(Skenderbeu.info)-Puna e Metës në WhatsApp vazhdon

Në një përditësim të ardhshëm, shërbimi i bisedës, jo vetëm teksti, mund të prezantojë një opsion për të heshtur automatikisht thirrjet hyrëse nga numra të panjohur.

E ardhmja pa akullnaja, dy nga tre në rrezik deri në vitin 2100
Sponsorizuar nga
Kjo u raportua nga faqja e ekspertëve WabetaInfo, e cila identifikoi risinë në kodin e një vrojtimi paraprak të aplikacionit.

Aktualisht në zhvillim për versionin Android të platformës, funksioni synon të minimizojë ndërprerjet midis bisedave, duke shmangur potencialisht thirrjet e padëshiruara, si dhe thirrjet reklamuese, shumë përpara se këto të bëhen një skenar i zakonshëm për përdoruesit. Funksioni do të identifikohet nga një meny shtesë në cilësimet e WhatsApp dhe, nëse aktivizohet, do të mbyllë të gjitha thirrjet nga numra të panjohur, pra ato që nuk janë në librin e adresave të përdoruesit. Thirrjet nuk do të bllokohen, por vetëm do të heshtin. Kjo do të thotë që numrat e thirrjeve do të shfaqen ende në listën e “telefonatave”, e cila ndodhet në shiritin e sipërm të aplikacionit, së bashku me Chats dhe Status. Platforma e mesazheve të çastit po punon gjithashtu për një mjet buletini, i cili do t’i lejojë abonentët të marrin lehtësisht përditësime nga individë dhe grupe, si qeveritë lokale, ekipet sportive dhe organizata të tjera.

Funksioni do ta bënte të lehtë arritjen e çdo numri përdoruesish dhe për këtë arsye nuk do të kishte nevojë të mbrohet nga kriptimi nga skaji në skaj. Megjithatë, numri i telefonit të përdoruesve që krijojnë dhe abonohen në një buletin do të fshihet për arsye privatësie.

Tirana
scattered clouds
9.5 ° C
9.5 °
9.5 °
87 %
1kmh
40 %
Sat
16 °
Sun
17 °
Mon
14 °
Tue
11 °
Wed
6 °

Lajmet e fundit

fier

Aksident në Fier, makina përplas 12-vjeçarin, transportohet në spital

0
(Skenderbeu.info)-Aksident në Fier, makina përplas 12-vjeçarin, transportohet në spital Një aksident është raportuar në Fier....
Olta,Luizi

Olta: Luizi i përdor vajzat, të varfrat i besojnë

0
(Skenderbeu.info)-Olta: Luizi i përdor vajzat, të varfrat i besojnë Olta mendon se Luizi i përdor...
Dua Lipa sjell trendin e ri të veshjeve të plazhit. Edhe këtë verë, duket se trendet do t’i vendosë sërish pamja e saj në këto foto të publikuara në Instagram.

Dua Lipa sjell trendin e ri të veshjeve të plazhit

0
(Skenderbeu.info)-Dua Lipa sjell trendin e ri të veshjeve të plazhit Ndikimi që Dua Lipa ka...
Tërmeti me magnitudë 4.8 trondit Greqinë, ja ku ishte epiqendra.është regjistruar pasditen e sotme në Greqi.Tërmeti ka goditur zonën detare pranë Kythnos.

Tërmeti me magnitudë 4.8 trondit Greqinë, ja ku ishte epiqendra

0
(Skenderbeu.info)-Tërmeti me magnitudë 4.8 trondit Greqinë, ja ku ishte epiqendra Një tërmet me magnitudë 4.8...
U hodh nga spitali, ndërron jetën 66 vjeçari nga Gramshi.Hekuran Llapushi i cili u hodh një ditë më parë nga kati i katërt i spitalit të këtij qyteti.

U hodh nga spitali, ndërron jetën 66 vjeçari nga Gramshi

0
(Skenderbeu.info)-U hodh nga spitali, ndërron jetën 66 vjeçari nga Gramshi Ka ndërruar jetë në spitalin...
Kapet adoleshenti nga Shqipëria duke u kujdesur për 500 bimë kanabisi. është arrestuar nga autoritetet britanike në Angli

Kapet adoleshenti nga Shqipëria duke u kujdesur për 500 bimë kanabisi

0
(Skenderbeu.info)-Kapet adoleshenti nga Shqipëria duke u kujdesur për 500 bimë kanabisi Një i ri nga...

Lajme të tjera
NGJASHME

ChatGPT është i paligjshëm në Itali sepse shkel të dhënat personale

(Skenderbeu.info)-ChatGPT është i paligjshëm në Itali sepse shkel të...

Në çfarë ore marrin më shumë “like” postimet tona në “Instagram”

(Skenderbeu.info)-Në çfarë ore marrin më shumë “like” postimet tona...

Imazhe të tjera të prototipit Tesla Cybertruck, i mungon fshirësja masive e xhamit

(Skenderbeu.info)-Imazhe të tjera të prototipit Tesla Cybertruck, i mungon...

Rritet varësia e fëmijëve ndaj mediave sociale

(Skenderbeu.info)-Rritet varësia e fëmijëve ndaj mediave sociale Në Gjermani rreth...

Nëse keni një iPhone të vjetër, bëni këtë përditësim menjëherë

(Skenderbeu.info)-Nëse keni një iPhone të vjetër, bëni këtë përditësim...

Ferrari prezanton kabrioletin e ri, debuton Roma

(Skenderbeu.info)-Ferrari prezanton kabrioletin e ri, debuton Roma Edhe pse veturat...

Kompania amerikane planifikon të lansojë makinën fluturuese në vitin 2025

(Skenderbeu.info)-Kompania amerikane planifikon të lansojë makinën fluturuese në vitin...

Meta po zgjeron programin e abonimit për Facebook dhe Instagram

(Skenderbeu.info)-Meta po zgjeron programin e abonimit për Facebook dhe...
Raporto