fbpx

Cardi B;Reperja pranon akuzat  për sulm në klub

(Skenderbeu.info)-Cardi B: Reperja pranon akuzat  për sulm në klub

Cardi B ka pranuar dy vepra penale të shkaktuara nga një përleshje në një klub striptizi, si pjesë e një marrëveshjeje që do të thotë se ajo do të shmangë një gjyq dhe burgim të mundshëm.
Reperja fituese e Grammy, e lindur Belcalis Almanzar, u deklarua fajtore për sulm të shkallës së tretë dhe rrezikim të pamatur të shkallës së dytë dhe u dënua me 15 ditë shërbim në komunitet. Dhjetë akuza të tjera u hodhën poshtë.
“Kam marrë disa vendime të këqija në të kaluarën time, me të cilat nuk kam frikë t’i përballoj dhe t’i pranoj”, tha ajo në një deklaratë. Në gjykatë, 29-vjeçarja pranoi organizimin dhe pjesëmarrjen në dy sulme ndaj punonjësve të klubit të natës Angels në Nju Jork në vitin 2018.
Sipas autoriteteve, incidentet erdhën pas një grindjeje mes Almanzar dhe dy motrave – njëra prej të cilave ajo besonte se kishte një lidhje me bashkëshortin e saj, reperin Offset.
Prokurorët thanë se, natën e parë, Almanzar dhe shoqëruesi i saj goditën viktimën, një banakier, duke i tërhequr flokët, duke e goditur me grusht dhe duke e përplasur kokën në lokal.
Dy javë më vonë, ata u kthyen duke i hedhur alkool, shishe dhe një tub nargjile motrës së viktimës së parë. E pyetur për të konfirmuar detajet në gjykatë, Almanzar e bëri këtë në heshtje, duke pranuar se i kishte ofruar një shoku 5,000 dollarë (4,000 £) në Instagram për ta ndihmuar atë në konfrontim.
Përveç shërbimit në komunitet, reperja është urdhëruar të qëndrojë larg viktimave, të identifikuar si Jade dhe Baddie Gi, për tre vjet. Ajo e pranoi marrëveshjen për pranimin e fajësisë një ditë përpara se çështja të dilte në gjyq, raportoi New York Times.

 

Avokati i muzikantes, Drew Findling, tha se ajo donte të vinte një vijë nën çështjen. “Ka shumë gjëra që ajo ka planifikuar për familjen e saj, për karrierën e saj dhe për komunitetin dhe ajo thjesht ndjeu, sinqerisht, se një gjyq tre-javor i jurisë do të ishte një shpërqendrim nga gjërat që ajo mendonte se ishin më së shumti. e rëndësishme dhe kështu, prandaj, ne bëmë kontakt me prokurorinë”, tha ai për New York Post.
Në deklaratën e saj, reperja tha: “Pjesë e rritjes dhe pjekurisë është të japësh llogari për veprimet e tua. Si nënë, është një praktikë që po përpiqem ta rrënjos tek fëmijët e mi, por shembulli fillon nga unë. “Këto momente nuk më përcaktojnë mua dhe nuk reflektojnë atë që jam tani”. Melinda Katz, prokurorja e qarkut të Queens, tha në një deklaratë: “Askush nuk është mbi ligjin.
 Cardi B u bë e famshme me këngën Bodak Yellow në 2017, duke kryesuar tabelën e Billboard dhe duke u bërë një nga interpretuesit më të gjallë dhe më të hapur të repit. Albumi i saj debutues, Invasion of Privacy, fitoi çmimin Grammy për albumin më të mirë  në 2019 dhe ajo ka shënuar hitet numër një globale me I Like It me shije latine dhe WAP të vlerësuar me X, një duet me Megan Thee Stallion.

 

1 KOMENT

  1. I am not sure where you’re getting your info, but great topic. I must spend some time finding out much more or working out more. Thanks for magnificent info I used to be looking for this info for my mission.

LËR NJË KOMENT

Vendosni komentin
Vendosni emrin tuaj

Lajmet e fundit

Izrael, Viti i ri

Izrael: fillon viti 5783, sinagogat plot, por policia në gadishmëri

0
(Skenderbeu.info) Izrael: fillon viti 5783, sinagogat plot, por policia në gadishmëri Siç e kërkon tradita, Izraeli feston sonte fillimin e vitit 5783 nga krijimi hyjnor...
Deti Mesdhe

Aciditeti po shkatërron florën dhe faunën e Detit Mesdhe

0
(Skenderbeu.info) Aciditeti po shkatërron florën dhe faunën e Detit Mesdhe Sipas një studimi të ri të kryer nga Instituti Kombëtar i Oqeanografisë dhe Gjeofizikës Eksperimentale...
Sllovenia-Huawei

Sllovenia drejt neutralitetit teknologjik

0
(Skenderbeu.info) Sllovenia drejt neutralitetit teknologjik Qeveria sllovene duket se ka zbutur qëndrimet e saj për ligjin e komunikimeve elektronike, në ndryshim nga ekzekutivi i mëparshëm...
Josef Borell

Borrelli: Të marrim seriozisht kërcënimin bërthamor të Putinit

0
(Skenderbeu.info) Borrelli: Të marrim seriozisht kërcënimin bërthamor të Putinit Përfaqësuesi i Lartë i BE-së për Politikën e Jashtme, Josep Borrell, duke folur për BBC ka...
Olaf Scholz

Emiratet dhe Gjermania nënshkruajnë marrëveshje për furnizimin me gaz

0
(Skenderbeu.info) Emiratet dhe Gjermania nënshkruajnë marrëveshje për furnizimin me gaz Emiratet e Bashkuara Arabe dhe Gjermania nënshkruan gjatë një vizite të kancelarit gjerman Olaf Scholz...
Protesta ne Rusi

Rusi: 800 persona të arrestuar për shkak se protestuan

0
(Skenderbeu.info) Rusi: 800 persona të arrestuar për shkak se protestuan 799 protestues janë arrestuar në Rusi pas arrestimeve gjatë protestave kundër mobilizimit të shpallur nga...

Lajme të tjera
NGJASHME

Johnny Depp në lidhje me avokaten Joelle Rich

(Skenderbeu.info)-Johnny Depp është në lidhje me avokaten Joelle Rich Aktori...

Rita Ora konfirmon martesen me Taika Waititi

(Skenderbeu.info)-Rita Ora konfirmon martesen me Taika Waititi ku frymezimin...

Gjashtë lloje të vetë-kujdesit – Ja se si të praktikoni secilin

(Skenderbeu.info)-Gjashtë lloje të vetë-kujdesit - Ja se si të...

Popujt më inteligjentë në botë, ku renditen shqiptarët?

(Skenderbeu.info) Popujt më inteligjentë në botë Për disa dekada, Koeficienti...

Tre yjet e Hollivudit ribashkohen për filmin e ri të Ocean-it

(Skenderbeu.info)-Tre yjet e Hollivudit ribashkohen për filmin e ri...

Mbretëresha Camilla reflekton në “pozicionin e vështirë” të Mbretëreshës Elizabeth II

(Skenderbeu.info)-Mbretëresha Camilla reflekton në "pozicionin e vështirë" të Mbretëreshës...

Reperi PNB Rock u qëllua për vdekje, por a është një postim në Instagram shkaku?

(Skenderbeu.info)-Reperi PNB Rock u qëllua për vdekje, por a...
English
Raporto