fbpx

Pasioni i Mbretëreshës Elizabeth për buzëkuqët

(Skenderbeu.info)-Pasioni i Mbretëreshës Elizabeth për buzëkuqët

Buzëkuqi i Mbretëreshës Elizabeth II, cila ishte marka e saj e preferuar e buzëkuqëve,  Elizabeth Arden apo Clarins?

Edhe pse nuk ka asnjë konfirmim se cila markë buzëkuqësh është favorizuar nga Mbretëresha Elizabeth II, dy marka kanë qenë “protagonist” të rutinës mbretërore të make up-it. Nga njëra anë , Clarins , të cilës Mbretëresha i kishte porositur një ngjyrë të zakonshme për ta vendosur në buzë me rastin e kurorëzimit të saj, dhe Elizabeth Arden. Një person i brendshëm i markës amerikane deklaronte për The Telegraph : “Ne punojmë ngushtë me Angela dhe ne gjithmonë punojmë shumë në mënyrë që Madhëria e saj të ketë gjithmonë produktet që dëshiron ose ato që do të donte të provonte”.

Sipas ekspertëve këta ishin buzëkuqët e preferuar të Mbretëreshës Elizabeth II

Siç thamë, nuk ka konfirmime në këtë drejtim, por, siç raporton Revista “Hello” , shumë janë përpjekur të gjurmojnë buzëkuqin e mbretëreshës duke studiuar fotot në të cilat ajo shfaqet duke e vendosur në buzë. Sipas të gjitha gjasave, nuancat më të akredituara janë rozë e ndezur dhe rozë e ëmbël , të dyja ngjyra të firmosura nga Elizabeth Arden, shkruan Vogue.it.

Gjithnjë pasqyra dhe buzëkuqi me vete në çantë

Sipas Sally Bedell Smith, autore e librit “Elizabeth the Queen”: “The Woman Behind The Throne”, gjërat më të rëndësishme në çantën e Mbretëreshës Elizabeth II ishin buzëkuqi dhe një pasqyrë e vogël make-up-i .

Buzëkuqi rozë i ndezur ishte i preferuari i Mbretëreshës Elizabeth.

Mbretëresha Elizabeth II kishte një pasion për buzëkuqin rozë të ndezur . Një nuancë e ciklamenit  të cilin Mbretëresha e kombinonte në mënyrë perfekte me kostumet e saj me ngjyra.

LËR NJË KOMENT

Vendosni komentin
Vendosni emrin tuaj

Lajmet e fundit

Cristiano Ronaldo

Cristiano Ronaldo nën sulm: “Si mund të flejë natën?”

0
(Skenderbeu.info)-Cristiano Ronaldo nën sulm: “Si mund të flejë natën?” flet nëna e fansit së cilit portugezi ia prishi telefonin Këto nuk janë kohë të lehta...
Livio Suppo

Livio Suppo mirëpret Petruccin

0
(Skenderbeu.info)-Livio Suppo mirëpret Petruccin ,i lumtur që i jep Danilo Petruccit një shans Livio Suppo, menaxheri i navigimit të Suzuki. Foli për vendimin për t'i...
asteroid,nasa

Sonda e NASA-s përplaset me sukses me astereoidin

0
(Skenderbeu.info)-Sonda e NASA-s përplaset me sukses me astereoidin Gjatë një prove të paprecedentë për të parë nëse është i mundur devijimi i kursit të një...
kuzhinier

Shqipëria me koston më të ulët të orës së punës në Europë

0
(Skenderbeu.info)-Shqipëria me koston më të ulët të orës së punës në Europë Në Shqipëri kostoja orare mesatare për njësi pune me kohë të plotë është...
Parashikimi i motit

Parashikimi i motit për ditën e martë, 27 shtator 2022

0
(Skenderbeu.info) Parashikimi i motit për ditën e martë, 27 shtator 2022. Ditën e martë moti parashikohet me vranësira kryesisht të dendura (përjashto kthjellimet e...
Horoskopi ditor

Horoskopi për ditën e martë, 27 shtator 2022

0
(Skenderbeu.info) Horoskopi për ditën e martë, 27 shtator 2022 Dashi: Takimet e këtyre ditëve janë të diskutueshme, Afërdita hyn në një fazë konkurrence. Ata që...

Lajme të tjera
NGJASHME

Fustanet e nusërise made in Albania të Armina Mevlanit

(Skenderbeu.info) Fustanet e nusërise made in Albania të Armina...

Sali Berisha mban fjalën përshendetëse të dasma e Arminës dhe Shkëlzenit

(Skenderbeu.info) Sali Berisha mban fjalën përshendetëse të dasma e...

Cila stiliste e njohur ka dizenjuar fustanin e martesës së Armina Mevlanit?

(Skenderbeu.info) Cila stiliste e njohur ka dizenjaur fustanin e...

Johnny Depp në lidhje me avokaten Joelle Rich

(Skenderbeu.info)-Johnny Depp është në lidhje me avokaten Joelle Rich Aktori...

Rita Ora konfirmon martesen me Taika Waititi

(Skenderbeu.info)-Rita Ora konfirmon martesen me Taika Waititi ku frymezimin...

Gjashtë lloje të vetë-kujdesit – Ja se si të praktikoni secilin

(Skenderbeu.info)-Gjashtë lloje të vetë-kujdesit - Ja se si të...

Popujt më inteligjentë në botë, ku renditen shqiptarët?

(Skenderbeu.info) Popujt më inteligjentë në botë Për disa dekada, Koeficienti...

Tre yjet e Hollivudit ribashkohen për filmin e ri të Ocean-it

(Skenderbeu.info)-Tre yjet e Hollivudit ribashkohen për filmin e ri...
Raporto