Sekuestrohen dy ngarkesa të mëdha me hashash dhe marijuanë nga Spanja

(Skenderbeu.info)-Sekuestrohen dy ngarkesa të mëdha me hashash dhe marijuanë nga Spanja

Më 20 janar, në orët e mëngjesit, agjentët e brigadës La Rochelle të Doganës Franceze përzgjodhën, në kuadër të kontrollit në autostradën RN10 në drejtim nga Jugu në Veri, një kamion me gjysmërimorkio të regjistruar në Spanjë.

Kontrolli i kamionit lejoi zbulimin e 23 pakove te medha identike me ato që mbërrijnë në Spanjë nga Maroku përmes ngushticës së Gjibraltarit, I pari përmbante hashash dhe pjesa tjetër marijuanë.

Më 20 janar, në orët e mëngjesit, agjentët e brigadës La Rochelle të Doganës Franceze,Sekuestrohen dy ngarkesa të mëdha me hashash dhe marijuanë nga Spanja
sekuestrimi

Në total, pas paletave të ndarjeve u gjetën jo më pak se 755,5 kilogramë rrëshirë kanabisi (hashash) dhe 45 kilogramë kanabis barishte (marijuanë) që u kapën nga brigada e La Rochelle.

Më 20 janar, në orët e mëngjesit, agjentët e brigadës La Rochelle të Doganës Franceze,Sekuestrohen dy ngarkesa të mëdha me hashash dhe marijuanë nga Spanja
sekuestrimi

Po atë ditë, herët pasdite, agjentët e brigadës Hendaye inspektuan një njësi rrugore që po bënte një udhëtim Spanjë/Francë dhe kishte 20 thasë magazinimi me fishekë. Së pari, ata zbulojnë se midis qeseve ka edhe qese të tjera plastike të mbyllura me nxehtësi që përmbajnë kanabis.  Sekuestrimi arrin në total 256 kilogramë.

Më 20 janar, në orët e mëngjesit, agjentët e brigadës La Rochelle të Doganës Franceze,Sekuestrohen dy ngarkesa të mëdha me hashash dhe marijuanë nga Spanja
sekuestrimi
Tirana
clear sky
-6.5 ° C
-6.5 °
-6.5 °
73 %
2.1kmh
0 %
Wed
6 °
Thu
7 °
Fri
9 °
Sat
10 °
Sun
11 °

Lajmet e fundit

droge

Kapen 550 kilogramë kokainë/ Arrestohen 2 persona

0
(Skenderbeu.info)-Kapen 550 kilogramë kokainë/ Arrestohen 2 persona Njësitë e Marinës Kolumbiane sekuestruan më shumë se...
droge ne kakao

Kapet 1.3 ton kokainë në Barcelonë e fshehur mes kakaos

0
(Skenderbeu.info)-Kapet 1.3 ton kokainë në Barcelonë e fshehur mes kakaos Guardia Civil dhe Agjencia e...
droge ne banane

Kapen 213 kilogramë kokainë në një ngarkese me banane

0
(Skenderbeu.info)-Kapen 213 kilogramë kokainë në një ngarkese me banane Droga ishte fshehur në rimorkio të...
Një ton hashash

Një ton hashash u kap brenda Marokut

0
(Skenderbeu.info)-Një ton hashash u kap brenda Marokut Anëtarët e Drejtorisë së Përgjithshme Marokene të Sigurisë...
Droga

Kapen 115 kilogramë heroinë në një kamion me destinacion Holandën

0
(Skenderbeu.info)-Kapen 115 kilogramë heroinë në një kamion me destinacion Holandën Një kontroll rrugor i kryer...
shkaterrimi i laboratorit

Shkaterrohen dy laboratorë kokaine në Bolivi

0
(Skenderbeu.info)-Shkaterrohen dy laboratorë kokaine në Bolivi Autoritetet boliviane shkatërruan dy laboratorë të prodhimit të drogës...

Lajme të tjera
NGJASHME

Kapen 550 kilogramë kokainë/ Arrestohen 2 persona

(Skenderbeu.info)-Kapen 550 kilogramë kokainë/ Arrestohen 2 persona Njësitë e Marinës...

Kapet 1.3 ton kokainë në Barcelonë e fshehur mes kakaos

(Skenderbeu.info)-Kapet 1.3 ton kokainë në Barcelonë e fshehur mes...

Kapen 213 kilogramë kokainë në një ngarkese me banane

(Skenderbeu.info)-Kapen 213 kilogramë kokainë në një ngarkese me banane Droga...

Një ton hashash u kap brenda Marokut

(Skenderbeu.info)-Një ton hashash u kap brenda Marokut Anëtarët e Drejtorisë...

Kapen 115 kilogramë heroinë në një kamion me destinacion Holandën

(Skenderbeu.info)-Kapen 115 kilogramë heroinë në një kamion me destinacion...

Shkaterrohen dy laboratorë kokaine në Bolivi

(Skenderbeu.info)-Shkaterrohen dy laboratorë kokaine në Bolivi Autoritetet boliviane shkatërruan dy...

Shkaterrohet një nga rrjetet më të fuqishme të trafikut të kokainës në Europë

(Skenderbeu.info)-Shkaterrohet një nga rrjetet më të fuqishme të trafikut...

Me 1 kg kokainë e marijuanë/ Arrestohet shpërndarësi shqiptar i drogës

(Skenderbeu.info)-Me 1 kg kokainë e marijuanë/ Arrestohet shpërndarësi shqiptar...
Raporto