Një ‘piktor’ i kthen ambientet e tij në një plantacion marijuanë

(Skenderbeu.info)-Një ‘piktor’ i kthen ambientet e tij në një plantacion marijuanë

Guarda Civil e Totanës (Murcia,Spanje) një hetim që rezultoi në arrestimin e dy personave, 41 dhe 45 vjeç. Me kombësi spanjolle dhe banorë të komunës. Të dy u akuzuan si autorë të dyshuar të rritjes ose prodhimit të drogës dhe mashtrimit me energjinë elektrike.

Gjatë procedimit u zbulua një serë klandestine e fshehur brenda një magazine që ndodhej në zonën urbane të Totanës. Plantacioni përbëhej nga gjithsej 458 bimë kanabis sativa. Brenda, ndodheshin gjithashtu një sërë mjetesh të nevojshme për mirëmbajtjen e bimeve.

Veprimet nisën kur agjentët u lajmëruan nga fqinjët për një erë mjaft të fortë që lidhnin me atë të marihuanës.  Gjatë hetimit të këtij fakti, ata kanë kuptuar përmes ndërmarrjes së energjisë elektrike se objekti mund të kishte përfituar nga një lidhje e dyshuar e paligjshme me dritën. Ata kane kryer një mashtrim prej 45,000 vat/orë për rreth 12 orë në ditë.

Një 'piktor' i kthen ambientet e tij në një plantacion marijuanë . një hetim që rezultoi në arrestimin e dy personave, 41 dhe 45 vjeç. Me kombësi spanjolle
plantacion

Hetuesit zbuluan se kjo magazinë i ishte dhënë me qira një banori të bashkisë, i cili punonte si bojaxhi dhe kërkonte hapësirën për të depozituar materialet e punës. Megjithatë, pas regjistrimit, u zbulua se 75% e sipërfaqes ishte përdorur për kultivimin e marijuanës në ambiente të mbyllura, ku ishin mbjellë deri në 458 ekzemplarë kanabis sativa. Përveç kësaj, për mirëmbajtjen e duhur të plantacionit, ai kishte instaluar llamba halogjene, kondicionerë, kompresorë industrialë, produkte të ndryshme për të nxitur rritjen e bimëve.

Operacioni  kulmoi me arrestimin e dy personave, njëri prej tyre qiradhënës dhe tjetri qiramarrës, si autorë të dyshuar të krimeve të kultivimit dhe prodhimit të drogës dhe mashtrimit me energjinë elektrike.

Tirana
broken clouds
15.5 ° C
15.5 °
15.5 °
67 %
1kmh
75 %
Fri
15 °
Sat
16 °
Sun
14 °
Mon
12 °
Tue
10 °

Lajmet e fundit

perzevativ

Perzevativët falas për moshat 18 deri në 25 vjeç ne France / Ja pse!

0
(Skenderbeu.info)-Perzevativët falas për moshat 18 deri në 25 vjeç ne France Të rinjtë në Francë...
ariu shqiptar

Ariu shqiptar Marku lirohet pas 20 vitesh

0
(Skenderbeu.info)-Ariu shqiptar Marku lirohet pas 20 vitesh Shpëtohet arushi i fundit i restorantit në Shqipëri...
Çmimi special i qytetit të Ladispolit për librin 'Ukraina

Çmimi special i qytetit të Ladispolit për Fausto Biloslavo

0
(Skenderbeu.info) Çmimi special i qytetit të Ladispolit për Fausto Biloslavo. Ceremonia e ndarjes së...
Ish-konkurrenti i "Përputhen", Beart Rexhepi

Ish-konkurrenti i “Përputhen”, Beart Rexhepi i jep fund beqarisë

0
(Skenderbeu.info) Ish-konkurrenti i "Përputhen", Beart Rexhepi i jep fund beqarisë. Ish-konkurrenti i përputhen Beart...
Brittney Griner

Rusia liron Brittney Griner në këmbim të një trafikanti të armëve

0
(Skenderbeu.info)-Rusia liron Brittney Griner në këmbim të një trafikanti të armëve Basketbollistja Giner Brittney, një...
Centrali bërthamor Zaporiyia në Ukrainë

Kompania bërthamore ukrainase akuzon Rusinë për rrëmbimin e tre punëtorëve

0
(Skenderbeu.info) Kompania bërthamore ukrainase akuzon Rusinë për rrëmbimin e tre punëtorëve. Kompania bërthamore ukrainase...

Lajme të tjera
NGJASHME

Rusia liron Brittney Griner në këmbim të një trafikanti të armëve

(Skenderbeu.info)-Rusia liron Brittney Griner në këmbim të një trafikanti...

Shkaterrohen dymbëdhjetë plantacione të marijuanës në vendin bask

(Skenderbeu.info)-Shkaterrohen dymbëdhjetë plantacione të marijuanës në vendin bask Guarda Civil...

Kapen nëntë ton marijuanë midis ngarkesës së një kamioni

(Skenderbeu.info)-Kapen nëntë ton marijuanë midis ngarkesës së një kamioni Në...

Sekuestrohen 87 pako me kanabis/Arrestohen 3 persona

(Skenderbeu.info)-Sekuestrohen 87 pako me kanabis/Arrestohen 3 persona Jane sekuestruar 87...

Policia ka arrestuar në durrës një person i cili kishte në makinë armë luftarake

(Skenderbeu.info)-Policia ka arrestuar në durrës një person i cili...

Shkatërrohet mafia kineze të dedikuar për trafikun e drogës dhe shfrytëzimin e grave

(Skenderbeu.info)-Shkatërrohet mafia kineze të dedikuar për trafikun e drogës...

Shkaterrohet plantacioni i sofistikuar i marijuanës/ Arrestohen 3 persona

(Skenderbeu.info)-Shkaterrohet plantacioni i sofistikuar i marijuanës/ Arrestohen 3 persona Guarda...

Kapet avioni qe transportonte 469 kg kokainë

(Skenderbeu.info)-Kapet avioni qe transportonte 469 kg kokainë Më 5 dhjetor...
Raporto