fbpx

Parashikimi i motit për ditën e enjte, 8 shtator 2022

(Skenderbeu.info) Parashikimi i motit për ditën e enjte, 8 shtator 2022

Ditën e enjte vendim ynë parashikohet të jetë nën ndikim të kushteve atmosferike të qendrueshme. Moti parashikohet me kthjellime e shtim gradual të vranësirave në orët e pasdites, kryesisht në veri dhe qendët të vendit.

Era do të fryjë nga kuadrati i jugut me shpejtësi mesatare 1-8m/sek, e cila hera-herës përgjatë vijës bregdetare dhe në zonat luginore fiton shpejtësi deri në 15m/s.

Valëzimi në dete i forcës 3-4 ballë.

Temperaturat parashikohen:
në zona malore 14 deri 31°C
në zona e ulëta 16 deri 34°C
në zona bregdetare 17 deri 33°C

LËR NJË KOMENT

Vendosni komentin
Vendosni emrin tuaj

Lajmet e fundit

asteroid,nasa

Sonda e NASA-s përplaset me sukses me astereoidin

0
(Skenderbeu.info)-Sonda e NASA-s përplaset me sukses me astereoidin Gjatë një prove të paprecedentë për të parë nëse është i mundur devijimi i kursit të një...
kuzhinier

Shqipëria me koston më të ulët të orës së punës në Europë

0
(Skenderbeu.info)-Shqipëria me koston më të ulët të orës së punës në Europë Në Shqipëri kostoja orare mesatare për njësi pune me kohë të plotë është...
Parashikimi i motit

Parashikimi i motit për ditën e martë, 27 shtator 2022

0
(Skenderbeu.info) Parashikimi i motit për ditën e martë, 27 shtator 2022. Ditën e martë moti parashikohet me vranësira kryesisht të dendura (përjashto kthjellimet e...
Horoskopi ditor

Horoskopi për ditën e martë, 27 shtator 2022

0
(Skenderbeu.info) Horoskopi për ditën e martë, 27 shtator 2022 Dashi: Takimet e këtyre ditëve janë të diskutueshme, Afërdita hyn në një fazë konkurrence. Ata që...
Të shtëna në një shkollë në Rusi,

Të shtëna në një shkollë në Rusi, 11 fëmijë mes viktimave

0
(Skenderbeu.info) Të shtëna në një shkollë në Rusi, 11 fëmijë mes viktimave. Një tragjedi ka ndodhur në Rusi. Një person ka hapur zjarr pranë...
Çoroditet monedha europiane, frikë për zhvlerësim të mëtejshëm

Ditët e zeza të Euros në tregjet ndërkombëtare

0
(Skenderbeu.info) Ditët e zeza të Euros në tregjet ndërkombëtare. Ditët e arta të euros janë një kujtim i largët. Prej krizës ekonomike botërore dhe...

Lajme të tjera
NGJASHME

Parashikimi i motit për ditën e martë, 27 shtator 2022

(Skenderbeu.info) Parashikimi i motit për ditën e martë, 27...

Historia e Ervis Martinaj ende një sekret

( Skenderbeu.info) Historia e Ervis Martinaj ende një sekret....

Berisha: marrëveshja Rusi-Serbi kundër interesave kombëtare

(Skenderbeu.info) Berisha: marrëveshja Rusi-Serbi kundër interesave kombëtare Sot është mbajtur...

Kola: Nuk ekziston mjekësia falas në Shqipëri

(Skenderbeu.info) Kola: Nuk ekziston mjekësia falas në Shqipëri Sipas mjekut...

Parashikimi i motit për ditën e hënë, 26 shtator 2022

(Skenderbeu.info) Parashikimi i motit për ditën e hënë, 26...

Tragjike: Aksident i katërfishtë në aksin Kavajë-Durrës

(Skenderbeu.info) Tragjike: Aksident i katërfishtë në aksin Kavajë-Durrës. Aksidentete...

Parashikimi i motit për ditën e djelë, 25 shtator 2022

(Skenderbeu.info) Parashikimi i motit për ditën e djelë, 25...

Presidenti Begaj takohet me përfaqësues të Diasporës Shqiptare

(Skenderbeu.info) Presidenti Begaj takohet me përfaqësues të Diasporës Shqiptare Presidenti...
Raporto