fbpx

Sekuestrohet kamioni me hashash me destinacion Italinë

(Skenderbeu.info) – Sekuestrohet kamioni me hashash me destinacion Italinë

Agjentët e Gardës Civile në Spanjë sekuestruan një kamion i cili po transportonte një ngarkesë legale letrash, por që në të fshihej edhe fakt 420 kilogramë hashash. Transportuesit që po trafikonin këtë ngarkesë kishin për qëllim që transportonin në tregun Italian. Të dy personat e moshës 38 dhe 46 vjeç, u arrestuan në kufirin e provincës së Huesca në momentin që po përpiqeshin të largoheshin nga Spanja përmes kufirit francez.

Kur policët i kërkuan shoferit faturën e transportit në fjalë, e cila përmbante 40 paleta me pllaka letre. Pas kontrollit të parë, u konstatua se ato nuk përputheshin me atë që pasqyrohej, pasi ishin numëruar 42 prej tyre . Për të kryer një kontroll më të plotë, është kërkuar mbështetje e Prokurorisë dhe Njësisë së Kufirit.

Qeni i kufirit i antidrogës ka arritur të nuahsë se në ny nga pllakat e lëtrave kishte dicka tejtër përvec letrës. Automjeti u zhvendos në një vend me ndricim të mirë ku u krye kontrolli i plotë dhe i detajuar. Në këtë mënyrë u verifikua se në automjet nuk gjendeshim vetëm letra. Kur policët kryen

Kur bënin një prerje në pjesën e sipërme të njërës prej tufave me letra, ata nxorrën disa tableta që supozohej se përmbanin hashash.

LËR NJË KOMENT

Vendosni komentin
Vendosni emrin tuaj

Lajmet e fundit

Torino

Torino: rinovimi i Sasha Lukiç

0
(Skenderbeu.info)-Torino: rinovimi i Sasha Lukiç ne javet e fundit Pas polemikave në fillim të sezonit, Sasha Lukic dhe Torino janë afruar sërish. Dhe bisedimet për...

Probleme në disa qytete nga rreshjet e dendura

0
(Skenderbeu.info)-Probleme në disa qytete dhe përmbytje nga rreshjet e dendura Reshjet e shiut kanë shkaktuar probleme dhe përmbytje në disa zona të Shqipërisë. Në Dibër, ka...
Kleb Basket Ferrara

Kleb Basket Ferrara, Marco Miozzi është presidenti i ri

0
(Skenderbeu.info)-Kleb Basket Ferrara, Marco Miozzi është presidenti i ri Marco Miozzi është presidenti i ri Kleb Basket Ferrara ka njoftuar qe nga dita e djeshme se...
F1, Red Bull

F1, Red Bull synon një rekord historik në Singapor

0
(Skenderbeu.info)-F1, Red Bull synon një rekord historik në Singapor Rekordi i Red Bull daton në 2013 (13 GP të fituara) Fundjava përmban Çmimin e Madh të...
Cristiano Ronaldo

Cristiano Ronaldo nën sulm: “Si mund të flejë natën?”

0
(Skenderbeu.info)-Cristiano Ronaldo nën sulm: “Si mund të flejë natën?” flet nëna e fansit së cilit portugezi ia prishi telefonin Këto nuk janë kohë të lehta...
Livio Suppo

Livio Suppo mirëpret Petruccin

0
(Skenderbeu.info)-Livio Suppo mirëpret Petruccin ,i lumtur që i jep Danilo Petruccit një shans Livio Suppo, menaxheri i navigimit të Suzuki. Foli për vendimin për t'i...

Lajme të tjera
NGJASHME

Të shtëna në një shkollë në Rusi, 11 fëmijë mes viktimave

(Skenderbeu.info) Të shtëna në një shkollë në Rusi, 11...

Izrael: fillon viti 5783, sinagogat plot, por policia në gadishmëri

(Skenderbeu.info) Izrael: fillon viti 5783, sinagogat plot, por policia...

Kiev, 215 ushtarë lufte të liruar nga rusët

(Skenderbeu.info) Kiev, 215 ushtarë lufte të liruar nga rusët Ukraina...

OKB: Bota ‘në rrezik dhe e paralizuar’

(Skenderbeu.info)-Shefi i OKB-së thotë se bota 'në rrezik dhe...

Putin: Unë flas me Vuçiç, ne do të bashkëpunojmë me Serbinë

(Skenderbeu.info) Unë flas rregullisht me Vuçiç  Unë flas rregullisht...

Erdogan: Putin i gatshëm t’i japë fund luftës

(Skenderbeu.info)-Erdogan: Putin i gatshëm t'i japë fund luftës Presidenti turk...

Osmani takohet me Bidenin

(Skenderu.info) Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani në ceremoninë e...

Turqia synon të bëhet pjesë e anëtare OB së Shangait

(Skenderbeu.info) Turqia synon të bëhet anëtare e Organizatës së...
Raporto