Rezultatet zyrtare të regjistrimit në Serbi, ja manipulimi me numrin e shqiptarëve

(Skenderbeu.info)-Rezultatet zyrtare të regjistrimit në Serbi, ja manipulim me numrin e shqiptarëve

Sot, jan shpallur rezultatet zyrtare të regjistrimit në Serbi.
Dhe paraqitja jo e drejt, pasi ky numër i regjistrim është manipulim dhe mos pasqyrim i drejt e objektiv.
Jan shpallur 61.687 qytetarë të përkatësisë shqiptare që përfshin Medvegjë, Bujanoc e Preshevë.
Kujtoj se në qytetin e Leskocit janë mbi 10 mijë shqiptarë,në qytetin e Nishit janë mbi 20 mijë shqiptarë,në gjithë Vojvodinën janë mbi 50 mijë shqiptarë,
kurse vetëm në qytetin e Beogradit janë mbi 100 mijë shqiptarë.
Procesi i regjistrimit në Serbi është realizuar nga data 1 Tetor,e vitit të kaluar dhe është zhvilluar, deri më datën 31 Tetor.
Në Krahinën Shqiptare, kur kemi një diskriminim më të madhë në këtë pjesë të Europës, kur kemi pasivizim të adresave dhe pastrim etnik në mënyrë institucionale. Tani janë manipuluar, sepse numri prej 61.687 qytetarë të përkatësisë shqiptare, nuk është regjistrim i sakt-pra jemi shumë më shumë.
Të dhënat e publikuara bazohen,si në:
Konačni rezultati Popisa stanovništva, domaćinstava i stanova 2022. | Republički zavod za statistiku Srbije
https://publikacije.stat.gov.rs/G2023/Pdf/G20234001.pdf
Për Komunën e Preshevës dhe Komunën e Bujanocit,jan të përfshirë në këtë statistik në faqen 106, kurse për Komunën e Medvegjës, jan të përfshirë në këtë statistik në faqen 94.
Shkruar: Refik HASANI
Tirana
scattered clouds
20.5 ° C
20.5 °
20.5 °
88 %
1kmh
40 %
Sun
26 °
Mon
26 °
Tue
26 °
Wed
25 °
Thu
19 °

Lajmet e fundit

Android 14 Beta 3 sjell veçori të reja specifike për lapsin ‘stylus’

0
(Skenderbeu.info)-Android 14 Beta 3 sjell veçori të reja specifike për lapsin ‘stylus’ Më interesantja është...

Në nuancat e blusë: Kombinime shumë të bukura për ditë pune

0
(Skenderbeu.info)-Në nuancat e blusë: Kombinime shumë të bukura për ditë pune Eleganca garantohet nga nuancat...

Tërmet në Greqi, nuk raportohet për viktima

0
(Skenderbeu.info)-Tërmet në Greqi, nuk raportohet për viktima Shteti grek është goditur nga një tërmet, por...

Sezoni turistik në Shqipëri, më 15 qershor hapen 30 qendra shëndetësore në zonat bregdetare...

0
(Skenderbeu.info)-Sezoni turistik në Shqipëri, më 15 qershor hapen 30 qendra shëndetësore në zonat bregdetare...

Pesë arsye përse duhet të hani vezë më shpesh

0
(Skenderbeu.info)-Pesë arsye përse duhet të hani vezë më shpesh Veza është një nga ushqimet më...

Sulm terrorist në Somali, militantët islamikë vrasin me armë zjarri 9 persona

0
(Skenderbeu.info)-Sulm terrorist në Somali, militantët islamikë vrasin me armë zjarri 9 persona Një sulm terrorist...

Lajme të tjera
NGJASHME

Rezultati i sondazhit te Skenderbeu.info: Messi zgjidhet lojtari më i mirë

(Skenderbeu.info)-Rezultati i sondazhit te Skenderbeu.info: Messi zgjidhet lojtari më...

Maroku parajsa e hashashit qe furnizon europen por tani dhe ameriken latine.

(skenderbeu.info)  "Maroku parajsa e hashashit" Duke mbajtur në dorë...

Smell Spot: Si po lulëzojnë bizneset e punës së dorës

(Skenderbeu.info)-Smell Spot: Si po lulëzojnë bizneset e punës së...

KURBANI I RADHES

(Skenderbeu.info)-KURBANI I RADHES Janë gjithmonë intriguese mendjet e mbrapshta, si...

Muzeu historik dhe etnografik i Krujës

(Skenderbeu.info)-Muzeu historik dhe etnografik i Krujës Ky muze është ngritur...

Diskriminim edhe në përdorimin e simboleve Kombëtare

(skenderbeu.info) Diskriminim edhe në përdorimin e simboleve Kombëtare Shqiptarët në...

Panairi i Librit dhe debati mbi librat elektronikë

(Skenderbeu.info)-Panairi i Librit dhe debati mbi librat elektronikë Është e...

Mentor Dakoli: Amatorët dhe ilacet e importit po dëmtojnë bletët/ Jo të gjithë janë bletarë!

(Skenderbeu.info)-Mentor Dakoli: Amatorët dhe ilacet e importit po dëmtojnë...
Raporto