(Skenderbeu.info) Rihanna do te publikoje kengen e re pas gjashtë vjetësh. Rihanna është duke nxjere një këngë të re këtë javë, këngën e saj të parë të re në gjashtë vjet.

Ajo konfirmoi se kënga e saj e re e titulluar Lift Me Up do të dalë të premten pasi u bë për vazhdimin e ardhshëm të Black Panther, Wakanda Forever.

Gjithashtu Rihanna postoi një video të shkurtër që tregonte emrin e saj të shkruar në alfabetin imagjinar Wakandan duke shfaqur nje melodi te embel.

Sipas Variety, melodia është ‘një tribut për jetën dhe trashëgiminë e të ndjerit Chadwick Boseman i njohur si ”Black Panther” dhe u shkrua nga Tems, Ludwig Göransson, Rihanna dhe regjisori i filmit Ryan Coogler.

Boseman vdiq tragjikisht në vitin 2020 në moshën 43 vjeçare pas një beteje të fshehtë katërvjeçare me kancerin e zorrës së trashë.

“Pasi fola me Ryan dhe dëgjova mendimin e tij për filmin dhe këngën, doja të shkruaja diçka që portretizon një përqafim të ngrohtë nga të gjithë njerëzit që kam humbur në jetën time,” tha Tems.

Ajo ka thene per revistën: ”U përpoqa të imagjinoja se si do të ndihesha po t’u këndoja tani dhe t’u shprehja sa shumë më mungon. Rihanna ka qenë një frymëzim për mua kështu që dëgjimi i saj për të përcjellë këtë këngë është një nder i madh.”

Tirana
clear sky
18.5 ° C
18.5 °
18.5 °
39 %
1.5kmh
0 %
Fri
18 °
Sat
16 °
Sun
16 °
Mon
15 °
Tue
10 °

Lajmet e fundit

Sekuestrohen rreth 20 mijë dollarë në kufi, ndalohet malazezi

0
(Skenderbeu.info)-Sekuestrohen rreth 20 mijë dollarë në kufi, ndalohet malazezi Policia kufitare këtë të premte ka...
Top chanel

Sulmi ndaj “Top Channel”/ Dumani: Jemi aty, nëse do të dalë diçka do të...

0
(Skenderbeu.info)-Sulmi ndaj "Top Channel"/ Dumani: Jemi aty, nëse do të dalë diçka do të...
droga

Kapen tre shqiptarë/Sekuestrohen 83 kilogramë kokainë

0
(Skenderbeu.info)- Kapen tre shqiptarë/Sekuestrohen 83 kilogramë kokainë Një operacion i Guardia di Finanza me kompetenca...

Kapen 241 kilogramë kokainë në një varkë

0
(Skenderbeu.info)-Kapen 241 kilogramë kokainë në një varkë Policia Kombëtare Kolumbiane, në koordinim me Prokurorinë e...
Kavajë

Plumba në Kavajë, dy të vrarë

0
(Skenderbeu.info)-Plumba në Kavajë, dy të vrarë Një ngjarje e rëndë ka ndodhur pak minuta më...
FIFA dënon drejtorin sportiv të Tottenhamit. Fabio Paratici, i është ndaluar të merret profesionalisht me çështjet e futbollit në mbarë botën.

FIFA dënon drejtorin sportiv të Tottenhamit

0
(Skenderbeu.info)-FIFA dënon drejtorin sportiv të Tottenhamit Drejtorit sportiv të Tottenhamit, Fabio Paratici, i është ndaluar...

Lajme të tjera
NGJASHME

Kiara surprizon me veprimin e fundit ndjekësit

(Skenderbeu.info)-Kiara surprizon me veprimin e fundit ndjekësit Edhe pse shumë...

Pas sulmit me armë/ “Top Channel” merr vendimin për “Big Brother VIP”

(Skenderbeu.info)-Pas sulmit me armë/ “Top Channel” merr vendimin për...

Bledi Mane degjeneron Qetsorin/ “Kemi qenë në burg, qëndronte poshtë te gjirizet”

(Skenderbeu.info)-Bledi Mane degjeneron Qetsorin/ “Kemi qenë në burg, qëndronte...

I zë vendin Arian Konomit? Ronaldo Sharka si opinionist në ‘Përputhen’

(Skenderbeu.info)-I zë vendin Arian Konomit? Ronaldo Sharka si opinionist...

Hapet fondacioni “online” për Luiz Ejllin/ Si po përdoret emri i tij për përfitime

(Skenderbeu.info)-Hapet fondacioni "online" për Luiz Ejllin/ Si po përdoret...

Zbulohet i dashuri misterioz i Efit? Çifti ‘arratiset’ për pushime në Tajlandë

(Skenderbeu.info)-Zbulohet i dashuri misterioz i Efit? Çifti ‘arratiset’ për...

U shpall fitues i “Big Brother Vip Kosova”/ Reagon për herë të parë Stresi

(Skenderbeu.info)-U shpall fitues i "Big Brother Vip Kosova"/ Reagon...
Raporto