Londra sekuestron 400 kg droge në tetë ditët e fundit dhe arreston 11 persona

(Skenderbeu.info)-Londra sekuestron 400 kg droge në tetë ditët e fundit dhe arreston 11 persona

Zyrtarët nga Agjencia Kombëtare e Krimit (NCA) po paralajmërojne  tregtarët e mundshëm të drogës pas një sërë konfiskimesh të njëpasnjëshme të kanabisit nga pasagjerët që fluturonin nga Los Angeles në Shtetet e Bashkuara në Mbretërinë e Bashkuar.

Dy shtetas të tjerë amerikanë u arrestuan në aeroportin Heathrow të Londrës të martën, më 17 janar, që do të thotë se njëmbëdhjetë persona janë kapur deri më tani nga fluturimet nga Los Anxhelosi në vetëm tetë ditë me sasi të konsiderueshme marijuane në posedim të bagazheve.

Londra sekuestron 400 kg droge në tetë ditët e fundit dhe arreston 11 persona që fluturonin nga Los Angeles në Shtetet e Bashkuara në Mbretërinë e Bashkuar
droga

Në secilin rast, agjentët e Forcave Kufitare kanë sekuestruar nga 30 deri në 50 kilogramë kanabis në bagazhet e kontrolluara. Në total janë sekuestruar më shumë se 400 kilogramë. Nëntë nga shtetasit amerikanë janë akuzuar për tentativë për të importuar drogë të klasit B dhe qëndrojnë në paraburgim derisa të dalin në gjykatë. Dy të arrestuarit të martën po merren në pyetje nga hetuesit e NCA.

Ekspertët e NCA thonë se kanabisi nga Kalifornia, ku mund të rritet ligjërisht, ka një çmim më të lartë për grupet kriminale në Mbretërinë e Bashkuar.

Tirana
clear sky
-6.5 ° C
-6.5 °
-6.5 °
73 %
2.1kmh
0 %
Wed
6 °
Thu
7 °
Fri
9 °
Sat
10 °
Sun
11 °

Lajmet e fundit

droge

Kapen 550 kilogramë kokainë/ Arrestohen 2 persona

0
(Skenderbeu.info)-Kapen 550 kilogramë kokainë/ Arrestohen 2 persona Njësitë e Marinës Kolumbiane sekuestruan më shumë se...
droge ne kakao

Kapet 1.3 ton kokainë në Barcelonë e fshehur mes kakaos

0
(Skenderbeu.info)-Kapet 1.3 ton kokainë në Barcelonë e fshehur mes kakaos Guardia Civil dhe Agjencia e...
droge ne banane

Kapen 213 kilogramë kokainë në një ngarkese me banane

0
(Skenderbeu.info)-Kapen 213 kilogramë kokainë në një ngarkese me banane Droga ishte fshehur në rimorkio të...
Një ton hashash

Një ton hashash u kap brenda Marokut

0
(Skenderbeu.info)-Një ton hashash u kap brenda Marokut Anëtarët e Drejtorisë së Përgjithshme Marokene të Sigurisë...
Droga

Kapen 115 kilogramë heroinë në një kamion me destinacion Holandën

0
(Skenderbeu.info)-Kapen 115 kilogramë heroinë në një kamion me destinacion Holandën Një kontroll rrugor i kryer...
shkaterrimi i laboratorit

Shkaterrohen dy laboratorë kokaine në Bolivi

0
(Skenderbeu.info)-Shkaterrohen dy laboratorë kokaine në Bolivi Autoritetet boliviane shkatërruan dy laboratorë të prodhimit të drogës...

Lajme të tjera
NGJASHME

Kapen 550 kilogramë kokainë/ Arrestohen 2 persona

(Skenderbeu.info)-Kapen 550 kilogramë kokainë/ Arrestohen 2 persona Njësitë e Marinës...

Kapet 1.3 ton kokainë në Barcelonë e fshehur mes kakaos

(Skenderbeu.info)-Kapet 1.3 ton kokainë në Barcelonë e fshehur mes...

Kapen 213 kilogramë kokainë në një ngarkese me banane

(Skenderbeu.info)-Kapen 213 kilogramë kokainë në një ngarkese me banane Droga...

Një ton hashash u kap brenda Marokut

(Skenderbeu.info)-Një ton hashash u kap brenda Marokut Anëtarët e Drejtorisë...

Kapen 115 kilogramë heroinë në një kamion me destinacion Holandën

(Skenderbeu.info)-Kapen 115 kilogramë heroinë në një kamion me destinacion...

Shkaterrohen dy laboratorë kokaine në Bolivi

(Skenderbeu.info)-Shkaterrohen dy laboratorë kokaine në Bolivi Autoritetet boliviane shkatërruan dy...

Shkaterrohet një nga rrjetet më të fuqishme të trafikut të kokainës në Europë

(Skenderbeu.info)-Shkaterrohet një nga rrjetet më të fuqishme të trafikut...

Me 1 kg kokainë e marijuanë/ Arrestohet shpërndarësi shqiptar i drogës

(Skenderbeu.info)-Me 1 kg kokainë e marijuanë/ Arrestohet shpërndarësi shqiptar...
Raporto