Qytetarja denoncon para Belind Këlliçit/ PS më kërkoi votën për 50-100 mijë lekë

(Skenderbeu.info)-Qytetarja denoncon para Belind Këlliçit/ PS më kërkoi votën për 50-100 mijë lekë

Kandidati i koalicionit “Bashkë Fitojmë” për bashkinë e Tiranës, Belind Këlliçi, ka denoncuar përpjekjet e PS-së për blerjen e votave në prag të zgjedhjeve të 14 majit.

Këlliçi ka takuar një banore të Bregut të Lumit, Mimoza Telës, e cila pranon se eksponentë të PS-së i kanë shkuar në shtëpi dhe i kanë kërkuar vota në këmbim të 50 apo 100 mijë lekëve.

Ajo i tha kandidatit të opozitës se edhe pse është e varfër nuk ka pranuar të shesë votën.

“Kam edhe një nip të vogël, e kam 3 vjeç e kam në kujdestari, e kam unë se nënën e vet e ka shumë të sëmurë. Merrsha, dmth, atë KEMP-in, ja hoqën dhe e çuan në KEMP-in epror. KEMP-i epror më kërkoi 600 mijë lekë, ku t`i gjeja unë ato 600 mijë lekë që unë të merrsha KEMP-in e gocës. I kam bërë letër Erion Veliajt, i kam shkuar, dhe e kam kapur prezent te liqeni dhe i kam thënë: jam shumë në gjendje të varfër, më jep një rrugëzgjidhje, më ka marrë kështu dhe më ka dhënë të shtyrën. Çfarë duhet të bëja unë?! Dhe për 20 vota që kam unë dhe ka thënë për të gjithë njerëzit, do t’ju japim nga 50 ose nga 100 mijë lekë. Brenda në shtëpi na kanë ardhur. Pyeti dhe tek lagjja tjetër aty. Kanë ardhur këta të socialistes. Para nja dy tre ditësh kanë ardhur mu tek shtëpia, moj te shtëpia vijnë. Unë po e deklaroj në mes të njerëzve këtu dhe po e them. Po deshe të vijë dhe kryeplakja te shtëpia ime, se vjen të bën presion, të vijnë të marrin me makinë, të çojnë te qendra e votimit, të japin dhe lekët. Pavarësisht se unë jam fukara, por lekët nuk i kam marrë. Kam Zotin lart dhe Zoti e di. Unë megjithëmend jam tu vujt, mos i paça ato dy jetima që i kam rritur me gjak trupi, dhe nuk kam marrë asnjeherë lekë nga këto të PS. I lutem të gjithë këtyre njerëzve që janë, gabohen ndonjëherë njerëzit u japin nga 50 mijë lekë dhe ia japin PS, ta them troç unë, s’di. Atë 100 mijë lekë që të jep ai, ta merr prapë te dritat ose ke taksat. Po të nesërmen ku do shkoj unë? Hajde njëherë te shtëpia ime, shife gjendjen e shtëpisë time, se si po jetoj unë. A ka më keq ku po jetoj unë ku me bukë e ku pa bukë. Me një jetim që e kam, se jetimin po e mbaj unë” deklaroi Mimoza Tela.

Ndërkohë, Këlliçi falenderoi Mimoza Telën për kurajon dhe guximin që shpreh për të refuzuar shitjen e votës.

“Zonjë, ka momente që nuk ke përgjigje. Ky moment për mua është që të ngecin fjalët. Eshtë e paimagjinueshme se çfarë leksioni dhe ti, se çfarë të vërtete the, për të gjithë banorët, për të gjithë qytetarët dhe për të gjithë ata që shesin shpirtin për 50 mijë lekë, shesin votën për 50 mijë lekë. Dhe një njeri si puna jote, në këtë vështirësi ekonomike, t’i bëjë apel qytetarëve, mos shisni votën për 50 mijë lekë, kur ti merr 20 mijë lekë në muaj ndihmë ekonomike, është mesazhi më i vërtetë dhe më frymëzues që mund të jepet në një takim të tillë. Zonjë, prandaj politikanët nuk duhet të humbin kontaktin me popullin me qytetarët”, theksoi kandidati i opozitës për Tiranën.

Tirana
scattered clouds
20.5 ° C
20.5 °
20.5 °
88 %
1kmh
40 %
Sun
26 °
Mon
26 °
Tue
26 °
Wed
25 °
Thu
19 °

Lajmet e fundit

Android 14 Beta 3 sjell veçori të reja specifike për lapsin ‘stylus’

0
(Skenderbeu.info)-Android 14 Beta 3 sjell veçori të reja specifike për lapsin ‘stylus’ Më interesantja është...

Në nuancat e blusë: Kombinime shumë të bukura për ditë pune

0
(Skenderbeu.info)-Në nuancat e blusë: Kombinime shumë të bukura për ditë pune Eleganca garantohet nga nuancat...

Tërmet në Greqi, nuk raportohet për viktima

0
(Skenderbeu.info)-Tërmet në Greqi, nuk raportohet për viktima Shteti grek është goditur nga një tërmet, por...

Sezoni turistik në Shqipëri, më 15 qershor hapen 30 qendra shëndetësore në zonat bregdetare...

0
(Skenderbeu.info)-Sezoni turistik në Shqipëri, më 15 qershor hapen 30 qendra shëndetësore në zonat bregdetare...

Pesë arsye përse duhet të hani vezë më shpesh

0
(Skenderbeu.info)-Pesë arsye përse duhet të hani vezë më shpesh Veza është një nga ushqimet më...

Sulm terrorist në Somali, militantët islamikë vrasin me armë zjarri 9 persona

0
(Skenderbeu.info)-Sulm terrorist në Somali, militantët islamikë vrasin me armë zjarri 9 persona Një sulm terrorist...

Lajme të tjera
NGJASHME

Berisha: Mos e rëndoni krizën në Kosovë me Edi Ramën

(Skenderbeu.info)-Berisha: Mos e rëndoni krizën në Kosovë me Edi Kryetari...

Rama: Ata që më shajnë kanë frikë se humbasin armikun

(Skenderbeu.info)-Rama: Ata që më shajnë kanë frikë se humbasin...

“Ryanair”, në Shqipëri/ Rama: Kemi marrë një vulë të rëndësishme

(Skenderbeu.info)-“Ryanair”, në Shqipëri/ Rama: Kemi marrë një vulë të...

I arrestuar nga SPAK-u/ Vangjush Dako do të dalë sot para gjykatës

(Skenderbeu.info)-I arrestuar nga SPAK-u/ Vangjush Dako do të dalë...

Dako, në pranga për llogari të SPAK/ Reagon Rama: S’më vjen mirë

(Skenderbeu.info)-Dako, në pranga për llogari të SPAK/ Reagon Rama:...

Rama vlerësohet si Qytetar Nderi i “Vaccarizzo Albanese”

(Skenderbeu.info)-Rama vlerësohet si Qytetar Nderi i “Vaccarizzo Albanese” Kryeministri Edi...

KQZ u jep mandatet e kryetarëve 6 kryebashkiakëve

(Skenderbeu.info)-KQZ u jep mandatet e kryetarëve 6 kryebashkiakëve Ditën e...

Rama: Ushtria serbe nuk i prek dot një fije floku Kosovës

(Skenderbeu.info)-Rama: Ushtria serbe nuk i prek dot një fije...
Raporto