(Skenderbeu.info)-Probleme të reja për Twitter: Rishfaqen mesazhet e fshira

Disa përdorues të rrjetit social të njohur Twitter po raportojnë për një problem të pazakontë që kanë vënë re në profilet e tyre.

Për shumë prej tyre, mesazhet që kishin fshirë më parë u rishfaqën në profilet e tyre, duke shkaktuar konfuzion dhe zhgënjim.
Ky problem, i cili preku mijëra përdorues, u pa edhe me retweet. Përdoruesit vunë re se rishfaqen edhe ritweet-et, të cilat më parë i kishin hequr nga profilet e tyre, duke lënë përshtypjen se aktivitetet që kishin fshirë më parë ishin sërish aktuale. Sipas Engadget, bëhet fjalë për rreth 34 mijë postime që janë rikthyer pas fshirjes.
Tani për tani, nuk është e qartë se cili është shkaku i këtij fenomeni, por është evidente se bëhet fjalë për një problem më të gjerë sa i përket funksionalitetit të vetë Twitter-it. Përdoruesit kanë kontaktuar mbështetjen e Twitter për të raportuar këtë problem, duke shpresuar për një rregullim të shpejtë.
Kjo është një çështje e parëndësishme për shumë njerëz, por tregon shumë për mënyrën se si një kompani trajton dhe mbron të dhënat tuaja personale. Një ish-inxhinier i besueshmërisë dhe stabilitetit në Twitter i tha Mastodon se problemi “duket sikur ata zhvendosën një grup serverësh midis qendrave të të dhënave dhe nuk e rregulluan topologjinë siç duhet përpara se t’i kthenin përsëri në internet”.
Nuk ka asnjë mënyrë për të ditur ndonjë gjë zyrtare nga kampi në Twitter, pasi Elon Musk më parë shpërndau departamentin e PR.
Edhe pse mesazhet dhe ripërsëritjet që janë rishfaqur janë kryesisht të padëmshme, disa përdorues kanë shprehur shqetësimin për mundësinë e cenimit të privatësisë së tyre ose ripostimit të përmbajtjes që është hequr qëllimisht.
Duke pasur parasysh madhësinë e bazës së përdoruesve të Twitter, problemet si kjo mund të jenë një sfidë e rëndësishme për ekipin teknik të rrjetit. Por përdoruesit shpresojnë që Twitter do ta njohë rëndësinë e këtij problemi dhe do të ndërmarrë hapat e nevojshëm për të garantuar sigurinë, privatësinë dhe besimin e përdoruesve.
Tirana
scattered clouds
20.5 ° C
20.5 °
20.5 °
88 %
1kmh
40 %
Sun
26 °
Mon
26 °
Tue
26 °
Wed
25 °
Thu
19 °

Lajmet e fundit

Android 14 Beta 3 sjell veçori të reja specifike për lapsin ‘stylus’

0
(Skenderbeu.info)-Android 14 Beta 3 sjell veçori të reja specifike për lapsin ‘stylus’ Më interesantja është...

Në nuancat e blusë: Kombinime shumë të bukura për ditë pune

0
(Skenderbeu.info)-Në nuancat e blusë: Kombinime shumë të bukura për ditë pune Eleganca garantohet nga nuancat...

Tërmet në Greqi, nuk raportohet për viktima

0
(Skenderbeu.info)-Tërmet në Greqi, nuk raportohet për viktima Shteti grek është goditur nga një tërmet, por...

Sezoni turistik në Shqipëri, më 15 qershor hapen 30 qendra shëndetësore në zonat bregdetare...

0
(Skenderbeu.info)-Sezoni turistik në Shqipëri, më 15 qershor hapen 30 qendra shëndetësore në zonat bregdetare...

Pesë arsye përse duhet të hani vezë më shpesh

0
(Skenderbeu.info)-Pesë arsye përse duhet të hani vezë më shpesh Veza është një nga ushqimet më...

Sulm terrorist në Somali, militantët islamikë vrasin me armë zjarri 9 persona

0
(Skenderbeu.info)-Sulm terrorist në Somali, militantët islamikë vrasin me armë zjarri 9 persona Një sulm terrorist...

Lajme të tjera
NGJASHME

Android 14 Beta 3 sjell veçori të reja specifike për lapsin ‘stylus’

(Skenderbeu.info)-Android 14 Beta 3 sjell veçori të reja specifike...

Instagrami së shpejti mund të marrë chatbotin e vet të AI

(Skenderbeu.info)-Instagrami së shpejti mund të marrë chatbotin e vet...

WhatsApp prezantoi një veçori të re Channels

(Skenderbeu.info)-WhatsApp prezantoi një veçori të re Channels Aplikacioni popullor WhatsApp...

Honda prezantoi modelin kompakt të crossover-it Elevate

(Skenderbeu.info)-Honda prezantoi modelin kompakt të crossover-it Elevate Përpara nisjes së...

Koreja e Jugut, “EveR6”, roboti që do të drejtojë për herë të parë një orkestër

(Skenderbeu.info)-Koreja e Jugut, “EveR6”, roboti që do të drejtojë...

Microsoft gjobitet me 20 milionë dollarë

(Skenderbeu.info)-Microsoft gjobitet me 20 milionë dollarë Komisioni Federal i Tregtisë...

Volvo fillon të rimëkëmbet – shitjet e kompanisë në maj u rritën me 31 për qind

(Skenderbeu.info)-Volvo fillon të rimëkëmbet – shitjet e kompanisë në...

A po përgatit Rimac, Nevera-n për një rekord të ri?

(Skenderbeu.info)-A po përgatit Rimac, Nevera-n për një rekord të...
Raporto