Cristiano Ronaldo ndihet i ‘tradhtuar’ nga Manchester United

(Skenderbeu.info) Cristiano Ronaldo ndihet i ‘tradhtuar’ nga Manchester United. Cristiano Ronaldo ka thënë se ndihej i “tradhtuar” nga Manchester United, duke pretenduar se menaxheri Erik Ten Hag dhe drejtues të tjerë të lartë po përpiqen ta detyrojnë atë të largohet nga klubi.

Pesë herë fituesi i Topit të Artë, i cili u kthye në Old Trafford në fillimin e sezonit të kaluar, ka qenë një figurë periferike në fushë që kur Ten Hag mori drejtimin këtë vit.

Muajin e kaluar, Ten Hag tha se Ronaldo refuzoi të hynte si zëvendësues kundër Tottenham Hotspur dhe më pas eci nëpër tunel me disa minuta të mbetura nga ndeshja.

Ai nuk ishte pjesë e skuadrës që u përball me Chelsean të shtunën e ardhshme.

Ndërsa ai është rikthyer në skuadër në javët e fundit dhe madje ka qenë kapiten i Djajve të Kuq në humbjen 3-1 në Aston Villa fundjavën e kaluar, 37-vjeçari mungoi në skuadër në fitoren 2-1 të së dielës ndaj Fulhamit në United, ndeshjen e fundit para një pushimi gjashtë-javor për Kupën e Botës.

Unë nuk kam respekt për të, sepse ai nuk tregon respekt për mua”, tha Ronaldo për Ten Hag në një intervistë të dielën. “Jo vetëm trajneri, por edhe dy-tre djem të tjerë rreth klubit. U ndjeva i tradhtuar.”

Kur u pyet përsëri nëse drejtuesit e lartë të klubit po përpiqeshin ta largonin atë, Ronaldo u përgjigj: “Po, u ndjeva i tradhtuar dhe ndjeva se disa njerëz nuk më duan këtu, jo vetëm këtë vit, por edhe vitin e kaluar.

Ronaldo tha se Manchester United nuk e mbështeti atë kur vajza e tij u dërgua në spital në korrik. Ai tha se klubi dyshoi tek ai dhe tregoi mungesë ndjeshmërie kur ai nuk mbërriti në kohë për stërvitjet parasezonale.

Tirana
scattered clouds
15.5 ° C
15.5 °
15.5 °
67 %
1.5kmh
40 %
Tue
16 °
Wed
16 °
Thu
17 °
Fri
17 °
Sat
17 °

Lajmet e fundit

Guardia di Finanza

“Pastronte” para per 28 vjet/Arrestohet 65 vjeçari

0
(Skenderbeu.info)-"Pastronte" para per 28 vjet/Arrestohet 65 vjeçari Për 28 vjet, një burrë i padyshimtë i...
Policia e Kroacise

Raportime për bomba në gjykata në disa qytete dhe në selinë e Qeverisë së...

0
(Skenderbeu.info)-Raportime për bomba në gjykata në disa qytete dhe në selinë e Qeverisë së...
Makina

Skenari i protestës së opozitës

0
(Skenderbeu.info)-Skenari i protestës së opozitës Partia Demokratike ka zbardhur skenarin që do të ndjekë për...
samit be bp

Samiti i BE- BP/ Firmoset një marrëveshje

0
(Skenderbeu.info)-Samiti i BE- BP/ Firmoset një marrëveshje konkrete Në Tiranë kete të marte ka nisur...
Rama, Vucic

Vuçiç i acaruar, sulmon median

0
(Skenderbeu.info)-Vuçiç i acaruar, sulmon median Presidenti serb, Aleksandër Vuçiç, mbërriti në Tiranë. Pasi fillimisht kishte...
vjosa-osmani

Osmani : Vuçiç, produkt i një mendësie vrastare

0
(Skenderbeu.info)-Osmani : Vuçiç, produkt i një mendësie vrastare Presidentja e Kosovës Vjosa Osmani ka mbërritur...

Lajme të tjera
NGJASHME

Tenisi mban zi për Nick Bollettieri

(Skenderbeu.info)-Tenisi mban zi për Nick Bollettieri: ai lançoi Agassin,...

Milani, Leao flirton me rinovimin: “Do të vijnë më shumë gola”

(Skenderbeu.info)-Milani, Leao flirton me rinovimin: "Do të vijnë më...

Botërori 2022, Brazil-Kore e Jugut 4-1

(Skenderbeu.info)-Botërori 2022, Brazil-Kore e Jugut 4-1: Seleçao në cerekfinale...

Verstappen, Vettel dhe Alonso të pakrahasueshëm në krye të klasifikimeve

(Skenderbeu.info)-Verstappen, Vettel dhe Alonso të pakrahasueshëm, në krye të...

Messi, një moment historik prestigjioz me Australinë: 1000 ndeshje si profesionist

(Skenderbeu.info)-Messi, një moment historik prestigjioz me Australinë: 1000 ndeshje...

Kupa e Botës 2022: Japoni-Kroaci 1-1 (2-4 penallti)

(Skenderbeu.info)-Kupa e Botës 2022: Japoni-Kroaci 1-1 (2-4 penallti), Livakovic...

MotoGP: Bagnaia qytetar nderi i Pesaros

(Skenderbeu.info)-MotoGP: Bagnaia qytetar nderi i Pesaros. Kryebashkiaku: Territori ynë konfirmohet...

NBA; Davis me duartrokitje, Lakers nuk ndalet kurrë

(Skenderbeu.info)-NBA: Davis me duartrokitje, Lakers nuk ndalet kurrë. Për...
Raporto