(Skenderbeu.info) Përditësimi i ri i Netflix. Për çdo abonent të Netflix që e gjen veten duke hyrë shpesh në llogarinë e tij në pajisje të ndryshme gjatë udhëtimeve, si p.sh. në televizorët e hotelit, laptopin e një miku ose tabletin e zyrës komunale, atëherë një veçori e re e softuerit tani do të jetë me e lehte.

Kjo për shkak se, siç u njoftua në blogun zyrtar të Netflix, shërbimi i transmetimit sapo ka prezantuar një veçori të re softuerike që lejon çdo mbajtës të llogarisë Netflix të nënshkruajë në distancë pajisjet (dhe njerëzit) nga llogaria e tyre Netflix.

Kështu, për shembull, nëse jeni larguar me pushime dhe e keni lënë aksidentalisht llogarinë tuaj Netflix aktive në televizorin e dhomës tuaj të hotelit, atëherë tani mund ta ndërpresni atë pajisje nga distanca nga aksesi në llogarinë tuaj me një shtypje butoni.

Funksioni i ri i softuerit quhet “Menaxhimi i aksesit dhe pajisjeve” dhe mund të gjendet në menynë “Cilësimet e llogarisë”.

Mund të përdorni veçorinë e re të softuerit “Menaxhoni aksesin dhe pajisjet” në shfletuesit e uebit, si dhe në pajisjet iOS si iPhone dhe iPad, si dhe telefonat Android, kështu që mund të nxirrni edhe pajisjet dhe njerëzit e tjerë nga llogaria juaj ndërsa jeni në lëvizje.

Tirana
broken clouds
15.5 ° C
15.5 °
15.5 °
67 %
1kmh
75 %
Fri
15 °
Sat
16 °
Sun
14 °
Mon
12 °
Tue
10 °

Lajmet e fundit

perzevativ

Perzevativët falas për moshat 18 deri në 25 vjeç ne France / Ja pse!

0
(Skenderbeu.info)-Perzevativët falas për moshat 18 deri në 25 vjeç ne France Të rinjtë në Francë...
ariu shqiptar

Ariu shqiptar Marku lirohet pas 20 vitesh

0
(Skenderbeu.info)-Ariu shqiptar Marku lirohet pas 20 vitesh Shpëtohet arushi i fundit i restorantit në Shqipëri...
Çmimi special i qytetit të Ladispolit për librin 'Ukraina

Çmimi special i qytetit të Ladispolit për Fausto Biloslavo

0
(Skenderbeu.info) Çmimi special i qytetit të Ladispolit për Fausto Biloslavo. Ceremonia e ndarjes së...
Ish-konkurrenti i "Përputhen", Beart Rexhepi

Ish-konkurrenti i “Përputhen”, Beart Rexhepi i jep fund beqarisë

0
(Skenderbeu.info) Ish-konkurrenti i "Përputhen", Beart Rexhepi i jep fund beqarisë. Ish-konkurrenti i përputhen Beart...
Brittney Griner

Rusia liron Brittney Griner në këmbim të një trafikanti të armëve

0
(Skenderbeu.info)-Rusia liron Brittney Griner në këmbim të një trafikanti të armëve Basketbollistja Giner Brittney, një...
Centrali bërthamor Zaporiyia në Ukrainë

Kompania bërthamore ukrainase akuzon Rusinë për rrëmbimin e tre punëtorëve

0
(Skenderbeu.info) Kompania bërthamore ukrainase akuzon Rusinë për rrëmbimin e tre punëtorëve. Kompania bërthamore ukrainase...

Lajme të tjera
NGJASHME

Apple do të lejojë kopjet rezervë të iCloud të kodohen plotësisht

(Skenderbeu.info) Apple do të lejojë kopjet rezervë të iCloud...

Përditësimi i fundit i Teams

(Skenderbeu.info) Përditësimi i fundit i Teams. Microsoft po lançon...

Google do t’u tregojë përdoruesve fjalë kyçe të sugjeruara nën rezultatet e kërkimit

(Skenderbeu.info) Google do t'u tregojë përdoruesve fjalë kyçe të...

Apple, shikuesi i realitetit virtual në fund të vitit 2023

(Skenderbeu.info) Apple, shikuesi i realitetit virtual në fund të...

Përditësimet e reja në Meta Quest Pro

(Skenderbeu.info) Përditësimet e reja në Meta Quest Pro. Ekspertët...

Twitter përfshin llogaritë e ‘unfollowed’ mes postimeve

(Skenderbeu.info) Twitter përfshin llogaritë e 'unfollowed' mes postimeve. Twitter...

Sony UK hap aplikacionet për skema afatgjata

(Skenderbeu.info) Sony UK hap aplikacionet për skema afatgjata. Sony...

Samsung do të lançojë aplikacionin ”vetëriparim” për pajisjet galaxy

(Skenderbeu.info) Samsung do të lançojë aplikacionin ''vetëriparim'' për pajisjet galaxy....
Raporto