Kushi, urdhëron përsëritjen e vitit shkollor për nxënësit e ‘Klasës I-rë’ që kanë lindur në muajt…

(Skenderbeu.info)-Kushi, urdhëron përsëritjen e vitit shkollor për nxënësit e ‘Klasës I-rë’ që kanë lindur në muajt…

Një denoncim sa i pakuptimtë dhe skandaloz eshte bere ne nje media shqiptare. Në lidhje me një udhëzim të fundit të Ministrisë së Arsimit për shkollat fillore private në mes të vitit shkollor 2022-2023.

Prindërit janë vendosur para faktit të kryer se fëmijët e tyre që ndjekin klasën e parë fillore, por që kanë lindur në muajin nëntor dhe dhjetor do duhet të përsërisin vitin shkollor.

Ky urdhër i është njoftuar fillimisht prindërve në mënyrë verbale nga drejtuesit e shkollave private, por që sipas tyre do u vendosin në dispozicion edhe në mënyrë zyrtare.

Kujtojmë që sipas udhëzimit në fuqi, theksohet se ‘nëse fëmija është 5 vjeç dhe i mbush 6 brenda dhjetorit, atëherë mund të futet në klasë të parë në shtator’.

Presim që MAS të reagojë në lidhje me këtë denoncim dhe të sqarojë se si qëndron e vërteta e këtij njoftimi që ka vendosur në alarm prindërit me këtë vendim anormal.Kushi, urdhëron përsëritjen e vitit shkollor për nxënësit e 'Klasës I-rë' që kanë lindur në muajt.... Ky urdhër i është njoftuar fillimisht prindërve Kushi, urdhëron përsëritjen e vitit shkollor për nxënësit e 'Klasës I-rë' që kanë lindur në muajt.... Ky urdhër i është njoftuar fillimisht prindërve

Tirana
clear sky
-6.5 ° C
-6.5 °
-6.5 °
73 %
2.1kmh
0 %
Wed
6 °
Thu
7 °
Fri
9 °
Sat
10 °
Sun
11 °

Lajmet e fundit

droge

Kapen 550 kilogramë kokainë/ Arrestohen 2 persona

0
(Skenderbeu.info)-Kapen 550 kilogramë kokainë/ Arrestohen 2 persona Njësitë e Marinës Kolumbiane sekuestruan më shumë se...
droge ne kakao

Kapet 1.3 ton kokainë në Barcelonë e fshehur mes kakaos

0
(Skenderbeu.info)-Kapet 1.3 ton kokainë në Barcelonë e fshehur mes kakaos Guardia Civil dhe Agjencia e...
droge ne banane

Kapen 213 kilogramë kokainë në një ngarkese me banane

0
(Skenderbeu.info)-Kapen 213 kilogramë kokainë në një ngarkese me banane Droga ishte fshehur në rimorkio të...
Një ton hashash

Një ton hashash u kap brenda Marokut

0
(Skenderbeu.info)-Një ton hashash u kap brenda Marokut Anëtarët e Drejtorisë së Përgjithshme Marokene të Sigurisë...
Droga

Kapen 115 kilogramë heroinë në një kamion me destinacion Holandën

0
(Skenderbeu.info)-Kapen 115 kilogramë heroinë në një kamion me destinacion Holandën Një kontroll rrugor i kryer...
shkaterrimi i laboratorit

Shkaterrohen dy laboratorë kokaine në Bolivi

0
(Skenderbeu.info)-Shkaterrohen dy laboratorë kokaine në Bolivi Autoritetet boliviane shkatërruan dy laboratorë të prodhimit të drogës...

Lajme të tjera
NGJASHME

Berisha mbledh sot Kryesinë për protestën e opozitës

(Skenderbeu.info)-Berisha mbledh sot Kryesinë për protestën e opozitës“Tirana do...

Plas sherri mes policëve në Tiranë,i drejtojnë armët e shërbimit njëri-tjetrit

(Skenderbeu.info)-Plas sherri mes policëve në Tiranë,i drejtojnë armët e...

Vlorë/ Gjendet i vdekur në një kanal 51-vjeçari nga Kukësi

(Skenderbeu.info)-Vlorë/ Gjendet i vdekur në një kanal 51-vjeçari nga...

Studimi, ERE: Familjet në shtëpi private konsum tre herë më të lartë energjie se në apartament

(Skenderbeu.info)-Studimi, ERE: Familjet në shtëpi private konsum tre herë...

Media amerikane i mëshon me forcë: Rama punon për kartelin Sinaloa

(Skenderbeu.info)-Media amerikane i mëshon me forcë: Rama punon për...

Doza kanabisi gati për treg, dy të arrestuar në Bulqizë

(Skenderbeu.info)-Doza kanabisi gati për treg, dy të arrestuar në...

Dhuna në shkolla, mbi 650 mësues i nënshtrohen vlerësimit psiko-social në Tiranë

(Skenderbeu.info)-Dhuna në shkolla, mbi 650 mësues i nënshtrohen vlerësimit...

Rama me dalje publike pas disa ditësh mungese: Më kapi flama gripale

(Skenderbeu.info)-Rama me dalje publike pas disa ditësh mungese: Më...
Raporto