(Skenderbeu.info)-Probleme në disa qytete dhe përmbytje nga rreshjet e dendura

Reshjet e shiut kanë shkaktuar probleme dhe përmbytje në disa zona të Shqipërisë.

Në Dibër, ka pasur rrëshqitje gurësh në segmentin e rrugës së Arbrit, Bulqizë-Peshkopi.

Ndërsa ne Pukë raportohet se ka dëme në disa akse rurale të infrastrukturës rrugore. Kurse në disa fshatra janë dëmtuar ura, linja ujësjellësi dhe mullinj bloje.

Edhe në aksin Rrëshen-Bukmirë ka pasur rrëshqitje si pasojë e vërshimit të ujërave.

Kjo situatë e ka bërë të vështirë lëvizjen e banorëve të fshatrave të njësisë administrative Kaçinar në Mirditë.

Po ashtu janë dëmtuar edhe linjat elektrike e për pasojë kanë mbetur pa energji elektrike fshatrat e Zadrimës.

Në Shëngjin janë regjistruar përmbytje në rrugë, duke vështirësuar qarkullimin e mjeteve dhe këmbësorevë.

Autoritetet po punojnë për të vënë nën kontroll situatën pas reshjeve të dendura të shiut.

Tirana
cielo sereno
9.5 ° C
9.5 °
9.5 °
87 %
1.5kmh
0 %
Ven
11 °
Sab
16 °
Dom
13 °
Lun
15 °
Mar
16 °

Lajmet e fundit

Detroit Pistons ne ndeshjen ndaj Dallas

Basketboll, Nba: Doncic nuk mjafton në Dallas

0
(Skenderbeu.info)-Basketboll, Nba: Doncic nuk mjafton në Dallas, Detroit goditi në kohën shtesë. 35 pikët e...
Uruguajanet teksa festojne golin

Botërori 2022, Gana-Uruguay 0-2

0
(Skenderbeu.info)-Botërori 2022, Gana-Uruguay 0-2: Celeste fiton por eliminohet. Dopieta e De Arrascaeta fitoi ndaj...
Son ne duel me Dalot gjate Korea-Portugali

Kupa e Botës 2022, Korea e Jugut-Portugali 2-1

0
(Skenderbeu.info)-Kupa e Botës 2022, Korea e Jugut-Portugali 2-1: Hee-Chan i çon aziatikët në raundin...
Pierluigi Collina

Collina: “Kjo është arsyeja pse rikuperimi është shtuar”

0
(Skenderbeu.info)-Collina: "Kjo është arsyeja pse rikuperimi është shtuar" Komisioni i arbitrave nr. 1 i FIFA-s:...
Estrella Damm Menorca Open i Padel

Padel: Skena Premier në Milano, me shumë emra të mëdhenj

0
(Skenderbeu.info)-Padel: Skena Premier në Milano, me shumë emra të mëdhenj. Premier Padel ndalon në Milano,...
Spanjollet te deshperuar pas ndeshjes me Japonine

Kupa e Botës: Luis Enrique, kjo humbje na shërben si një paralajmërim

0
(Skenderbeu.info)-Kupa e Botës: Luis Enrique, kjo humbje na shërben si një paralajmërim. Trajneri i Spanjës:...

Lajme të tjera
NGJASHME

OKB: Shqipëria me diasporën e tretë më të madhe në botë

(Skenderbeu.info)-OKB: Shqipëria me diasporën e tretë më të madhe...

Bashkë kundër dhunës/Në komisariat e Durrësit, vendoset instalacioni në përkujtim të viktimave

(Skenderbeu.info)-Bashkë kundër dhunës/Në komisariat e Durrësit, vendoset instalacioni në...

Shkollat që rrisin analfabetë/ 21 mijë fëmijë bëjnë mësim në klasa të bashkuara

(Skenderbeu.info)-Shkollat që rrisin analfabetë/ 21 mijë fëmijë bëjnë mësim...

Shqiptarët letër Von der Leyen: Mos u sillni si ‘bukuroshe e fjetur’

(Skenderbeu.info)-Shqiptarët letër Von der Leyen: Mos u sillni si...

Tirana drejt tkurrjes, numri i lindjeve ra 9%

(Skenderbeu.info)-Tirana drejt tkurrjes, numri i lindjeve ra 9% Tranzicioni i...

Transporti publik urban kërkon sërish mbështetje

(Skenderbeu.info)-Transporti publik urban kërkon sërish mbështetje Nisma “Abone falas për...

Europa sinjalizon emigracionin në rritje nga Shqipëria

(Skenderbeu.info)-Europa sinjalizon emigracionin në rritje nga Shqipëria Vendet anëtare të...

‘Fluturojnë’ çmimet në Tiranë: 64 vite punë për të blerë një apartament

(Skenderbeu.info)-'Fluturojnë' çmimet në Tiranë: 64 vite punë për të...
Raporto