Sekuestrohen 280,000 euro para, bizhuteri dhe drogë nga një rrjet droge në Valencia

(Skenderbeu.info)-Sekuestrohen 280,000 euro para, bizhuteri dhe drogë nga një rrjet droge në Valencia

Guardia Civil e Valencias (Spanjë) shkaterroi një klan të njohur të familjes Picassent kushtuar trafikut të drogës me arrestimin e pesë personave, tre prej tyre nga i njëjti grup të afërmsh.
Operacioni nisi pasi u mësua për aktivitetet e paligjshme që po kryheshin. Pas hetimeve të shumta, deri në 7 regjistrime janë bërë në shtëpi të ndryshme në qytetet Silla dhe Picassent. Në kontrollet e njërës prej shtëpive të Picassen-it, është ndërhyrë një kilogram kokainë, më shumë se 250 pilula MDMA, një sasi e madhe marijuane, lëndë prerëse, mjete për përgatitjen dhe shpërndarjen. Në shtëpi janë gjetur edhe 280 mijë euro, bizhuteri të shumta floriri me peshë totale 2.5 kilogramë, mjete me origjinë të dyshimtë dhe disa automjete nga veprimtaria e paligjshme.
Në kontrollin e një banese tjetër të klanit, u gjetën disa automjete me vlerë të madhe, zonë ku kishte një kulture marijuanë në ambiente të mbyllura, si dhe shpendë ekzotikë, gjendja e të cilëve nuk ishte rregulluar.
Sekuestrohen 280,000 euro para, bizhuteri dhe drogë nga një rrjet droge në Valencia. arrestimin e pesë personave, tre prej tyre nga i njëjti grup të afërmsh.
Para
Përveç gjithçkaje të përmendur, ata kanë sekuestruar mbi 300 bileta lotarie dhe 2 motoçikleta të nivelit të lartë. Gjithashtu janë sekuestruar lloje të ndryshme armësh si tre taser dhe një shkop i zgjatur. Pjesa më e madhe e drogës dhe të gjitha paratë e gjetura në këto shtëpi ishin fshehur në një ndarje të fshehtë që u gjet nga agjentët brenda dollapit të kuzhinës së ndërtesës.
Rezidenca kryesore ku zhvillonte aktivitetin klani ishte një pallat i vetëm. Të gjitha katet ishin në pronësi të të hetuarve dhe ishte pajisur edhe me një zile të vetme në telekomandë. Ndërtesa kishte një sistem survejimi rrethues që i lejonte ata të zbulonin praninë e policisë në çdo kohë.
Të arrestuarit janë tre burra dhe dy gra nga mosha 32 deri në 54 vjeç dhe me kombësi spanjolle. Ata janë duke u hetuar për veprat penale të trafikut të lëndëve narkotike, kultivimit të drogës, armëmbajtjes pa leje, organizimit kriminal, pastrimit të parave dhe mashtrimit me energjinë elektrike.
Tirana
clear sky
-6.5 ° C
-6.5 °
-6.5 °
73 %
2.1kmh
0 %
Wed
6 °
Thu
7 °
Fri
9 °
Sat
10 °
Sun
11 °

Lajmet e fundit

droge

Kapen 550 kilogramë kokainë/ Arrestohen 2 persona

0
(Skenderbeu.info)-Kapen 550 kilogramë kokainë/ Arrestohen 2 persona Njësitë e Marinës Kolumbiane sekuestruan më shumë se...
droge ne kakao

Kapet 1.3 ton kokainë në Barcelonë e fshehur mes kakaos

0
(Skenderbeu.info)-Kapet 1.3 ton kokainë në Barcelonë e fshehur mes kakaos Guardia Civil dhe Agjencia e...
droge ne banane

Kapen 213 kilogramë kokainë në një ngarkese me banane

0
(Skenderbeu.info)-Kapen 213 kilogramë kokainë në një ngarkese me banane Droga ishte fshehur në rimorkio të...
Një ton hashash

Një ton hashash u kap brenda Marokut

0
(Skenderbeu.info)-Një ton hashash u kap brenda Marokut Anëtarët e Drejtorisë së Përgjithshme Marokene të Sigurisë...
Droga

Kapen 115 kilogramë heroinë në një kamion me destinacion Holandën

0
(Skenderbeu.info)-Kapen 115 kilogramë heroinë në një kamion me destinacion Holandën Një kontroll rrugor i kryer...
shkaterrimi i laboratorit

Shkaterrohen dy laboratorë kokaine në Bolivi

0
(Skenderbeu.info)-Shkaterrohen dy laboratorë kokaine në Bolivi Autoritetet boliviane shkatërruan dy laboratorë të prodhimit të drogës...

Lajme të tjera
NGJASHME

Kapen 550 kilogramë kokainë/ Arrestohen 2 persona

(Skenderbeu.info)-Kapen 550 kilogramë kokainë/ Arrestohen 2 persona Njësitë e Marinës...

Kapet 1.3 ton kokainë në Barcelonë e fshehur mes kakaos

(Skenderbeu.info)-Kapet 1.3 ton kokainë në Barcelonë e fshehur mes...

Kapen 213 kilogramë kokainë në një ngarkese me banane

(Skenderbeu.info)-Kapen 213 kilogramë kokainë në një ngarkese me banane Droga...

Një ton hashash u kap brenda Marokut

(Skenderbeu.info)-Një ton hashash u kap brenda Marokut Anëtarët e Drejtorisë...

Kapen 115 kilogramë heroinë në një kamion me destinacion Holandën

(Skenderbeu.info)-Kapen 115 kilogramë heroinë në një kamion me destinacion...

Shkaterrohen dy laboratorë kokaine në Bolivi

(Skenderbeu.info)-Shkaterrohen dy laboratorë kokaine në Bolivi Autoritetet boliviane shkatërruan dy...

Shkaterrohet një nga rrjetet më të fuqishme të trafikut të kokainës në Europë

(Skenderbeu.info)-Shkaterrohet një nga rrjetet më të fuqishme të trafikut...

Me 1 kg kokainë e marijuanë/ Arrestohet shpërndarësi shqiptar i drogës

(Skenderbeu.info)-Me 1 kg kokainë e marijuanë/ Arrestohet shpërndarësi shqiptar...
Raporto