Koleksioni i ri Privè për Pranverë/Verë 2023 i Giorgio Armani

(Skenderbeu.info) Koleksioni i ri Privè për Pranverë/Verë 2023 i Giorgio Armani.

Një top i maskuar në Venecia, kjo është ajo që frymëzoi Giorgio Armani në koleksionin e tij të ri Privè për Pranverë/Verë 2023 të prezantuar në Paris.

Një flakë me temina, xhais, konsol dhe qëndisje kristali, pastile dhe jakë zhavorri, të mbuluara me dekorime që pasqyrojnë dritat, siç bën laguna veneciane me yjet.

E kundërta e plotë e minimalizmit proverbial Armani që dëshiron të “heqë” në vend që të “shtojë” diçka në veshjet e tij.

“Vendi i imagjinatës që mirëpret këtë fantazi Privé, të cilës i kam dhënë emrin Rondò Armaniano, shpjegon stilisti 88-vjeçar, duke iu përgjigjur disa pyetjeve me shkrim.

Privè për Pranverë/Verë 2023
Privè për Pranverë/Verë 2023

Jam i njohur si realist, pragmatist i modës, por kam edhe një anë më të çuditshme dhe më imagjinative”.

Dritat e Lagunës në pasarelë. “Koleksioni im i ri – vazhdon Re Giorgio – është veçanërisht i çmuar dhe shkëlqen.

Kam punuar siluetën e gjatë, fluide, me xhaketa të vogla, funde të plota, fustane vertikale, por e gjithë vëmendja këtë sezon është te sipërfaqet e qëndisura dhe te loja delikate e ngjyrave.

Ideja e dritës vazhdon në rufat e vogla të bardha që kornizojnë fytyrën, një detaj që shton një prekje hiri”.

Paleta e koleksionit të ri është vërtet e jashtëzakonshme.

Privè për Pranverë/Verë 2023
Privè për Pranverë/Verë 2023

Motivet e pastiçeve të frymëzuara nga një pikturë e Harlequin-it shënjojnë sipërfaqet me gjeometri me ngjyra rozë bozhure, bruz, jeshile smeraldi, blu mbretërore.

“Ndjenja kromatike vjen nga një pikturë që përshkruan Harlequin – zbulon Armani – dhe që kap aspektin e kompozuar të këtij personazhi dhe jo shakaje.

Unë u frymëzova prej saj për të krijuar një gamë të saktë, në të cilën ngjyrat nuk janë kurrë të ngopura dhe e zeza.

Linjat janë si goditje lapsi që përcaktojnë rrobat, dhe më pas pastiçet, të cilat më lejojnë të krijoj kompozime shumë të gjalla.

Tirana
clear sky
0.5 ° C
0.5 °
0.5 °
37 %
2.6kmh
0 %
Mon
0 °
Tue
6 °
Wed
7 °
Thu
8 °
Fri
10 °

Lajmet e fundit

droge

Kapen 550 kilogramë kokainë/ Arrestohen 2 persona

0
(Skenderbeu.info)-Kapen 550 kilogramë kokainë/ Arrestohen 2 persona Njësitë e Marinës Kolumbiane sekuestruan më shumë se...
droge ne kakao

Kapet 1.3 ton kokainë në Barcelonë e fshehur mes kakaos

0
(Skenderbeu.info)-Kapet 1.3 ton kokainë në Barcelonë e fshehur mes kakaos Guardia Civil dhe Agjencia e...
droge ne banane

Kapen 213 kilogramë kokainë në një ngarkese me banane

0
(Skenderbeu.info)-Kapen 213 kilogramë kokainë në një ngarkese me banane Droga ishte fshehur në rimorkio të...
Një ton hashash

Një ton hashash u kap brenda Marokut

0
(Skenderbeu.info)-Një ton hashash u kap brenda Marokut Anëtarët e Drejtorisë së Përgjithshme Marokene të Sigurisë...
Droga

Kapen 115 kilogramë heroinë në një kamion me destinacion Holandën

0
(Skenderbeu.info)-Kapen 115 kilogramë heroinë në një kamion me destinacion Holandën Një kontroll rrugor i kryer...
shkaterrimi i laboratorit

Shkaterrohen dy laboratorë kokaine në Bolivi

0
(Skenderbeu.info)-Shkaterrohen dy laboratorë kokaine në Bolivi Autoritetet boliviane shkatërruan dy laboratorë të prodhimit të drogës...

Lajme të tjera
NGJASHME

Libra të botuar për autizmin

(Skenderbeu.info) Libra të botuar për autizmin. “Fëmijët me Autizëm”...

Revyja në Javën e Modës në Paris: Modelet mbanin fustane të kthyera poshtë

(Skenderbeu.info)-Revyja në Javën e Modës në Paris: Modelet mbanin...

Irma Kurti, poetja shqiptare boton librin “Persi tra i colori” në gjuhën italiane

(Skenderbeu.info) Irma Kurti, poetja shqiptare boton librin “Persi tra...

Ja sa kristale u deshën për këtë look te Doja-s

(Skenderbeu.info)-Ja sa kristale u deshën për këtë look te...

Botuesit ngrenë problemet e librit/ Buxheti i varfër

(Skenderbeu.info)-Botuesit ngrenë problemet e librit/ Buxheti i varfër Në Qendrën...

Valentino hap dyert për destinacionin më ekskluziv të modës: Le Club Couture

(Skenderbeu.info)-Valentino hap dyert për destinacionin më ekskluziv të modës:...

Koka super reale e luanit të Kylie Jenner ndez debate në Javën e Modës në Paris

(Skenderbeu.info)-Koka super reale e luanit të Kylie Jenner ndez...

Mbretëresha e re e botës së modës

(Skenderbeu.info)-Mbretëresha e re e botës së modës Njeriu më i...
Raporto