Sekuestrohen 266 kilogramë drogë amerikano-jugore/Arrestohet nje person

(Skenderbeu.info)-Sekuestrohen 266 kilogramë drogë amerikano-jugore/Arrestohet nje person

Policia Kombëtare dhe Shërbimi i Mbikëqyrjes Doganore të Spanjës, në një operacion të përbashkët të mbështetur nga policia kolumbiane dhe ekipi Seacop i Bashkimit Europian. Sekuestruan 266 kilogramë drogë amerikano-jugore.
Operacioni, i drejtuar nga Brigada Qendrore e Narkotikëve në Spanjë dhe i cili u përshtat në kuadër të Strategjisë Emerald në Kolumbi, filloi si rezultat i informacionit të marrë nga Seacop. Një partner i rëndësishëm i autoriteteve kolumbiane dhe spanjolle në këto operacione. kërkojnë të mbështesin luftën kundër trafikut detar të drogës nga Amerika Latine në Europë.
Sekuestrohen 266 kilogramë drogë amerikano-jugore/Arrestohet nje person, një mashkull me kombësi venezueliane, i vendosur në qytetin katalanas
droge
Faza përfundimtare e hetimeve u zhvillua midis nëntorit dhe dhjetorit, kur agjentët mësuan për dërgesën e një makinerie industriale nga porti i Cartagena de Indias në drejtim të Barcelonës dhe me destinacionin e saj përfundimtar në një kompani murature në Girona.
Sapo dërgesa mbërriti në Barcelonë, ajo u inspektua nga Mbikëqyrja Doganore, skaneri i së cilës zbuloi anomalitë e pritshme. Kokaina ishte fshehur brenda një makinerie të supozuar të bojës, e bërë vetëm për transportin e fshehtë të lëndës së paligjshme. Inspektimi kërkoi bashkëpunimin e Grupit Operativ të Inspektimeve Teknike -GOIT- të Policisë Kombëtare Spanjolle.
Sekuestrohen 266 kilogramë drogë amerikano-jugore/Arrestohet nje person, një mashkull me kombësi venezueliane, i vendosur në qytetin katalanas
droge
Pasi u sekuestrua kokaina, Policia gjurmoi dërgesën deri në destinacionin e saj, një firmë me bazë në një zonë industriale në Girona. Pasi atje, personi përgjegjës për marrjen e mallit, një mashkull me kombësi venezueliane, i vendosur në qytetin katalanas, u identifikua dhe u arrestua. Pas paraqitjes në gjykatë, i pandehuri u burgos.
Agjencia Europiane e Rojës Kufitare dhe Bregdetare, FRONTEX, ishte e përfshirë nga afër në këtë rast, e cila është një shembull i jashtëzakonshëm i bashkëpunimit ndërinstitucional në këtë fushë.
Sekuestrohen 266 kilogramë drogë amerikano-jugore/Arrestohet nje person, një mashkull me kombësi venezueliane, i vendosur në qytetin katalanas
droge
Tirana
scattered clouds
11.5 ° C
11.5 °
11.5 °
58 %
5.1kmh
40 %
Thu
11 °
Fri
11 °
Sat
10 °
Sun
7 °
Mon
7 °

Lajmet e fundit

droge

Kapen 550 kilogramë kokainë/ Arrestohen 2 persona

0
(Skenderbeu.info)-Kapen 550 kilogramë kokainë/ Arrestohen 2 persona Njësitë e Marinës Kolumbiane sekuestruan më shumë se...
droge ne kakao

Kapet 1.3 ton kokainë në Barcelonë e fshehur mes kakaos

0
(Skenderbeu.info)-Kapet 1.3 ton kokainë në Barcelonë e fshehur mes kakaos Guardia Civil dhe Agjencia e...
droge ne banane

Kapen 213 kilogramë kokainë në një ngarkese me banane

0
(Skenderbeu.info)-Kapen 213 kilogramë kokainë në një ngarkese me banane Droga ishte fshehur në rimorkio të...
Një ton hashash

Një ton hashash u kap brenda Marokut

0
(Skenderbeu.info)-Një ton hashash u kap brenda Marokut Anëtarët e Drejtorisë së Përgjithshme Marokene të Sigurisë...
Droga

Kapen 115 kilogramë heroinë në një kamion me destinacion Holandën

0
(Skenderbeu.info)-Kapen 115 kilogramë heroinë në një kamion me destinacion Holandën Një kontroll rrugor i kryer...
shkaterrimi i laboratorit

Shkaterrohen dy laboratorë kokaine në Bolivi

0
(Skenderbeu.info)-Shkaterrohen dy laboratorë kokaine në Bolivi Autoritetet boliviane shkatërruan dy laboratorë të prodhimit të drogës...

Lajme të tjera
NGJASHME

Kapen 550 kilogramë kokainë/ Arrestohen 2 persona

(Skenderbeu.info)-Kapen 550 kilogramë kokainë/ Arrestohen 2 persona Njësitë e Marinës...

Kapet 1.3 ton kokainë në Barcelonë e fshehur mes kakaos

(Skenderbeu.info)-Kapet 1.3 ton kokainë në Barcelonë e fshehur mes...

Kapen 213 kilogramë kokainë në një ngarkese me banane

(Skenderbeu.info)-Kapen 213 kilogramë kokainë në një ngarkese me banane Droga...

Një ton hashash u kap brenda Marokut

(Skenderbeu.info)-Një ton hashash u kap brenda Marokut Anëtarët e Drejtorisë...

Kapen 115 kilogramë heroinë në një kamion me destinacion Holandën

(Skenderbeu.info)-Kapen 115 kilogramë heroinë në një kamion me destinacion...

Shkaterrohen dy laboratorë kokaine në Bolivi

(Skenderbeu.info)-Shkaterrohen dy laboratorë kokaine në Bolivi Autoritetet boliviane shkatërruan dy...

Shkaterrohet një nga rrjetet më të fuqishme të trafikut të kokainës në Europë

(Skenderbeu.info)-Shkaterrohet një nga rrjetet më të fuqishme të trafikut...

Me 1 kg kokainë e marijuanë/ Arrestohet shpërndarësi shqiptar i drogës

(Skenderbeu.info)-Me 1 kg kokainë e marijuanë/ Arrestohet shpërndarësi shqiptar...
Raporto