Napoli, Spalletti: “Scudetto? Mundësi e papërsëritshme”

(Skenderbeu.info)-Napoli, Spalletti: “Scudetto? Mundësi e papërsëritshme”.

Trajneri pas fitores në derbin me Salernitanën: “Ne vazhdojmë të luajmë futbollin tonë duke qëndruar të përulur dhe profesionistë”

Fitore që i lejoi Napolit të tij të mbyllte raundin e parë me 50 pikë, me një projeksion monstruoz për finalen e sezonit: “Scudetto? Është e drejtë që flasim për të, ne e dimë se kemi një mundësi e papërsëritshme dhe është e drejtë të mos e humbim këtë mundësi – fjalët e tij për Dazn – Ne duhet të luajmë futbollin tonë duke qëndruar të përulur dhe profesionistë”.

Trajneri e analizon ndeshjen në “Stadio Arechi” kështu: “Këto ndeshje mund të kushtëzohen nga entuziazmi, nga përgjegjësia e tepërt, duhet t’i menaxhosh saktë nga pikëpamja mendore, të luash mirë topin dhe të kesh ritmin që duhet për të sjellë rezultatin në shtëpi.

Në pjesën e parë e mbushëm shumë vijën e parë dhe nuk gjetëm hapësirë. Rrezikuam vetëm një rifillim prej tyre. Dy lojëra të shpejta ndryshuan inercinë e ndeshjes. Në pjesën e dytë djemtë bënë atë që duhej. Di Lorenzo përfshin pak nga gjithçka: deri atëherë ne kishim qenë shumë linearë, kishim nevojë për këto lojëra të shpejta, lojëra me frymëzim. Këto bëjnë diferencën. Ne ishim shumë jashtë ritmit.”

Tirana
scattered clouds
11.5 ° C
11.5 °
11.5 °
58 %
5.1kmh
40 %
Thu
11 °
Fri
11 °
Sat
10 °
Sun
7 °
Mon
7 °

Lajmet e fundit

droge

Kapen 550 kilogramë kokainë/ Arrestohen 2 persona

0
(Skenderbeu.info)-Kapen 550 kilogramë kokainë/ Arrestohen 2 persona Njësitë e Marinës Kolumbiane sekuestruan më shumë se...
droge ne kakao

Kapet 1.3 ton kokainë në Barcelonë e fshehur mes kakaos

0
(Skenderbeu.info)-Kapet 1.3 ton kokainë në Barcelonë e fshehur mes kakaos Guardia Civil dhe Agjencia e...
droge ne banane

Kapen 213 kilogramë kokainë në një ngarkese me banane

0
(Skenderbeu.info)-Kapen 213 kilogramë kokainë në një ngarkese me banane Droga ishte fshehur në rimorkio të...
Një ton hashash

Një ton hashash u kap brenda Marokut

0
(Skenderbeu.info)-Një ton hashash u kap brenda Marokut Anëtarët e Drejtorisë së Përgjithshme Marokene të Sigurisë...
Droga

Kapen 115 kilogramë heroinë në një kamion me destinacion Holandën

0
(Skenderbeu.info)-Kapen 115 kilogramë heroinë në një kamion me destinacion Holandën Një kontroll rrugor i kryer...
shkaterrimi i laboratorit

Shkaterrohen dy laboratorë kokaine në Bolivi

0
(Skenderbeu.info)-Shkaterrohen dy laboratorë kokaine në Bolivi Autoritetet boliviane shkatërruan dy laboratorë të prodhimit të drogës...

Lajme të tjera
NGJASHME

Zyrtare: Gennaro Gattuso largohet nga Valencia

(Skenderbeu.info)-Zyrtare: Gennaro Gattuso largohet nga Valencia. Gennaro Gattuso nuk do...

Publikohet argumentimi i vendimit për dënimin e Juventusit: Ja pse shkoi nga -9 në -15 pikë

(Skenderbeu.info)-Publikohet argumentimi i vendimit për dënimin e Juventusit: Ja...

“Mbaroi, kam arritur gjithçka”. Messi flet për herë të parë pas triumfit në Kupën e Botës

(Skenderbeu.info)-“Mbaroi, kam arritur gjithçka”. Messi flet për herë të...

Milan, lëndim për Bennacer: derbi me rrezik të lartë

(Skenderbeu.info)-Milan, lëndim për Bennacer: derbi në rrezik të lartë. Bie...

Serie A, Napoli-Romë 2-1: Spalletti vazhdon udhëtimin e tij të vetmuar

(Skenderbeu.info)-Serie A, Napoli-Romë 2-1: Spalletti vazhdon udhëtimin e tij...

Monza i bëhet makth Juventusit, e mund në shtëpi dhe e parakalon në renditje

(Skenderbeu.info)-Monza i bëhet makth Juventusit, e mund në shtëpi...

Milan, Pioli: “Duhen ndryshime, Scudetto jonë do të jetë zona Champions League”

(Skenderbeu.info)-Milan, Pioli: "Duhen ndryshime, Scudetto jonë do të jetë...

Serie A, Cremonese-Inter 1-2: vendos një dygolësh nga Lautaro

(Skenderbeu.info)-Serie A, Cremonese-Inter 1-2: vendos një dygolësh nga Lautaro. Në...
Raporto