Zelensky, “ne do të rivendosim furnizimin me energji elektrike”

(Skenderbeu.info) Zelensky, “ne do të rivendosim furnizimin me energji elektrike”. “Gjatë gjithë ditës, stafi ka punuar për të rivendosur mundësinë teknike normale të furnizimit me energji elektrike, si rezultat tashmë ka shumë më pak ndërprerje emergjente”, tha Presidenti ukrainas Volodymyr Zelensky në mesazhin e tij të mbrëmjes në Telegram.

Që nga mbrëmja, oraret e stabilizimit ishin në fuqi në shumicën e rajoneve ku vazhdon mungesa e energjisë elektrike, veçanërisht në Odessa dhe Kiev,” tha ai.

Situata e vështirë e furnizimit me energji vazhdon në gjithsej 17 rajone dhe në kryeqytet, rajonin e Kievit dhe Kievin. Është shumë e vështirë në rajonin e Odessa, si dhe në rajonin Vinnytsia dhe rajonin e Ternopilit.

Në Kherson janë hapur “Pika të pathyeshmërisë” të posaçme, për momentin dy, por do të shtohen, ku popullsia do të jetë në gjendje, gjatë punës për të rikthyer furnizimet, “të rikarikojë telefonat, të ngrohet, të pijë çaj dhe të marrë ndihmë”, gjithashtu falë Starlinks që sigurojnë komunikim.
Ne e dimë se është shumë e vështirë për njerëzit, sepse pushtuesit shkatërruan gjithçka para se të iknin. Por ne do të lidhim gjithçka, do të rivendosim gjithçka“, përfundoi presidenti.

Tirana
scattered clouds
15.5 ° C
15.5 °
15.5 °
67 %
1.5kmh
40 %
Tue
16 °
Wed
16 °
Thu
17 °
Fri
17 °
Sat
17 °

Lajmet e fundit

Makina

Skenari i protestës së opozitës

0
(Skenderbeu.info)-Skenari i protestës së opozitës Partia Demokratike ka zbardhur skenarin që do të ndjekë për...
samit be bp

Samiti i BE- BP/ Firmoset një marrëveshje

0
(Skenderbeu.info)-Samiti i BE- BP/ Firmoset një marrëveshje konkrete Në Tiranë kete të marte ka nisur...
Rama, Vucic

Vuçiç i acaruar, sulmon median

0
(Skenderbeu.info)-Vuçiç i acaruar, sulmon median Presidenti serb, Aleksandër Vuçiç, mbërriti në Tiranë. Pasi fillimisht kishte...
vjosa-osmani

Osmani : Vuçiç, produkt i një mendësie vrastare

0
(Skenderbeu.info)-Osmani : Vuçiç, produkt i një mendësie vrastare Presidentja e Kosovës Vjosa Osmani ka mbërritur...
Rama, Osmani

Presidentja Osmani: BE duhet të kalojë nga fjalët në vepra

0
(Skenderbeu.info)-Presidentja Osmani: BE duhet të kalojë nga fjalët në vepra Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani...
Charles Michel

Po përparohet liberalizimi i vizave për Kosovën

0
(Skenderbeu.info)-Po përparohet liberalizimi i vizave për Kosovën Presidenti i Këshillit Europian Charles Michel tha të...

Lajme të tjera
NGJASHME

Ushtarët rusë të trajnuar mirë rrisin kërcënimin ushtarak

(Skenderbeu.info) Ushtarët rusë të trajnuar mirë rrisin kërcënimin ushtarak....

Volodymyr Zelensky shpallet ‘Personi i vitit’

(Skenderbeu.info) Volodymyr Zelensky shpallet 'Personi i vitit'. Gazeta britanike...

Zjarret shpërthyen në Donetsk pas bombardimeve të Ukrainës

(Skenderbeu.info) Zjarret shpërthyen në Donetsk pas bombardimeve të Ukrainës....

Sulmet ruse në Ukrainën qendrore vrasin 1 person

(Skenderbeu.info) Sulmet ruse në Ukrainën qendrore vrasin 1 person....

Zelensky/ Bashkim dhe qëndrueshmëri për të mbijetuar dimrin

(Skenderbeu.info) Zelensky/ Bashkim dhe qëndrueshmëri për të mbijetuar dimrin....

Një numër i madh ukrainas për në Gjermani në javët e ardhshme

(Skenderbeu.info) Një numër i madh ukrainas për në Gjermani...

Një i arrestuar për vjedhjen e muralit të Banksy në Ukrainë

(Skenderbeu.info) Një i arrestuar për vjedhjen e muralit të...

Më shumë se 500 lokalitete ukrainase pa energji

(Skenderbeu.info) Më shumë se 500 lokalitete ukrainase pa energji....
Raporto