(Skenderbeu.info) Putini nuk i tha Xi-t të vërtetën për luftën. Kina u befasua nga pushtimi rus i Ukrainës dhe Vladimir Putin “nuk i tha të vërtetën” Xi Jinping për fillimin e afërt të luftës.

Kjo u raportua nga një zyrtar i lartë kinez për Financial Times.

Putini nuk i tha të vërtetën Xi-t – shpjegon burimi – Nëse ai do të na kishte thënë ne nuk do të ishim në një situatë kaq të vështirë.
Kishte mbi 6000 qytetarë kinezë në Ukrainë dhe disa prej tyre vdiqën gjatë evakuimit, megjithëse këtë nuk mund ta themi publikisht.” Vetë Putini tha muajin e kaluar se nuk i kishte thënë” mikut të dashur “Xi për sulmin e afërt.

Tirana
broken clouds
15.5 ° C
15.5 °
15.5 °
67 %
1kmh
75 %
Fri
15 °
Sat
16 °
Sun
14 °
Mon
12 °
Tue
10 °

Lajmet e fundit

Ish ylli i Milan dhe Real Madrid braziliani Kaka

Kaka: Jo të gjithë në Brazil e mbështesin kombëtaren

0
(Skenderbeu.info)-Kaka: "Jo të gjithë në Brazil e mbështesin kombëtaren. Ronaldo konsiderohet thjesht një njeri...
Santos trajneri i Portugalise

Portugali, Santos: “Ronaldo nuk donte të largohej nga Katari”

0
(Skenderbeu.info)-Portugali, Santos: “Ronaldo nuk donte të largohej nga Katari, le ta lëmë të qetë”....
perzevativ

Perzevativët falas për moshat 18 deri në 25 vjeç ne France / Ja pse!

0
(Skenderbeu.info)-Perzevativët falas për moshat 18 deri në 25 vjeç ne France Të rinjtë në Francë...
ariu shqiptar

Ariu shqiptar Marku lirohet pas 20 vitesh

0
(Skenderbeu.info)-Ariu shqiptar Marku lirohet pas 20 vitesh Shpëtohet arushi i fundit i restorantit në Shqipëri...
Çmimi special i qytetit të Ladispolit për librin 'Ukraina

Çmimi special i qytetit të Ladispolit për Fausto Biloslavo

0
(Skenderbeu.info) Çmimi special i qytetit të Ladispolit për Fausto Biloslavo. Ceremonia e ndarjes së...
Ish-konkurrenti i "Përputhen", Beart Rexhepi

Ish-konkurrenti i “Përputhen”, Beart Rexhepi i jep fund beqarisë

0
(Skenderbeu.info) Ish-konkurrenti i "Përputhen", Beart Rexhepi i jep fund beqarisë. Ish-konkurrenti i përputhen Beart...

Lajme të tjera
NGJASHME

Scholz do të kërkojë rizgjedhjen si kancelar i Gjermanisë në vitin 2025

(Skenderbeu.info) Scholz do të kërkojë rizgjedhjen si kancelar i...

Italia, Japonia dhe Britania e Madhe projekt për një avion të ri luftarak

(Skenderbeu.info) Italia, Japonia dhe Britania e Madhe projekt për...

Ja se si Ukraina përdori mjetet e blinduara italiane Mls Shield

(Skenderbeu.info)-Ja se si Ukraina përdori mjetet e blinduara italiane...

Meksikë/ ‘Dita Italiane e Hapësirës 2022’ festohet në ambasadë

(Skenderbeu.info) Meksikë/ 'Dita Italiane e Hapësirës 2022' festohet në...

Biden lëshon gati 36 miliardë dollarë për pensionet e punëtorëve të sindikatave

(Skenderbeu.info) Biden lëshon gati 36 miliardë dollarë për pensionet...

Afganistan/ Ekzekutimi i parë publik që nga kthimi i talebanëve

(Skenderbeu.info) Afganistan/ Ekzekutimi i parë publik që nga kthimi...

Demokratët fitojnë vendin e Gjeorgjisë në Senat

(Skenderbeu.info) Demokratët fitojnë vendin e Gjeorgjisë në Senat. Partia...

Më shumë se 150 të plagosur në një përplasje treni në Barcelonë

(Skenderbeu.info) Më shumë se 150 të plagosur në një...
Raporto