fbpx

Paredes, lojtari i ri i Juventus: përcaktohen detajet e fundit, në mbrëmje mbërrin në Torino

(skenderbeu.info) Juventus është gati të mirëpresë Leandro Paredes. Në mëngjesin e sotëm janë përcaktuar edhe detajet përfundimtare për transferimin e mesfushorit argjentinas te Juventusi, me një huazim me të drejtë blerje të përcaktuar në 15 milionë plus 5 bonus, që bëhet i detyrueshëm në kushte të caktuara: tani ekzaminimet mjekësore në Paris më pas mbërritja në Torino, në mbrëmje ose më së voni nesër, për nënshkrimin e kontratës dhe prezantimin.

Në këtë pikë, bardhezinjtë do të shpejtojnë të sistemojnë Arthur, me destinacion Sporting Lisbonë. Juventus shpreson të gjejë një zgjidhje të minutës së fundit për mesfushorin brazilian dhe klubi portugez është mundësia më e mirë, pasi hipotezat e Valencias dhe Evertonit janë venitur. Bëhet fjalë për një huazim me të drejtë blerje nga ana e portugezëve, ku bardhezinjtë janë të gatshëm të paguajnë edhe një pjesë të madhe të pagës.

https://skenderbeu.info/kategori/sport/

LËR NJË KOMENT

Vendosni komentin
Vendosni emrin tuaj

Lajmet e fundit

Horoskopi

Horoskopi për ditën e premte, 30 shtator 2022

0
(Skenderbeu.info) Horoskopi për ditën e premte, 30 shtator 2022 Dashi Ka rrezik qe Plutoni te sjelle edhe debate, por edhe pasion te zjarrte sot ne jetën...
Parashikimi i motit

Parashikimi i motit për ditën e premte, 30 shtator 2022

0
(Skenderbeu.info) Parashikimi i motit për ditën e premte, 30 shtator 2022 - Për ditën e sotme vendi ynë do të vijojë të jetë nën...
me i kerkuri i hashashit

Messi i hashashit, ndër ‘më të kërkuarit’ në Europë

0
(skenderbeu.info)  -"Messi i hashashit" Abdellah el Haj Sadek el Menbri, i njohur më mirë si El Messi del hashish, 38 vjeç, është bërë një...
Moratoriumi i gjuetisë

Moratoriumi i gjuetisë: kafshët dhe shependët në rrezik

0
(Skenderbeu.info) Moratoriumi i gjuetisë: kafshët dhe shependët në rrezik. Për zhdukjen e kafshëve dhe shendëve gjueti e paligjshme dhe jashtë sezonit është problemi kryesor....
kokaine e kapur

293 kg kokainë ne mes te derrasave me destinacion Valencian

0
(skenderbeu.info)  -" 293 kg kokainë ne mes te derrasave" -Pasditen e kësaj të mërkure (28 shtator 2022) Policia  Federale e Brazilit sekuestroi 293 kilogramë...
migrimet e zogjeve

Ndryshimet klimatike janë fajtore për migrimet e hermshme të zogjëve

0
(Skenderbeu.info) Ndryshimet klimatike janë fajtore për migrimet e hershme të zogjëve Studiuesit, të udhëhequr nga Andrea Romano, vëzhguan dallime të mëdha midis specieve me...

Lajme të tjera
NGJASHME

Kupa e Shqipërisë

(Skenderbeu.info)- Kupa e Shqipërisë.Tirana, Partizani dhe Dinamo zbresin në...

Taekwondo në Shqipëri

(Skenderbeu.info)-Taekwondo në Shqipëri, nje sport qe te rinjte e...

Ronaldo:”Dua të luaj deri në Euro 2024″

(Skenderbeu.info)-Cristiano Ronaldo:"Dua të luaj deri në Euro 2024".Pavarësisht moshës...

Arbiter shqiptar ne ndeshjen Angli-Gjermani

(Skenderbeu.info)-Arbiter shqiptar ne ndeshjen Angli-Gjermani Enea Jorgji, arbiter nderkombetar shqiptar...

Federer:“Nuk dua të largohem nga tenisi”

(Skenderbeu.info)-Federer:“Nuk dua të largohem nga tenisi”.Kampioni i tenisit tashme...

10 lojtarët më të shpejtë në FIFA 23

(Skenderbeu.info)-10 lojtarët më të shpejtë në FIFA 23. E...

Chelsea: Oliver Mintzlaff qëndron në RB Leipzig

(Skenderbeu.info)-Chelsea: Oliver Mintzlaff qëndron në RB Leipzig dhe...

Një shqiptar tek Italia

(Skenderbeu.info)-Një shqiptar tek Italia, mesfushori shqiptar ne akademine e...
Raporto