(Skenderbeu.info) Twitter do të shfaqë më pak reklama, plan abonimi pa reklama.

Në një seri postimesh, CEO i Twitter, Elon Musk pohoi se platforma e mikroblogimit do të shfaqë më pak reklama për abonentët e Twitter Blue në javët e ardhshme.

Musk tha gjithashtu se do të kishte një nivel pa reklama absolutisht. Megjithatë, do të kishte çmim më të lartë se planet ekzistuese.

Për të vënë në dukje, Twitter është mbështetur në reklama të synuara për gjenerimin e të ardhurave deri më tani.

Që nga blerja e Twitter nga Musk, të ardhurat e kompanisë kanë qenë në një rënie të lirë.

Postimi i Musk
Postimi i Musk

Reklamuesit po largohen nga platforma majtas dhe djathtas, duke e detyruar firmën të mbështetet në bazën e përdoruesve për gjenerimin e të ardhurave.

Për këtë qëllim u prezantua shërbimi i abonimit Twitter Blue, i cili verifikonte përdoruesit me pagesë. Tani, një përvojë pa reklama me siguri do të nxisë më shumë përdorues të regjistrohen.

Musk ka njoftuar se në muajt e ardhshëm, Twitter do të përkthejë dhe rekomandojë tweete “të mahnitshme” nga njerëzit që “i përkasin kulturave të tjera” dhe që jetojnë në vende të tjera. Këto ndoshta do të jenë më të njohurat.

Gjithashtu, përditësimi tjetër i Twitter do të kujtojë nëse përdoruesi ishte në cilësimet “Për ty” (rekomandohet) ose “Në vijim”. Nuk do t’i kthejë ato në tweet-et e rekomanduara.

Tirana
scattered clouds
11.5 ° C
11.5 °
11.5 °
58 %
5.1kmh
40 %
Thu
11 °
Fri
11 °
Sat
10 °
Sun
7 °
Mon
7 °

Lajmet e fundit

droge

Kapen 550 kilogramë kokainë/ Arrestohen 2 persona

0
(Skenderbeu.info)-Kapen 550 kilogramë kokainë/ Arrestohen 2 persona Njësitë e Marinës Kolumbiane sekuestruan më shumë se...
droge ne kakao

Kapet 1.3 ton kokainë në Barcelonë e fshehur mes kakaos

0
(Skenderbeu.info)-Kapet 1.3 ton kokainë në Barcelonë e fshehur mes kakaos Guardia Civil dhe Agjencia e...
droge ne banane

Kapen 213 kilogramë kokainë në një ngarkese me banane

0
(Skenderbeu.info)-Kapen 213 kilogramë kokainë në një ngarkese me banane Droga ishte fshehur në rimorkio të...
Një ton hashash

Një ton hashash u kap brenda Marokut

0
(Skenderbeu.info)-Një ton hashash u kap brenda Marokut Anëtarët e Drejtorisë së Përgjithshme Marokene të Sigurisë...
Droga

Kapen 115 kilogramë heroinë në një kamion me destinacion Holandën

0
(Skenderbeu.info)-Kapen 115 kilogramë heroinë në një kamion me destinacion Holandën Një kontroll rrugor i kryer...
shkaterrimi i laboratorit

Shkaterrohen dy laboratorë kokaine në Bolivi

0
(Skenderbeu.info)-Shkaterrohen dy laboratorë kokaine në Bolivi Autoritetet boliviane shkatërruan dy laboratorë të prodhimit të drogës...

Lajme të tjera
NGJASHME

Mosha 13-vjeçare ‘Shumë herët’ për rrjetet sociale

(Skenderbeu.info) Mosha 13-vjeçare 'Shumë herët' për rrjetet sociale. Nuk ka...

Google zbulon AI që krijon muzikë nga teksti i shkruar

(Skenderbeu.info) Google zbulon AI që krijon muzikë nga teksti...

WhatsApp veçori të re për kamerën

(Skenderbeu.info) WhatsApp veçori të re për kamerën. Platforma e mesazheve...

BMW vjen me një version të përditësuar

(Skenderbeu.info) BMW vjen me një version të përditësuar. Me pranverën,...

OnePlus do të lançojë së shpejti telefonat inteligjentë të palosshëm V Fold, V Flip

(Skenderbeu.info) OnePlus do të lançojë së shpejti telefonat inteligjentë...

Kina, Koreja e Jugut dhe India nxisin inovacionin në robotikën mjekësore

(Skenderbeu.info) Kina, Koreja e Jugut dhe India nxisin inovacionin...

WhatsApp punon në reagimet e mesazheve

(Skenderbeu.info) WhatsApp punon në reagimet e mesazheve. Platforma e mesazheve...

Twitter/ Përdoruesit do të mund të apelojnë pezullimin e llogarisë

(Skenderbeu.info) Twitter/ Përdoruesit do të mund të apelojnë pezullimin...
Raporto