(Skenderbeu.info)-Samsung prezantoi Galaxy A54 dhe Galaxy A34

Pas muajsh spekulimesh dhe rrjedhje të informacioneve, Samsung ka prezantuar zyrtarisht telefonat e saj më të fundit të rangut të mesëm: Galaxy A54 dhe Galaxy A34.

Është interesante se Galaxy A54 është më i vogli nga dy modelet e reja dhe është i zbukuruar me një panel Super AMOLED 6.4 inç me një shpejtësi rifreskimi 120 Hz dhe mbështetje për Vision Booster.

Nga ana tjetër, Galaxy A34 ka një ekran 6.6 inç me rezolucion 1080p, shpejtësi të rifreskimit 120 Hz dhe të njëjtin përmirësim Vision Booster.

Të dy telefonat kanë certifikatën IP67 për mbrojtje nga uji dhe pluhuri, si dhe një bateri 5000mAh me mbështetje për karikim të shpejtë 25W. Ekziston edhe një slot për microSD. Karakteristikat e tjera janë të ndryshme.

Samsung Galaxy A54 përdor një kamerë kryesore 50MP F/1.8, një sensor 12MP F/2.2 me kënd ultra të gjerë me fokus fiks dhe një sensor makro 5MP. Ka një kamerë selfie 32MP F/2.2 në pjesën e përparme.

Samsung Galaxy A34 ka një kamerë kryesore 48MP F/1.8, një sensor me kënd ultra të gjerë 8MP F/2.2 dhe një makro 5MP. Kamera selfie 13 MP ndodhet në pjesën e përparme.

Galaxy A54 mundësohet nga një çip 5nm Exynos 1380, ndërsa Galaxy A34 përdor një çip MediaTek Dimensity 1080 6nm. Të dy modelet janë në dispozicion me 6 GB ose 8 GB RAM dhe 128 GB ose 256 GB hapësirë ruajtëse.

Galaxy A54 është në dispozicion në variantet Lime, Graphite, Violet dhe White, me një çmim prej 490 euro për modelin 6/128GB dhe 540 euro për variantin 8/256GB.

Galaxy A34 vjen me ngjyra të ngjashme (në vend të të bardhës ka ngjyrë argjendi), me një çmim fillestar prej 390 euro për modelin 6/128 GB dhe 460 euro për versionin 8/256 GB.

Telefonat do të jenë të disponueshëm në tregjet evropiane dhe aziatike nga ky muaj.

Tirana
scattered clouds
9.5 ° C
9.5 °
9.5 °
87 %
1kmh
40 %
Sat
16 °
Sun
17 °
Mon
14 °
Tue
11 °
Wed
6 °

Lajmet e fundit

fier

Aksident në Fier, makina përplas 12-vjeçarin, transportohet në spital

0
(Skenderbeu.info)-Aksident në Fier, makina përplas 12-vjeçarin, transportohet në spital Një aksident është raportuar në Fier....
Olta,Luizi

Olta: Luizi i përdor vajzat, të varfrat i besojnë

0
(Skenderbeu.info)-Olta: Luizi i përdor vajzat, të varfrat i besojnë Olta mendon se Luizi i përdor...
Dua Lipa sjell trendin e ri të veshjeve të plazhit. Edhe këtë verë, duket se trendet do t’i vendosë sërish pamja e saj në këto foto të publikuara në Instagram.

Dua Lipa sjell trendin e ri të veshjeve të plazhit

0
(Skenderbeu.info)-Dua Lipa sjell trendin e ri të veshjeve të plazhit Ndikimi që Dua Lipa ka...
Tërmeti me magnitudë 4.8 trondit Greqinë, ja ku ishte epiqendra.është regjistruar pasditen e sotme në Greqi.Tërmeti ka goditur zonën detare pranë Kythnos.

Tërmeti me magnitudë 4.8 trondit Greqinë, ja ku ishte epiqendra

0
(Skenderbeu.info)-Tërmeti me magnitudë 4.8 trondit Greqinë, ja ku ishte epiqendra Një tërmet me magnitudë 4.8...
U hodh nga spitali, ndërron jetën 66 vjeçari nga Gramshi.Hekuran Llapushi i cili u hodh një ditë më parë nga kati i katërt i spitalit të këtij qyteti.

U hodh nga spitali, ndërron jetën 66 vjeçari nga Gramshi

0
(Skenderbeu.info)-U hodh nga spitali, ndërron jetën 66 vjeçari nga Gramshi Ka ndërruar jetë në spitalin...
Kapet adoleshenti nga Shqipëria duke u kujdesur për 500 bimë kanabisi. është arrestuar nga autoritetet britanike në Angli

Kapet adoleshenti nga Shqipëria duke u kujdesur për 500 bimë kanabisi

0
(Skenderbeu.info)-Kapet adoleshenti nga Shqipëria duke u kujdesur për 500 bimë kanabisi Një i ri nga...

Lajme të tjera
NGJASHME

ChatGPT është i paligjshëm në Itali sepse shkel të dhënat personale

(Skenderbeu.info)-ChatGPT është i paligjshëm në Itali sepse shkel të...

Në çfarë ore marrin më shumë “like” postimet tona në “Instagram”

(Skenderbeu.info)-Në çfarë ore marrin më shumë “like” postimet tona...

Imazhe të tjera të prototipit Tesla Cybertruck, i mungon fshirësja masive e xhamit

(Skenderbeu.info)-Imazhe të tjera të prototipit Tesla Cybertruck, i mungon...

Rritet varësia e fëmijëve ndaj mediave sociale

(Skenderbeu.info)-Rritet varësia e fëmijëve ndaj mediave sociale Në Gjermani rreth...

Nëse keni një iPhone të vjetër, bëni këtë përditësim menjëherë

(Skenderbeu.info)-Nëse keni një iPhone të vjetër, bëni këtë përditësim...

Ferrari prezanton kabrioletin e ri, debuton Roma

(Skenderbeu.info)-Ferrari prezanton kabrioletin e ri, debuton Roma Edhe pse veturat...

Kompania amerikane planifikon të lansojë makinën fluturuese në vitin 2025

(Skenderbeu.info)-Kompania amerikane planifikon të lansojë makinën fluturuese në vitin...

Meta po zgjeron programin e abonimit për Facebook dhe Instagram

(Skenderbeu.info)-Meta po zgjeron programin e abonimit për Facebook dhe...
Raporto