fbpx

Reperi PNB Rock u qëllua për vdekje, por a është një postim në Instagram shkaku?

(Skenderbeu.info)-Reperi PNB Rock u qëllua për vdekje, por a është një postim në Instagram për të fajësuar?

Reperi amerikan PNB Rock është vrarë gjatë një të shtënash në një restorant në Los Angeles të Jugut. Policia dyshon se vendndodhja e reperit që po ndahet në mediat sociale mund të ketë tërhequr sulmuesin raporton Euronews.
PNB Rock, emri i vërtetë Rakim Allen, po hante në restorant me të dashurën e tij kur u qëllua për vdekje. Raportet e policisë thonë se një vjedhës iu afrua tryezës së tyre dhe kërkoi që ata të dorëzonin sendet. Shkëmbimi verbal përfundoi kur vjedhësi i njëanshëm ende i paidentifikuar hapi zjarr, duke goditur PNB shumë herë, duke e plagosur fatalisht.
I dyshuari largoi sendet personale nga reperi para se të vraponte në një makinë në pritje për të ikur nga skena. PNB Rock u njoftua i vdekur 45 minuta më vonë në spital. Në një postim të fshirë në Instagram, e dashura e reperit e kishte etiketuar atë dhe e kishte postuar vendndodhjen e çiftit. Detektivët tani po hetojnë nëse ky post është ajo që çoi në sulm, tha Shefi i Policisë Michel Moore për Los Angeles Times.
Policia është ende në kërkim të revoleve. Ai ishte me familjen e tij – me të dashurën e tij ose me një lloj miku të tij – dhe ndërsa ata janë atje, duke shijuar një vakt të thjeshtë, (ai) u sulmua brutalisht nga një individ që siç duket (erdhi) në vendndodhje pas një Postimi i mediave sociale, “tha Moore. Reperi i Philadelphia u ngrit në famë me hitin e tij të vitit 2016 “egoist”.
Ai gjithashtu bëri paraqitje të miqve në punën e shumëfishtë të artistëve të tjerë, përfshirë Ed Sheeran, Chance the Rapper dhe XXXTentacion. Krahas përzierjeve të shumta, reperi lëshoi ​​dy albume  në 2017 dhe ‘Trapstar Turnt Popstar’ në 2019. Monikeri i reperit i stiluar R&B u frymëzua nga këndi i rrugës Philadelphia, ai u rrit afër në Germantown të ​​quajtur Pastorius dhe Baynton.
Vrasja e PNB Rock u raportua për herë të parë nga TMZ së bashku me një video grafike të reperit pas sulmit. Në një intervistë të fundit, PNB Rock foli për kulturën e bandave në Los Angeles dhe se si grabitjet e reperëve po bëhen të zakonshme në qytet, duke i quajtur kriminelët “të guximshëm”. Ai tregoi një histori për një grup njerëzish që e ndoqën atë, të dashurën dhe fëmijën e tij.

 

 

LËR NJË KOMENT

Vendosni komentin
Vendosni emrin tuaj

Lajmet e fundit

Parkim Kaliforni

Hapi tjetër për ndotjen klimatike: Reforma e parkimit

0
(Skenderbeu.info) Hapi tjetër për ndotjen klimatike: Reforma e parkimit. Kalifornia më në fund është gati të heqë kërkesat e parkimit në të gjithë shtetin....
Izrael, Viti i ri

Izrael: fillon viti 5783, sinagogat plot, por policia në gadishmëri

0
(Skenderbeu.info) Izrael: fillon viti 5783, sinagogat plot, por policia në gadishmëri Siç e kërkon tradita, Izraeli feston sonte fillimin e vitit 5783 nga krijimi hyjnor...
Deti Mesdhe

Aciditeti po shkatërron florën dhe faunën e Detit Mesdhe

0
(Skenderbeu.info) Aciditeti po shkatërron florën dhe faunën e Detit Mesdhe Sipas një studimi të ri të kryer nga Instituti Kombëtar i Oqeanografisë dhe Gjeofizikës Eksperimentale...
Sllovenia-Huawei

Sllovenia drejt neutralitetit teknologjik

0
(Skenderbeu.info) Sllovenia drejt neutralitetit teknologjik Qeveria sllovene duket se ka zbutur qëndrimet e saj për ligjin e komunikimeve elektronike, në ndryshim nga ekzekutivi i mëparshëm...
Josef Borell

Borrelli: Të marrim seriozisht kërcënimin bërthamor të Putinit

0
(Skenderbeu.info) Borrelli: Të marrim seriozisht kërcënimin bërthamor të Putinit Përfaqësuesi i Lartë i BE-së për Politikën e Jashtme, Josep Borrell, duke folur për BBC ka...
Olaf Scholz

Emiratet dhe Gjermania nënshkruajnë marrëveshje për furnizimin me gaz

0
(Skenderbeu.info) Emiratet dhe Gjermania nënshkruajnë marrëveshje për furnizimin me gaz Emiratet e Bashkuara Arabe dhe Gjermania nënshkruan gjatë një vizite të kancelarit gjerman Olaf Scholz...

Lajme të tjera
NGJASHME

Hapi tjetër për ndotjen klimatike: Reforma e parkimit

(Skenderbeu.info) Hapi tjetër për ndotjen klimatike: Reforma e parkimit....

Histori suksesi: Studentja shqiptare vlerësohet me Çmimin Kanadez Mjekësor

(Skenderbeu.info) Histori suksesi: Studentja shqiptare vlerësohet me Çmimin Kanadez...

Johnny Depp në lidhje me avokaten Joelle Rich

(Skenderbeu.info)-Johnny Depp është në lidhje me avokaten Joelle Rich Aktori...

Rita Ora konfirmon martesen me Taika Waititi

(Skenderbeu.info)-Rita Ora konfirmon martesen me Taika Waititi ku frymezimin...

Gjashtë lloje të vetë-kujdesit – Ja se si të praktikoni secilin

(Skenderbeu.info)-Gjashtë lloje të vetë-kujdesit - Ja se si të...

Biden:Pandemia e Covid-19 ka përfunduar në SHBA

(Skenderbeu.info)-Biden:Pandemia e Covid-19 ka përfunduar në SHBA ,edhe pse...

Popujt më inteligjentë në botë, ku renditen shqiptarët?

(Skenderbeu.info) Popujt më inteligjentë në botë Për disa dekada, Koeficienti...

Biden flet per kandidaturën 2024

(Skenderbeu.info)-Biden flet per kandidaturën e 2024 i cili do...
Raporto