fbpx

Sekuestrohet plantacioni me marijuanë afër Romës

(Skenderbeu.info) Sekuestrohet plantacioni me marijuanë afër Romës

Guardia di Finanza në Itali ka zbuluar një plantacion mariuane të drejtuar nga një shtetas me kombësi italiane në zonën e Civitavecchia. Personi në fajlë u arrestua për kultivim të lëndëve narkotike.

Bimët e sekuestruara janë të varietetit të kanabisit me origjinë nga Azia, i quajtur kërpi indian, sythat e të cilit arrijnë një përqindje shumë të lartë të kanabidiolit pavarësisht se janë bimë më të shkurtra, më pak se dy metra,  në karahësim me kanabis sativa tradicionale. Bëhet fjalë për të njëtën specie por me varietet të ndryshëm.

Në këtë plantacion, policët italianë kanë sekuestruar 9000 bimë, pesha e të cilavë nuk është bërë e ditur nga policia, por me siguri medohet se i kalon një tonë.

LËR NJË KOMENT

Vendosni komentin
Vendosni emrin tuaj

Lajmet e fundit

Horoskopi

Horoskopi për ditën e premte, 30 shtator 2022

0
(Skenderbeu.info) Horoskopi për ditën e premte, 30 shtator 2022 Dashi Ka rrezik qe Plutoni te sjelle edhe debate, por edhe pasion te zjarrte sot ne jetën...
Parashikimi i motit

Parashikimi i motit për ditën e premte, 30 shtator 2022

0
(Skenderbeu.info) Parashikimi i motit për ditën e premte, 30 shtator 2022 - Për ditën e sotme vendi ynë do të vijojë të jetë nën...
me i kerkuri i hashashit

Messi i hashashit, ndër ‘më të kërkuarit’ në Europë

0
(skenderbeu.info)  -"Messi i hashashit" Abdellah el Haj Sadek el Menbri, i njohur më mirë si El Messi del hashish, 38 vjeç, është bërë një...
Moratoriumi i gjuetisë

Moratoriumi i gjuetisë: kafshët dhe shependët në rrezik

0
(Skenderbeu.info) Moratoriumi i gjuetisë: kafshët dhe shependët në rrezik. Për zhdukjen e kafshëve dhe shendëve gjueti e paligjshme dhe jashtë sezonit është problemi kryesor....
kokaine e kapur

293 kg kokainë ne mes te derrasave me destinacion Valencian

0
(skenderbeu.info)  -" 293 kg kokainë ne mes te derrasave" -Pasditen e kësaj të mërkure (28 shtator 2022) Policia  Federale e Brazilit sekuestroi 293 kilogramë...
migrimet e zogjeve

Ndryshimet klimatike janë fajtore për migrimet e hermshme të zogjëve

0
(Skenderbeu.info) Ndryshimet klimatike janë fajtore për migrimet e hershme të zogjëve Studiuesit, të udhëhequr nga Andrea Romano, vëzhguan dallime të mëdha midis specieve me...

Lajme të tjera
NGJASHME

Messi i hashashit, ndër ‘më të kërkuarit’ në Europë

(skenderbeu.info)  -"Messi i hashashit" Abdellah el Haj Sadek el...

293 kg kokainë ne mes te derrasave me destinacion Valencian

(skenderbeu.info)  -" 293 kg kokainë ne mes te derrasave"...

Një rrjet droge bie ne pranga prane Marsejës

(skenderbeu.info)  -"Një rrjet droge bie ne pranga prane Marsejës"...

Zbulohen më të kërkuarit e Europës ka dhe shqiptare!

(skenderbeu.info)  "të kërkuarit e Europës" Rrjeti Europian i Ekipeve...

Venezuela rrëzon narkoaeroplanë dhe shkatërron terrenet me drogë

(skenderbeu.info) "Venezuela rrëzon narkoaeroplanë" Autoritetet e Gardës Kombëtare Bolivariane...

Ikin me vrap dhe lënë pas 4.3 tonë hashash në Ibiza

(skenderbeu.info)  -"4.3 tonë hashash në Ibiza" Agjentët e Gardës...

Gjermania ka konfiskuar ngarkesën më të madhe të metamfetaminës në historinë e saj

(skenderbeu.info)  "ngarkesën më të madhe të metamfetaminës" -Doganat gjermane...

1300kg hashash në dy ngarkesa në Almeria!

(skenderbeu.info)  -"1300kg hashash në Almeria" -Agjentë nga njësi të...
Raporto