(Skenderbeu.info)-Ngjyra e celularit tregon gjithçka për personalitetin tuaj

Celulari tashmë është një send personal që vështirë se mund ta ndajmë nga vetja. Zgjedhja e një telefoni inteligjent për shumë është e rëndësishme pasi mund t’i ndihmojë ata në punën e tyre, sepse ata kanë arritur në pikën ku janë në gjendje të ofrojnë një paketë gjithçka-në-një. Por për të tjerët është thjesht një aksesor për t’u dukur trendy.

Ata duan që celulari i tyre të bie në sy dhe të tjerët duan që ai të jetë më i personalizuar sipas shijeve të tyre. Por veçanërisht përdoruesit e iPhone kanë shumë opsione ngjyrash me çdo seri të re modelesh pasi Apple sigurohet që t’i prodhojë ato në shumë ngjyra.

Por sipas Kate Smith, një psikologe nga Arlington, Virxhinia, zgjedhja e ngjyrës së telefonit nga përdoruesit e iPhone zbulon diçka për personalitetin e tyre.

Duke folur për Wall Street Journal, ajo kategorizoi saktësisht se çfarë thotë çdo ngjyrë iPhone për pronarin dhe personalitetin e tij. Shikoni ndarjen e saj më poshtë:

Livando: Njerëzit që vlerësojnë kompleksitetin e jetës janë më të tërhequr nga kjo ngjyrë. Edhe ndikimet e kulturës pop mund t’i tërheqin ata drejt vjollcës.

E kuqja vendimtare: Njerëzit e tërhequr nga kjo nuancë e zjarrtë janë ekstrovertë që kërkojnë vëmendje dhe vlerësojnë mendimet e tyre të forta.

E gjelbër e pasionuar: iPhone-t jeshil sugjerojnë inteligjencë dhe një mentalitet të fokusuar në “komunitetin”, por versionet më të lehta të tij tregojnë më shumë ndjeshmëri.

Trust Blue: Pronarët e telefonave blu, tha znj. Smith, ka të ngjarë të jenë “të besueshëm ose duan t’u besohet”, por ata kanë veçoritë e tyre dhe – më e rëndësishmja – një tendencë për të ëndërruar.

E zeza e fuqishme: Klasik dhe me klas, një telefon i zi mund të krijojë besim dhe njohuri. Është një nuancë që gjithashtu nënkupton fuqinë e përmbajtur./CNA.al

Tirana
light rain
20.5 ° C
20.5 °
20.5 °
73 %
1kmh
0 %
Sun
20 °
Mon
26 °
Tue
24 °
Wed
25 °
Thu
26 °

Lajmet e fundit

Ministri serb kërcënon Kosovën: Të gjitha opsionet në tryezë, do mbrojmë vendin!

0
(Skenderbeu.info)-Ministri serb kërcënon Kosovën: Të gjitha opsionet në tryezë, do mbrojmë vendin! Pas njoftimeve se...

Katër ushqime për një zemër të shëndetshme

0
(Skenderbeu.info)-Katër ushqime për një zemër të shëndetshme Të ushqyerit është pjesa që luan rolin më...

Numri i të huajve që punojnë në Shqipëri është dyfishuar në 6 vitet e...

0
(Skenderbeu.info)-Numri i të huajve që punojnë në Shqipëri është dyfishuar në 6 vitet e...
Sekretari i NATO-s: Prishtina të mos bëjë hapa te njëanshëm e destabilizues Stoltenberg,ka zhvilluar një bisedë telefonike me Josep Borrell.

Sekretari i NATO-s: Prishtina të mos bëjë hapa te njëanshëm e destabilizues

0
(Skenderbeu.info)-Sekretari i NATO-s: Prishtina të mos bëjë hapa te njëanshëm e destabilizues Sekretari i Përgjithshëm...
Lavrov për avionët F-16: Perëndimi po luan me zjarr, pasi janë pajtuar që t’i japin Ukrainës avionë luftarakë të prodhimit amerikan, F-16.

Lavrov për avionët F-16: Perëndimi po luan me zjarr

0
(Skenderbeu.info)-Lavrov për avionët F-16: Perëndimi po luan me zjarr Kryediplomati rus paralajmëroi shtetet perëndimore se...

Kurti: Marrëveshja me Serbinë duhet të zbatohet pa kushte

0
(Skenderbeu.info)-Kurti: Marrëveshja me Serbinë duhet të zbatohet pa kushte Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, tha...

Lajme të tjera
NGJASHME

Aston Martin prezantoi DB12

(Skenderbeu.info)-Aston Martin prezantoi DB12 Pasardhësi i modelit GT të Aston...

”Microsoft” zbulon sistemin ”Copilot”, një asistent personal i IA-së në Windows

(Skenderbeu.info)-”Microsoft” zbulon sistemin ”Copilot”, një asistent personal i IA-së...

Makina e parë elektrike e Lamborghini do të jetë një GT me dy dyer

(Skenderbeu.info)-Makina e parë elektrike e Lamborghini do të jetë...

BMW prezanton tre automjete të reja elektrike si pjesë e linjës së verës 2023

(Skenderbeu.info)-BMW prezanton tre automjete të reja elektrike si pjesë...

Probleme të reja për Twitter: Rishfaqen mesazhet e fshira

(Skenderbeu.info)-Probleme të reja për Twitter: Rishfaqen mesazhet e fshira Disa...

WhatsApp së shpejti do të lançojë veçorinë për editimin e mesazheve

(Skenderbeu.info)-WhatsApp së shpejti do të lançojë veçorinë për editimin...

Meta gjobitet me 1,2 miliardë euro për shkelje të ligjit të BE-së

(Skenderbeu.info)-Meta gjobitet me 1,2 miliardë euro për shkelje të...

Rimac Nevera theu 23 rekorde brenda një dite

(Skenderbeu.info)-Rimac Nevera theu 23 rekorde brenda një dite Rimac Nevera...
Raporto