fbpx

Napoli: lëndim më i rëndë për Politanon

(Skenderbeu.info)-Napoli: lëndim më i rëndë për Politanon

Sulmuesi napolitan mund të kthehet në fushë me Cremonese më 9 tetor “Matteo Politano iu nënshtrua sot ekzaminimeve klinike të cilat treguan shpërqendrim të ligamentit peroneal talar të përparmë të djathtë.

Sulmuesi blu, i cili kishte lënë pensionin e kombëtares, do të vazhdojë rehabilitimin në Qendrën Stërvitore SSCN Konami”.

Kjo është deklarata zyrtare e klubit të Campania për kushtet e Matteo Politanos. I cili doli i goditur nga ndeshja si mysafir në San Siro dhe që sot iu nënshtrua testeve instrumentale që vërtetuan dëmtimin, për këtë arsye iu desh të linte edhe pensionin e kombëtares.

Kohe e keqe për zotin Spalletti i cili po llogarit edhe në rikuperimin e dëmtimit tjetër të rëndësishëm në shtëpinë napolitane, pikërisht Victor Osimhen.

Duke pasur parasysh shkallën e dëmtimit, Politano në këtë pikë mund të kthehet direkt në Cremonese më 9 tetor, me sfidën themelore të Champions League me Ajax në mes.

LËR NJË KOMENT

Vendosni komentin
Vendosni emrin tuaj

Lajmet e fundit

Horoskopi

Horoskopi për ditën e premte, 30 shtator 2022

0
(Skenderbeu.info) Horoskopi për ditën e premte, 30 shtator 2022 Dashi Ka rrezik qe Plutoni te sjelle edhe debate, por edhe pasion te zjarrte sot ne jetën...
Parashikimi i motit

Parashikimi i motit për ditën e premte, 30 shtator 2022

0
(Skenderbeu.info) Parashikimi i motit për ditën e premte, 30 shtator 2022 - Për ditën e sotme vendi ynë do të vijojë të jetë nën...
me i kerkuri i hashashit

Messi i hashashit, ndër ‘më të kërkuarit’ në Europë

0
(skenderbeu.info)  -"Messi i hashashit" Abdellah el Haj Sadek el Menbri, i njohur më mirë si El Messi del hashish, 38 vjeç, është bërë një...
Moratoriumi i gjuetisë

Moratoriumi i gjuetisë: kafshët dhe shependët në rrezik

0
(Skenderbeu.info) Moratoriumi i gjuetisë: kafshët dhe shependët në rrezik. Për zhdukjen e kafshëve dhe shendëve gjueti e paligjshme dhe jashtë sezonit është problemi kryesor....
kokaine e kapur

293 kg kokainë ne mes te derrasave me destinacion Valencian

0
(skenderbeu.info)  -" 293 kg kokainë ne mes te derrasave" -Pasditen e kësaj të mërkure (28 shtator 2022) Policia  Federale e Brazilit sekuestroi 293 kilogramë...
migrimet e zogjeve

Ndryshimet klimatike janë fajtore për migrimet e hermshme të zogjëve

0
(Skenderbeu.info) Ndryshimet klimatike janë fajtore për migrimet e hershme të zogjëve Studiuesit, të udhëhequr nga Andrea Romano, vëzhguan dallime të mëdha midis specieve me...

Lajme të tjera
NGJASHME

Moment historik një arbiter femër ne Serie A

(Skenderbeu.info)- Moment historik një arbiter femër ne Serie A....

Më shumë zhgënjim për Cristiano Ronaldon

(Skenderbeu.info)-Më shumë zhgënjim për Cristiano Ronaldon, nuk u kualifikua...

Cristiano Ronaldo nën sulm: “Si mund të flejë natën?”

(Skenderbeu.info)-Cristiano Ronaldo nën sulm: “Si mund të flejë natën?”...

Sot starton Kupa e Shqipërisë

(Skenderbeu.info)-Sot starton Kupa e Shqipërisë,dy ekipet  zbresin ne fushe. Kupa...

Izraelitet “hakmerren” ndaj Shqiperise

(Skenderbeu.info)-Izraelitet “hakmerren” ndaj Shqiperise per himnin kombetar Izraelitet nuk e...

Kriza e Interit, Javier Zanetti ka folur hapur për Simone Inzaghin

(Skenderbeu.info)-Kriza e Interit, Javier Zanetti ka folur hapur për...

Cristiano Ronaldo akuzohet nga FA për incidentin e telefonit të tifozit

(Skenderbeu.info)-Cristiano Ronaldo akuzohet nga FA për incidentin e telefonit...

France, Mbappé vë në siklet PSG-në

(Skenderbeu.info)-France, Mbappé vë në siklet PSG-në Kampioni pranon: “Kam më...
Raporto