(Skenderbeu.info) Princesha Kate në gala me fustan me qira. Princesha Kate bëri një deklaratë të guximshme të modës të premten në tapetin jeshil të Earthshot Prize Awards në Boston.

Kate mahniti me një fustan të gjelbër neoni me bashkëshortin e saj Princin William pranë saj.

Duke pasur parasysh udhëzimet e modës së qëndrueshme të ngjarjes, fustani i Kate, i dizajnuar nga Solace London, u mor me qira nga platforma e marrjes me qira të modës me qendër në Mbretërinë e Bashkuar HURR.

Kate e kombinoi fustanin e saj me një gjerdan smeraldi, vathë të ngjashëm dhe taka ndersa William zgjodhi një smoking klasik me një papion të zi.

Shumë vunë re që gjerdani i Kate ishte një gjerdan i veshur dikur nga princesha e ndjerë Diana, nëna e William. Gjerdan choker, i cili ka një dizajn art deco dhe diamante, më parë i përkiste Mbretëreshës Mary, gjyshes së Mbretëreshës Elizabeth II, së cilës iu dha dhurata në vitin 1911. Diana mori gjerdanin me diamant dhe smerald nga Elizabeth si dhuratë martese.

Princesha Kate-Princeshe Diana
Princesha Kate-Princeshe Diana

Diana e mbajti gjerdanin ikonë në disa raste, duke përfshirë një gala në Melburn, Australi, në vitin 1985, ku ajo mbajti trashëgiminë si një shirit koke.

Në fillim të kësaj jave, Kate nderoi Dianën me një palë vathë me safir dhe diamant të ish-Princeshës së Uellsit.

Çmimet Earthshot Prize shënojnë fundin e turneut tre-ditor të çiftit mbretëror në Boston. Ceremonia e çmimeve nderon ata që përballen me sfidat e paraqitura nga ndryshimet klimatike dhe kërcënimet ndaj oqeaneve, ajrit dhe tokës së botës.

 

Tirana
clear sky
0.5 ° C
0.5 °
0.5 °
37 %
2.6kmh
0 %
Mon
0 °
Tue
6 °
Wed
7 °
Thu
8 °
Fri
10 °

Lajmet e fundit

droge

Kapen 550 kilogramë kokainë/ Arrestohen 2 persona

0
(Skenderbeu.info)-Kapen 550 kilogramë kokainë/ Arrestohen 2 persona Njësitë e Marinës Kolumbiane sekuestruan më shumë se...
droge ne kakao

Kapet 1.3 ton kokainë në Barcelonë e fshehur mes kakaos

0
(Skenderbeu.info)-Kapet 1.3 ton kokainë në Barcelonë e fshehur mes kakaos Guardia Civil dhe Agjencia e...
droge ne banane

Kapen 213 kilogramë kokainë në një ngarkese me banane

0
(Skenderbeu.info)-Kapen 213 kilogramë kokainë në një ngarkese me banane Droga ishte fshehur në rimorkio të...
Një ton hashash

Një ton hashash u kap brenda Marokut

0
(Skenderbeu.info)-Një ton hashash u kap brenda Marokut Anëtarët e Drejtorisë së Përgjithshme Marokene të Sigurisë...
Droga

Kapen 115 kilogramë heroinë në një kamion me destinacion Holandën

0
(Skenderbeu.info)-Kapen 115 kilogramë heroinë në një kamion me destinacion Holandën Një kontroll rrugor i kryer...
shkaterrimi i laboratorit

Shkaterrohen dy laboratorë kokaine në Bolivi

0
(Skenderbeu.info)-Shkaterrohen dy laboratorë kokaine në Bolivi Autoritetet boliviane shkatërruan dy laboratorë të prodhimit të drogës...

Lajme të tjera
NGJASHME

Kënga e Butrintit në sfond, Efi pyet Kiarën: Të jep ndonjë ndjesi?

(Skenderbeu.info)-Kënga e Butrintit në sfond, Efi pyet Kiarën: Të...

“Sot ma ka shpifur Maestro, ka bërë shumë gabim”. Olta për Armaldon

(Skenderbeu.info)-“Sot ma ka shpifur Maestro, ka bërë shumë gabim”....

“Luftë” e ashpër mes Oltës dhe Luizit, aktorja: Mos më bëj si gangster, ik pi mall atë bëj

(Skenderbeu.info)-“Luftë” e ashpër mes Oltës dhe Luizit, aktorja: Mos...

Amos-Luizit: Pse e fyeve Oltën, pse e ul nivelin kaq shumë?

(Skenderbeu.info)-Amos-Luizit: Pse e fyeve Oltën, pse e ul nivelin...

Eksperti i gjuhës së trupit tregon për marrëdhënien Tea-Luiz

(Skenderbeu.info) Eksperti i gjuhës së trupit tregon për marrëdhënien...

Dy banoret e BBVA ‘thurin plane’ ndaj Luizit duke përdorur pikën e tij të dobët

(Skenderbeu.info) Dy banoret e BBVA 'thurin plane' ndaj Luizit...

Tea pelqim per Luizin? Flet motra e Teas: ”Shumë komod me njëri tjetrin”

(Skenderbeu.info) Tea pelqim per Luizin? Flet motra e Teas:...

Befason Kiara me përgjigjen e saj! A është dashuruar ajo me Luizin?

(Skenderbeu.info) Befason Kiara me përgjigjen e saj! A është...
Raporto