Shkaterrohet një rrjet që merrte marijuanë në një shkallë të gjerë nga Spanja

(Skenderbeu.info)-Shkaterrohet një rrjet që merrte marijuanë në një shkallë të gjerë nga Spanja

Në fillim të janarit, hetuesit gjermanë të Doganës kontrolluan dhjetë apartamente në Shtutgart dhe ekzekutuan tre urdhër-arreste për përfshirjen e tyre të dyshuar në një rrjet kriminal droge që merrte sasi të mëdha marijuane nga Spanja.
Bastisjeve dhe arrestimeve u paraprinë nga hetimet ndaj gjithsej shtatë të dyshuarve nga mosha 19 deri në 47 vjeç, të dyshuar për trafik ilegal droge. Grupi dyshohet se importonte marijuanë në masën treshifrore të mesme të kilogramëve nga Spanja dhe e rishiste atë në Gjermani për përfitime.
Autori kryesor i dyshuar, 27 vjeç, e merrte drogën nga Spanja në paketa postare. Hetimet e deritanishme kanë treguar se të paktën 43 ngarkesa me marijuanë janë marrë prej tij ose nga një i dyshuar 24-vjeçar që nga prilli 2022. Pjesa tjetër e personave të përfshirë në krim do të jenë ata që dyshohet se janë përgjegjës për logjistikën, mbledhjen e paratë dhe pagesa te furnizuesi spanjoll.
Gjatë bastisjes u sekuestruan një shumë pesëshifrore para në dorë, një makinë numërimi parash, 300 gramë marijuanë dhe dy pistoleta. Përveç kësaj, materiale të ndryshme paketimi mund të sigurohen për rishitjen e marijuanës. Hetimet nga Zyra e Hetimit Doganor të Shtutgartit janë në vazhdim.
Tirana
scattered clouds
11.5 ° C
11.5 °
11.5 °
58 %
5.1kmh
40 %
Thu
11 °
Fri
11 °
Sat
10 °
Sun
7 °
Mon
7 °

Lajmet e fundit

droge

Kapen 550 kilogramë kokainë/ Arrestohen 2 persona

0
(Skenderbeu.info)-Kapen 550 kilogramë kokainë/ Arrestohen 2 persona Njësitë e Marinës Kolumbiane sekuestruan më shumë se...
droge ne kakao

Kapet 1.3 ton kokainë në Barcelonë e fshehur mes kakaos

0
(Skenderbeu.info)-Kapet 1.3 ton kokainë në Barcelonë e fshehur mes kakaos Guardia Civil dhe Agjencia e...
droge ne banane

Kapen 213 kilogramë kokainë në një ngarkese me banane

0
(Skenderbeu.info)-Kapen 213 kilogramë kokainë në një ngarkese me banane Droga ishte fshehur në rimorkio të...
Një ton hashash

Një ton hashash u kap brenda Marokut

0
(Skenderbeu.info)-Një ton hashash u kap brenda Marokut Anëtarët e Drejtorisë së Përgjithshme Marokene të Sigurisë...
Droga

Kapen 115 kilogramë heroinë në një kamion me destinacion Holandën

0
(Skenderbeu.info)-Kapen 115 kilogramë heroinë në një kamion me destinacion Holandën Një kontroll rrugor i kryer...
shkaterrimi i laboratorit

Shkaterrohen dy laboratorë kokaine në Bolivi

0
(Skenderbeu.info)-Shkaterrohen dy laboratorë kokaine në Bolivi Autoritetet boliviane shkatërruan dy laboratorë të prodhimit të drogës...

Lajme të tjera
NGJASHME

Kapen 550 kilogramë kokainë/ Arrestohen 2 persona

(Skenderbeu.info)-Kapen 550 kilogramë kokainë/ Arrestohen 2 persona Njësitë e Marinës...

Kapet 1.3 ton kokainë në Barcelonë e fshehur mes kakaos

(Skenderbeu.info)-Kapet 1.3 ton kokainë në Barcelonë e fshehur mes...

Kapen 213 kilogramë kokainë në një ngarkese me banane

(Skenderbeu.info)-Kapen 213 kilogramë kokainë në një ngarkese me banane Droga...

Një ton hashash u kap brenda Marokut

(Skenderbeu.info)-Një ton hashash u kap brenda Marokut Anëtarët e Drejtorisë...

Kapen 115 kilogramë heroinë në një kamion me destinacion Holandën

(Skenderbeu.info)-Kapen 115 kilogramë heroinë në një kamion me destinacion...

Shkaterrohen dy laboratorë kokaine në Bolivi

(Skenderbeu.info)-Shkaterrohen dy laboratorë kokaine në Bolivi Autoritetet boliviane shkatërruan dy...

Shkaterrohet një nga rrjetet më të fuqishme të trafikut të kokainës në Europë

(Skenderbeu.info)-Shkaterrohet një nga rrjetet më të fuqishme të trafikut...

Me 1 kg kokainë e marijuanë/ Arrestohet shpërndarësi shqiptar i drogës

(Skenderbeu.info)-Me 1 kg kokainë e marijuanë/ Arrestohet shpërndarësi shqiptar...
Raporto