(Skenderbeu.info) Laporta nuk mund të shmangë pyetjen për Messin. Bisedat për rikthimin e Lionel Messit në Barcelonë refuzojnë të largohen, me Joan Laporta që thotë “do të shohim” kur të pyetet përsëri për këtë temë.

Shtatë herë fituesi i Topit të Artë, i cili u largua nga Camp Nou në verën e vitit 2021, është në vitin e fundit të kontratës së tij me Paris Saint-Germain. Termat e reja në Francë janë diskutuar për argjentinasin ikonë, por asnjë dokument nuk është nënshkruar dhe ata në Katalunja e kanë bërë të qartë se dyert do të mbeten gjithmonë të hapura për një legjendë të klubit nëse ai dëshiron të rikthejë hapat në rrënjët e tij.

Duke folur për RAC1 në Kolumbi, ku ai ka folur me fëmijët vendas, Laporta tha kur u shfaq një temë e njohur bisede: “Djemtë dhe vajzat që më intervistuan dje më pyetën për futbollin, për Messin, Robert Lewandowski, Pedri, Gavi… Më pyetën edhe për Messin kur më shoqëronin në shëtitje. Ata më thanë se duhej ta detyroja të kthehej në Barça. Unë u thashë se ai është nga Barça, se ne kemi qenë me fat që e kemi atë dhe se do të shohim. Nuk dua të flas për të, sepse ai është pjesë e PSG-së dhe nuk dua asnjë problem”.

Menaxheri i Barçës, Laporta, së bashku me shefin e klubit, Xavi, janë pyetur rregullisht për lidhjet me Messin kohët e fundit, me 35-vjeçarin që ende nuk ka bërë një deklaratë publike për qëllimet e tij të ardhshme gjatë një sezoni në të cilin ai është kthyer. në maksimumin e tij te PSG.

Tirana
scattered clouds
15.5 ° C
15.5 °
15.5 °
67 %
1.5kmh
40 %
Tue
16 °
Wed
16 °
Thu
17 °
Fri
17 °
Sat
17 °

Lajmet e fundit

Makina

Skenari i protestës së opozitës

0
(Skenderbeu.info)-Skenari i protestës së opozitës Partia Demokratike ka zbardhur skenarin që do të ndjekë për...
samit be bp

Samiti i BE- BP/ Firmoset një marrëveshje

0
(Skenderbeu.info)-Samiti i BE- BP/ Firmoset një marrëveshje konkrete Në Tiranë kete të marte ka nisur...
Rama, Vucic

Vuçiç i acaruar, sulmon median

0
(Skenderbeu.info)-Vuçiç i acaruar, sulmon median Presidenti serb, Aleksandër Vuçiç, mbërriti në Tiranë. Pasi fillimisht kishte...
vjosa-osmani

Osmani : Vuçiç, produkt i një mendësie vrastare

0
(Skenderbeu.info)-Osmani : Vuçiç, produkt i një mendësie vrastare Presidentja e Kosovës Vjosa Osmani ka mbërritur...
Rama, Osmani

Presidentja Osmani: BE duhet të kalojë nga fjalët në vepra

0
(Skenderbeu.info)-Presidentja Osmani: BE duhet të kalojë nga fjalët në vepra Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani...
Charles Michel

Po përparohet liberalizimi i vizave për Kosovën

0
(Skenderbeu.info)-Po përparohet liberalizimi i vizave për Kosovën Presidenti i Këshillit Europian Charles Michel tha të...

Lajme të tjera
NGJASHME

Tenisi mban zi për Nick Bollettieri

(Skenderbeu.info)-Tenisi mban zi për Nick Bollettieri: ai lançoi Agassin,...

Milani, Leao flirton me rinovimin: “Do të vijnë më shumë gola”

(Skenderbeu.info)-Milani, Leao flirton me rinovimin: "Do të vijnë më...

Botërori 2022, Brazil-Kore e Jugut 4-1

(Skenderbeu.info)-Botërori 2022, Brazil-Kore e Jugut 4-1: Seleçao në cerekfinale...

Verstappen, Vettel dhe Alonso të pakrahasueshëm në krye të klasifikimeve

(Skenderbeu.info)-Verstappen, Vettel dhe Alonso të pakrahasueshëm, në krye të...

Messi, një moment historik prestigjioz me Australinë: 1000 ndeshje si profesionist

(Skenderbeu.info)-Messi, një moment historik prestigjioz me Australinë: 1000 ndeshje...

Kupa e Botës 2022: Japoni-Kroaci 1-1 (2-4 penallti)

(Skenderbeu.info)-Kupa e Botës 2022: Japoni-Kroaci 1-1 (2-4 penallti), Livakovic...

MotoGP: Bagnaia qytetar nderi i Pesaros

(Skenderbeu.info)-MotoGP: Bagnaia qytetar nderi i Pesaros. Kryebashkiaku: Territori ynë konfirmohet...

NBA; Davis me duartrokitje, Lakers nuk ndalet kurrë

(Skenderbeu.info)-NBA: Davis me duartrokitje, Lakers nuk ndalet kurrë. Për...
Raporto