fbpx

Open de France: pesë italianë në fillim

(Skenderbeu.info)-Open de France: pesë italianë në fillim,Le Golf National of Guyancourt

Le Golf National of Guyancourt, do të jetë skena e ngjarjes së planifikuar nga 22 deri më 25 shtator Perdja ngrihet sot në French Open, tani në edicionin e tij të 104.

Golf National of Guyancourt, një fushë që priti Kupën Ryder në 2018, do të jetë skena e ngjarjes së planifikuar nga 22 deri më 25 shtator.

Pesë italianë në vijën startuese: Edoardo Molinari, blutë më të mirë në Romë në Openin e fundit të Italisë, Guido Migliozzi, Renato Paratore, Francesco Laporta dhe Lorenzo Gagli.

Të vetmet suksese të dy lojtarëve italianë në tokën përtej Alpeve në Parisian Open janë pak të vjetruara: Ugo Grappasonni në 1949 dhe nga Costantino Rocca në 1993.

Belgu Nicolas Colsaerts është thirrur për të mbrojtur titullin e fituar në 2019 dhe më pas një mbi të gjitha, i freskët nga fitorja romake një javë më parë, Robert MacIntyre.

LËR NJË KOMENT

Vendosni komentin
Vendosni emrin tuaj

Lajmet e fundit

Horoskopi

Horoskopi për ditën e premte, 30 shtator 2022

0
(Skenderbeu.info) Horoskopi për ditën e premte, 30 shtator 2022 Dashi Ka rrezik qe Plutoni te sjelle edhe debate, por edhe pasion te zjarrte sot ne jetën...
Parashikimi i motit

Parashikimi i motit për ditën e premte, 30 shtator 2022

0
(Skenderbeu.info) Parashikimi i motit për ditën e premte, 30 shtator 2022 - Për ditën e sotme vendi ynë do të vijojë të jetë nën...
me i kerkuri i hashashit

Messi i hashashit, ndër ‘më të kërkuarit’ në Europë

0
(skenderbeu.info)  -"Messi i hashashit" Abdellah el Haj Sadek el Menbri, i njohur më mirë si El Messi del hashish, 38 vjeç, është bërë një...
Moratoriumi i gjuetisë

Moratoriumi i gjuetisë: kafshët dhe shependët në rrezik

0
(Skenderbeu.info) Moratoriumi i gjuetisë: kafshët dhe shependët në rrezik. Për zhdukjen e kafshëve dhe shendëve gjueti e paligjshme dhe jashtë sezonit është problemi kryesor....
kokaine e kapur

293 kg kokainë ne mes te derrasave me destinacion Valencian

0
(skenderbeu.info)  -" 293 kg kokainë ne mes te derrasave" -Pasditen e kësaj të mërkure (28 shtator 2022) Policia  Federale e Brazilit sekuestroi 293 kilogramë...
migrimet e zogjeve

Ndryshimet klimatike janë fajtore për migrimet e hermshme të zogjëve

0
(Skenderbeu.info) Ndryshimet klimatike janë fajtore për migrimet e hershme të zogjëve Studiuesit, të udhëhequr nga Andrea Romano, vëzhguan dallime të mëdha midis specieve me...

Lajme të tjera
NGJASHME

Usain Bolt nuk dyshon: Marcell Jacobs nuk do t’ia dalë

(Skenderbeu.info)-Usain Bolt nuk dyshon: Marcell Jacobs nuk do t'ia...

Jannik Sinner në Sofje

(Skenderbeu.info)-Jannik Sinner në Sofje, i sapo kthyer në top 10-shen...

Lorenzo Sonego po permiresohet

(Skenderbeu.info)-Lorenzo Sonego po permiresohet.Piemontezët arritën në finale në Metz Lorenzo...

Federer mbyll karrierën me lot ne sy

(Skenderbeu.info)-Federer mbyll karrierën me lot ne sy pas 24-vite...

Marcell Jacobs: tre sfida të reja për sezonin e ardhshëm

(Skenderbeu.info)-Marcell Jacobs: tre sfida të reja për sezonin e...

Dëshira e Federerit u realizua –mbyll karrierën me Nadalin në fushë

(Skenderbeu.info)-Dëshira e Federerit u realizua – ai e mbyll...

Kalani David ndërron jetë në moshën 24-vjeçare

(Skenderbeu.info)-Kalani David ndërron jetë në moshën 24-vjeçare në Kosta Rika...

Sukses: Medalje e Artë për Shqipërinë në Botërorin e Mundjes

(Skenderbeu.info) Sukses: Medalje e Artë për Shqipërinë në Botërorin...
Raporto