fbpx

Princeshë Diana dhe Meghan Markle, dy gratë më të urryera nga familja mbretërore por më të dashura për publikun

(Skenderbeu.info)-Princeshë Diana dhe Meghan Markle, dy gratë më të urryera nga familja mbretërore por më të dashura për publikun

Pas vdekjes së Mbretëreshës Elizabeth II të enjten e kaluar, më 8 shtator, të gjithë sytë tashmë do të jenë te ngjarjet e ardhshme shtetërore që do të ndodhin përgjatë këtyre ditëve.

Për momentin, Mbreti Charles III nënshkroi dokumentin e tij të shpalljes si mbreti i ri deri në ditën zyrtare të kurorëzimit të tij.

Trupi i Mbretëreshës Elizabeth II do të bëjë një rrugë të ngjashme me atë që përshkoi princesha e ndjerë Diana.

Gruaja e Princit Harry nuk ka marrë në asnjë moment miratimin e kurorës. Një ndër shkaqet që bëri që djali i Lady D dhe gruaja e tij të shkëputeshin nga mbretëria, duke hequr dorë nga të gjitha llojet e privilegjeve mbretërore.

Princi Harry e ka mbështetur gjithmonë Meghan Markle, duke kuptuar më mirë situatën që kalonte nëna e tij aso kohe.

Sipas dëshmive empirike, Meghan Markle e admiron Lady D. Dukesha e Sussex nderoi kujtimin e Princeshës Diana duke përdorur të njëjtat veshje që kishte veshur princesha e ndjerë në atë kohë.

Meghan ka rikrijuar veshjet e vjehrrës së saj të ndjerë deri në dhjetë raste gjatë viteve.

1 KOMENT

LËR NJË KOMENT

Vendosni komentin
Vendosni emrin tuaj

Lajmet e fundit

Parkim Kaliforni

Hapi tjetër për ndotjen klimatike: Reforma e parkimit

0
(Skenderbeu.info) Hapi tjetër për ndotjen klimatike: Reforma e parkimit. Kalifornia më në fund është gati të heqë kërkesat e parkimit në të gjithë shtetin....
Izrael, Viti i ri

Izrael: fillon viti 5783, sinagogat plot, por policia në gadishmëri

0
(Skenderbeu.info) Izrael: fillon viti 5783, sinagogat plot, por policia në gadishmëri Siç e kërkon tradita, Izraeli feston sonte fillimin e vitit 5783 nga krijimi hyjnor...
Deti Mesdhe

Aciditeti po shkatërron florën dhe faunën e Detit Mesdhe

0
(Skenderbeu.info) Aciditeti po shkatërron florën dhe faunën e Detit Mesdhe Sipas një studimi të ri të kryer nga Instituti Kombëtar i Oqeanografisë dhe Gjeofizikës Eksperimentale...
Sllovenia-Huawei

Sllovenia drejt neutralitetit teknologjik

0
(Skenderbeu.info) Sllovenia drejt neutralitetit teknologjik Qeveria sllovene duket se ka zbutur qëndrimet e saj për ligjin e komunikimeve elektronike, në ndryshim nga ekzekutivi i mëparshëm...
Josef Borell

Borrelli: Të marrim seriozisht kërcënimin bërthamor të Putinit

0
(Skenderbeu.info) Borrelli: Të marrim seriozisht kërcënimin bërthamor të Putinit Përfaqësuesi i Lartë i BE-së për Politikën e Jashtme, Josep Borrell, duke folur për BBC ka...
Olaf Scholz

Emiratet dhe Gjermania nënshkruajnë marrëveshje për furnizimin me gaz

0
(Skenderbeu.info) Emiratet dhe Gjermania nënshkruajnë marrëveshje për furnizimin me gaz Emiratet e Bashkuara Arabe dhe Gjermania nënshkruan gjatë një vizite të kancelarit gjerman Olaf Scholz...

Lajme të tjera
NGJASHME

Johnny Depp në lidhje me avokaten Joelle Rich

(Skenderbeu.info)-Johnny Depp është në lidhje me avokaten Joelle Rich Aktori...

Rita Ora konfirmon martesen me Taika Waititi

(Skenderbeu.info)-Rita Ora konfirmon martesen me Taika Waititi ku frymezimin...

Gjashtë lloje të vetë-kujdesit – Ja se si të praktikoni secilin

(Skenderbeu.info)-Gjashtë lloje të vetë-kujdesit - Ja se si të...

Popujt më inteligjentë në botë, ku renditen shqiptarët?

(Skenderbeu.info) Popujt më inteligjentë në botë Për disa dekada, Koeficienti...

Tre yjet e Hollivudit ribashkohen për filmin e ri të Ocean-it

(Skenderbeu.info)-Tre yjet e Hollivudit ribashkohen për filmin e ri...

Mbretëresha Camilla reflekton në “pozicionin e vështirë” të Mbretëreshës Elizabeth II

(Skenderbeu.info)-Mbretëresha Camilla reflekton në "pozicionin e vështirë" të Mbretëreshës...

Cardi B;Reperja pranon akuzat  për sulm në klub

(Skenderbeu.info)-Cardi B: Reperja pranon akuzat  për sulm në klub Cardi...

Reperi PNB Rock u qëllua për vdekje, por a është një postim në Instagram shkaku?

(Skenderbeu.info)-Reperi PNB Rock u qëllua për vdekje, por a...
Raporto