fbpx

Rita Ora konfirmon martesen me Taika Waititi

(Skenderbeu.info)-Rita Ora konfirmon martesen me Taika Waititi ku frymezimin e gjeti te lidhja e prindërve të saj.

Rita Ora tha se është frymëzuar prinderit e saj qe kane një lidhje prej më shumë se 30 vitesh. Nëna e këngëtares Vera dhe babai i saj Besnik. 

Ylli i popit tani më në fund ka konfirmuar se u martua me Taika në një ceremoni sekrete në fillim të këtij viti.

Këngëtari 31-vjeçar foli për këtë me Jaime Winstone në podcast-in e tij Greatest Night Ever. Rita tha se po planifikonte një ceremoni tjetër të madhe në Londër për miqtë dhe familjen e saj.

“Jam e dashuruar, jam shumë e dashuruar, jam e dashuruar, jam e dashuruar, amin!” Ora i tha Winston-it.

“Unë e dua Taika. Ai është shumë humoristik dhe i bukur. Por unë e dua gjithashtu dashurinë.

Unë kam qenë gjithmonë një besimtare në të dhe gjithmonë jam ndjerë sikur e kam dashur përrallën dhe kjo është ajo që jam rritur duke dashuruar.” shtoi ajo.

U zbulua se Rita ishte martuar me Taika Waititi në një ceremoni private në Londër në gusht.

Ora konfirmoi se ka ndryshuar mbiemrin, që do të thotë se tani do të njihet si Zonja Waititi-Ora.

Taika Waititi dhe Rita Ora ishin në lidhje për rreth një vit e gjysmë tani. Ndërsa Ora aktualisht është duke punuar në albumin e saj të tretë, Taika tashmë po planifikon projektin e tij të radhës pas suksesit teatrale të Thor: Love and Thunder.Regjisori është aktualisht në mes të planifikimit për një film të ri.

LËR NJË KOMENT

Vendosni komentin
Vendosni emrin tuaj

Lajmet e fundit

femijet dhe social media

Rrjetet sociale i ‘vjedhin’ gjumin fëmijëve një natë në javë

0
(Skenderbeu.info) Rrjetet sociale i 'vjedhin' gjumin fëmijëve një natë në javë Një studim i studiuesve të Universitetit të Leicester-it zbulon se fëmijët dhjetëvjeçarë humbin rreth...
Parkim Kaliforni

Hapi tjetër për ndotjen klimatike: Reforma e parkimit

0
(Skenderbeu.info) Hapi tjetër për ndotjen klimatike: Reforma e parkimit. Kalifornia më në fund është gati të heqë kërkesat e parkimit në të gjithë shtetin....
Izrael, Viti i ri

Izrael: fillon viti 5783, sinagogat plot, por policia në gadishmëri

0
(Skenderbeu.info) Izrael: fillon viti 5783, sinagogat plot, por policia në gadishmëri Siç e kërkon tradita, Izraeli feston sonte fillimin e vitit 5783 nga krijimi hyjnor...
Deti Mesdhe

Aciditeti po shkatërron florën dhe faunën e Detit Mesdhe

0
(Skenderbeu.info) Aciditeti po shkatërron florën dhe faunën e Detit Mesdhe Sipas një studimi të ri të kryer nga Instituti Kombëtar i Oqeanografisë dhe Gjeofizikës Eksperimentale...
Sllovenia-Huawei

Sllovenia drejt neutralitetit teknologjik

0
(Skenderbeu.info) Sllovenia drejt neutralitetit teknologjik Qeveria sllovene duket se ka zbutur qëndrimet e saj për ligjin e komunikimeve elektronike, në ndryshim nga ekzekutivi i mëparshëm...
Josef Borell

Borrelli: Të marrim seriozisht kërcënimin bërthamor të Putinit

0
(Skenderbeu.info) Borrelli: Të marrim seriozisht kërcënimin bërthamor të Putinit Përfaqësuesi i Lartë i BE-së për Politikën e Jashtme, Josep Borrell, duke folur për BBC ka...

Lajme të tjera
NGJASHME

Johnny Depp në lidhje me avokaten Joelle Rich

(Skenderbeu.info)-Johnny Depp është në lidhje me avokaten Joelle Rich Aktori...

Gjashtë lloje të vetë-kujdesit – Ja se si të praktikoni secilin

(Skenderbeu.info)-Gjashtë lloje të vetë-kujdesit - Ja se si të...

Popujt më inteligjentë në botë, ku renditen shqiptarët?

(Skenderbeu.info) Popujt më inteligjentë në botë Për disa dekada, Koeficienti...

Tre yjet e Hollivudit ribashkohen për filmin e ri të Ocean-it

(Skenderbeu.info)-Tre yjet e Hollivudit ribashkohen për filmin e ri...

Mbretëresha Camilla reflekton në “pozicionin e vështirë” të Mbretëreshës Elizabeth II

(Skenderbeu.info)-Mbretëresha Camilla reflekton në "pozicionin e vështirë" të Mbretëreshës...

Cardi B;Reperja pranon akuzat  për sulm në klub

(Skenderbeu.info)-Cardi B: Reperja pranon akuzat  për sulm në klub Cardi...

Reperi PNB Rock u qëllua për vdekje, por a është një postim në Instagram shkaku?

(Skenderbeu.info)-Reperi PNB Rock u qëllua për vdekje, por a...
Raporto