Google fshin mbi 1.7 miliardë reklama në Nigeri dhe vende të tjera afrikane

(Skenderbeu.info) Google fshin mbi 1.7 miliardë reklama në Nigeri dhe vende të tjera afrikane.

Gjigandi global i teknologjisë, Google, ka zbuluar se ka fshirë mbi 1.7 miliardë reklama, ka kufizuar mbi 5.7 miliardë dhe ka pezulluar mbi 5.6 milionë llogari reklamuesish në Nigeri dhe pjesë të tjera të Afrikës.

Në deklaratën e tij të fundit për Afrikën, Google u zotua për të pasur akses në informacion.

Ai deklaroi se qeveritë në mbarë botën po kërkojnë informacion më të ashpër dhe kufizime private në internet.

Google thotë se përdoruesit mbeten fokusi qendror i formimit të politikave të saj.

Drejtori Menaxhues i Afrikës së Google, Nitin Gajria, zbuloi se bllokoi 1.7 miliardë faqe botuesish që shkelnin një sërë rregullash të informacionit të hapur të kompanisë.

“Ne gjithashtu bllokuam ose kufizuam shfaqjen e reklamave në 1.7 miliardë faqe botuesish dhe ndërmorëm veprime më të gjera të zbatimit të nivelit të sajtit në rreth 63,000 sajte botuesish,” tha ai.

“Në Google, ne jemi të përkushtuar ta bëjmë ueb-in e mbështetur nga reklamat më të sigurt dhe më privat për të gjithë në Afrikë.

Duke u dhënë njerëzve kontroll mbi të dhënat e tyre dhe duke investuar në reklama të sigurta për privatësinë, ne mund të sigurojmë një të ardhme për ueb-in e mbështetur nga reklamat që përfiton të gjithë.”

Tirana
clear sky
-6.5 ° C
-6.5 °
-6.5 °
73 %
2.1kmh
0 %
Wed
6 °
Thu
7 °
Fri
9 °
Sat
10 °
Sun
11 °

Lajmet e fundit

droge

Kapen 550 kilogramë kokainë/ Arrestohen 2 persona

0
(Skenderbeu.info)-Kapen 550 kilogramë kokainë/ Arrestohen 2 persona Njësitë e Marinës Kolumbiane sekuestruan më shumë se...
droge ne kakao

Kapet 1.3 ton kokainë në Barcelonë e fshehur mes kakaos

0
(Skenderbeu.info)-Kapet 1.3 ton kokainë në Barcelonë e fshehur mes kakaos Guardia Civil dhe Agjencia e...
droge ne banane

Kapen 213 kilogramë kokainë në një ngarkese me banane

0
(Skenderbeu.info)-Kapen 213 kilogramë kokainë në një ngarkese me banane Droga ishte fshehur në rimorkio të...
Një ton hashash

Një ton hashash u kap brenda Marokut

0
(Skenderbeu.info)-Një ton hashash u kap brenda Marokut Anëtarët e Drejtorisë së Përgjithshme Marokene të Sigurisë...
Droga

Kapen 115 kilogramë heroinë në një kamion me destinacion Holandën

0
(Skenderbeu.info)-Kapen 115 kilogramë heroinë në një kamion me destinacion Holandën Një kontroll rrugor i kryer...
shkaterrimi i laboratorit

Shkaterrohen dy laboratorë kokaine në Bolivi

0
(Skenderbeu.info)-Shkaterrohen dy laboratorë kokaine në Bolivi Autoritetet boliviane shkatërruan dy laboratorë të prodhimit të drogës...

Lajme të tjera
NGJASHME

Mosha 13-vjeçare ‘Shumë herët’ për rrjetet sociale

(Skenderbeu.info) Mosha 13-vjeçare 'Shumë herët' për rrjetet sociale. Nuk ka...

Google zbulon AI që krijon muzikë nga teksti i shkruar

(Skenderbeu.info) Google zbulon AI që krijon muzikë nga teksti...

WhatsApp veçori të re për kamerën

(Skenderbeu.info) WhatsApp veçori të re për kamerën. Platforma e mesazheve...

BMW vjen me një version të përditësuar

(Skenderbeu.info) BMW vjen me një version të përditësuar. Me pranverën,...

OnePlus do të lançojë së shpejti telefonat inteligjentë të palosshëm V Fold, V Flip

(Skenderbeu.info) OnePlus do të lançojë së shpejti telefonat inteligjentë...

Kina, Koreja e Jugut dhe India nxisin inovacionin në robotikën mjekësore

(Skenderbeu.info) Kina, Koreja e Jugut dhe India nxisin inovacionin...

Twitter/ Përdoruesit do të mund të apelojnë pezullimin e llogarisë

(Skenderbeu.info) Twitter/ Përdoruesit do të mund të apelojnë pezullimin...

Shitjet e smartfonëve në Kinë ranë me 13% nga viti në vit

(Skenderbeu.info) Shitjet e smartfonëve në Kinë ranë me 13%...
Raporto