fbpx

Sekuestrohet një ‘narkobus’ në Amazonën ekuadoriane

(Skenderbeu.info) Sekuestrohet një ‘narkobus’ në Amazonën ekuadoriane

Agjentët e Policisë Kombëtare të Ekuadorit sekuestran një autobus në zonën Tena, në provincën e Napo-s. Autobuzi po udhëtonte nga Amazona me një ngarkesë të madhe droge që ishte fshehur në bagazh.

Efektivët e policisë arritën ta kuptonin se ku ishte fshehur lënda narkotive dhe ata nxorrën nga bagazhi i autobusit 32 kilogramëve marijuana dhe afërsisht 4 kilogramë kokainë të pastër. Shoferi i autobuzit u arrestua menjëherë nën akuzën e transportit të lëndëvë narkotike.

 

LËR NJË KOMENT

Vendosni komentin
Vendosni emrin tuaj

Lajmet e fundit

Kleb Basket Ferrara

Kleb Basket Ferrara, Marco Miozzi është presidenti i ri

0
(Skenderbeu.info)-Kleb Basket Ferrara, Marco Miozzi është presidenti i ri Marco Miozzi është presidenti i ri Kleb Basket Ferrara ka njoftuar qe nga dita e djeshme se...
F1, Red Bull

F1, Red Bull synon një rekord historik në Singapor

0
(Skenderbeu.info)-F1, Red Bull synon një rekord historik në Singapor Rekordi i Red Bull daton në 2013 (13 GP të fituara) Fundjava përmban Çmimin e Madh të...
Cristiano Ronaldo

Cristiano Ronaldo nën sulm: “Si mund të flejë natën?”

0
(Skenderbeu.info)-Cristiano Ronaldo nën sulm: “Si mund të flejë natën?” flet nëna e fansit së cilit portugezi ia prishi telefonin Këto nuk janë kohë të lehta...
Livio Suppo

Livio Suppo mirëpret Petruccin

0
(Skenderbeu.info)-Livio Suppo mirëpret Petruccin ,i lumtur që i jep Danilo Petruccit një shans Livio Suppo, menaxheri i navigimit të Suzuki. Foli për vendimin për t'i...
asteroid,nasa

Sonda e NASA-s përplaset me sukses me astereoidin

0
(Skenderbeu.info)-Sonda e NASA-s përplaset me sukses me astereoidin Gjatë një prove të paprecedentë për të parë nëse është i mundur devijimi i kursit të një...
kuzhinier

Shqipëria me koston më të ulët të orës së punës në Europë

0
(Skenderbeu.info)-Shqipëria me koston më të ulët të orës së punës në Europë Në Shqipëri kostoja orare mesatare për njësi pune me kohë të plotë është...

Lajme të tjera
NGJASHME

Korçë,digjet furgoni gjatë natës

(Skenderbeu.info)-Korçë,digjet furgoni gjatë natës Një mjet tip furgon është përfshirë...

Mallakastër: arrestohen dy vëllezër për kultivim dhe shpërndarje kanabisi

(Skenderbeu.info) Mallakastër: arrestohen dy vëllezër për kultivim dhe shpërndarje...

Kapet rrjeti ndërkombëtar i trafikut të heroinës në Galicia

(Skenderbeu.info) Kapet rrjeti ndërkombëtar i trafikut të heroinës në...

Sekuestrohet plantacioni me marijuanë afër Romës

(Skenderbeu.info) Sekuestrohet plantacioni me marijuanë afër Romës Guardia di Finanza...

49 të arrestuar 20 tonë hashash i seksuestruar në Marok

(Skenderbeu.info) 49 të arrestuar dhe 20 tonë hashash të...

Spanjë: shpërndanin kokainë në lokalet e natës

(Skenderbeu.info) Spanjë: shpërndanin kokainë në lokalet e natës Agjentët e...

Tetë të arrestuar, 2.2 ton kokainë për ne Finlandë dhe Indi

(skenderbeu.info)  -( Tetë të arrestuar, 2.2 ton kokainë) -Në...

Ngjarje e rëndë: Vritet një i ri në Shkodër

(Skenderbeu.info) Ngjarje e rëndë: Vritet një i ri në...
Raporto