fbpx

Razgatlioglu dëshiron të përmbysë parashikimet në Barcelonë

(Skenderbeu.info)-Superbike: Razgatlioglu dëshiron të përmbysë parashikimet në Barcelonë.”Pista nuk është e lehtë për ne, por si gjithmonë do të japim më të mirën tonë.”

Toprak Razgatlioglu dëshiron të zvogëlojë më tej disavantazhin në renditje në krahasim me Alvaro Bautista dhe do të përpiqet të japë gjithçka për të përmbysur parashikimet që e japin pilotin e Ducatit si favorit, veçanërisht për shkak të pranisë së një vije të gjatë në qarkun katalanas.

Ndeshjet për titullin e botës janë shumë të hapura dhe tre rivalët mund të arrijnë në raundin e fundit të kalendarit (18-20 nëntor në Australi) me kurorën e botës ende për t’u rrëmbyer.

Tre pretendentët, edhe pse në dritën e asaj që kemi parë në Francë, Razgatlioglu konfirmoi se është në formë të shkëlqyer dhe duket se është më shumë Jonathan Rea (i treti në -47) pretendenti kryesor për titull për momentin.

“Barcelona nuk është një pistë e lehtë dhe e di që nuk do të jetë një garë e lehtë për ne në Katalonjë, por ne do të përpiqemi të luftojmë për pozicionin më të mirë të mundshëm dhe si gjithmonë do të japim maksimumin.

Testi i verës ishte pozitiv, sepse ne provuam disa struktura të reja për t’i përdorur për garën, dhe në përgjithësi ishte një test pozitiv. Por siç e dinë të gjithë, fundjava e garës është gjithmonë e ndryshme nga praktika dhe testimi”. Shumë do të varet edhe nga kushtet atmosferike që do të ndikojnë në garë.

Megjithatë, Razgatlioglu i afrohet këtij takimi me mentalitetin e tij të zakonshëm dhe nuk dëshiron të mendojë shumë për klasifikimin: “Ashtu si vitin e kaluar, nuk e shoh kampionatin, thjesht përpiqem të jap më të mirën në çdo garë. Shpresoj se mund të fitojmë në Barcelonë, le të shohim “

LËR NJË KOMENT

Vendosni komentin
Vendosni emrin tuaj

Lajmet e fundit

Horoskopi

Horoskopi për ditën e premte, 30 shtator 2022

0
(Skenderbeu.info) Horoskopi për ditën e premte, 30 shtator 2022 Dashi Ka rrezik qe Plutoni te sjelle edhe debate, por edhe pasion te zjarrte sot ne jetën...
Parashikimi i motit

Parashikimi i motit për ditën e premte, 30 shtator 2022

0
(Skenderbeu.info) Parashikimi i motit për ditën e premte, 30 shtator 2022 - Për ditën e sotme vendi ynë do të vijojë të jetë nën...
me i kerkuri i hashashit

Messi i hashashit, ndër ‘më të kërkuarit’ në Europë

0
(skenderbeu.info)  -"Messi i hashashit" Abdellah el Haj Sadek el Menbri, i njohur më mirë si El Messi del hashish, 38 vjeç, është bërë një...
Moratoriumi i gjuetisë

Moratoriumi i gjuetisë: kafshët dhe shependët në rrezik

0
(Skenderbeu.info) Moratoriumi i gjuetisë: kafshët dhe shependët në rrezik. Për zhdukjen e kafshëve dhe shendëve gjueti e paligjshme dhe jashtë sezonit është problemi kryesor....
kokaine e kapur

293 kg kokainë ne mes te derrasave me destinacion Valencian

0
(skenderbeu.info)  -" 293 kg kokainë ne mes te derrasave" -Pasditen e kësaj të mërkure (28 shtator 2022) Policia  Federale e Brazilit sekuestroi 293 kilogramë...
migrimet e zogjeve

Ndryshimet klimatike janë fajtore për migrimet e hermshme të zogjëve

0
(Skenderbeu.info) Ndryshimet klimatike janë fajtore për migrimet e hershme të zogjëve Studiuesit, të udhëhequr nga Andrea Romano, vëzhguan dallime të mëdha midis specieve me...

Lajme të tjera
NGJASHME

Bastianini tregon për Espargarò: “Vendi i tretë është ende i mundur”

(Skenderbeu.info)-Bastianini tregon për Espargarò: "Vendi i tretë është ende...

MotoGp, Nakagami detyrohet të humbasë: vendoset zëvendësimi

(Skenderbeu.info)-MotoGp, Nakagami detyrohet të humbasë: vendoset zëvendësimi  nga Tetsuta...

Livio Suppo mirëpret Petruccin

(Skenderbeu.info)-Livio Suppo mirëpret Petruccin ,i lumtur që i jep...

Danilo Petrucci kthehet në MotoGp

(Skenderbeu.info)-Danilo Petrucci kthehet në MotoGp,në Suzuki-n e Joan Mir...

MotoGP, Bastianini: “Nuk kam marrë asnjë mesazh nga Ducati”

(Skenderbeu.info)-MotoGP, Bastianini: "Nuk kam marrë asnjë mesazh nga Ducati" Piloti...

Moto2, Celestino Vietti i thotë lamtumirë ëndrrës së Kampionatit Botëror

(Skenderbeu.info)-Moto2, Celestino Vietti i thotë lamtumirë ëndrrës së Kampionatit...

Shiu nuk e ndihmon Celestinon

(Skenderbeu.info)-Shiu nuk e ndihmon Celestinon,nuk arrin të mbyllë diferencën. Pas...

MotoGP/ Kaos shiu në Motegi

(Skenderbeu.info)-Kaos shiu në Motegi, orari i ndërprerë, garuesit rrezikojnë Është...
Raporto