MotoGP: Bastianini ende jashtë, në Francë Petrucci në Ducati

(Skenderbeu.info)-MotoGP: Bastianini ende jashtë, në Francë Petrucci në Ducati

Enea Bastianini nuk do të marrë pjesë në GP të Francës, të planifikuar në Le Mans në fundjavën 12-14 maj.

Pas lëndimit të shpatullës së djathtë në fund të marsit gjatë Garës Sprint në Portimao, kalorësi i ekipit të Ducati Lenovo doli në pistë për stërvitje të lirë në Jerez javën e kaluar, por më pas vendosi të tërhiqet të shtunën për shkak të dhimbjes dhe mungesës së forcës. kjo e pengoi atë të hipte në Desmosedici GP në më të mirën e tij.

Vendin e tij do ta zërë Danilo Petrucci. Piloti nga Terni, tashmë në ekipin zyrtar të Ducati MotoGP në sezonet 2019 dhe 2020, fitoi fitoren e tij të dytë në MotoGP në Le Mans. Petrucci është i përfshirë në Kampionatin Botëror Superbike këtë vit me Panigale V4R të Barni Spark Racing Team dhe Ducati dëshiron të falënderojë pronarin Marco Barbabò i cili, pavarësisht se ekipi me bazë në Bergamo ka planifikuar tashmë një test me Petruccin në Misano të enjten e ardhshme dhe Të premten, u la i lirë Danilo, thuhet në një shënim.
“Në Le Mans fitova garën time të fundit në MotoGP me Desmosedici GP. Do të jetë një nder të jem në gjendje të testoj biçikletën Kampion Botëror dhe të vesh kostumin me të cilin kam fituar në të kaluarën. Është një emocion i papërshkrueshëm dhe mundem” Mos prisni të ktheheni në rrugën e duhur së bashku me të gjithë ekipin e Ducati Lenovo”, komentoi Petrucci.

Tirana
scattered clouds
20.5 ° C
20.5 °
20.5 °
88 %
1kmh
40 %
Sun
26 °
Mon
26 °
Tue
26 °
Wed
25 °
Thu
19 °

Lajmet e fundit

Android 14 Beta 3 sjell veçori të reja specifike për lapsin ‘stylus’

0
(Skenderbeu.info)-Android 14 Beta 3 sjell veçori të reja specifike për lapsin ‘stylus’ Më interesantja është...

Në nuancat e blusë: Kombinime shumë të bukura për ditë pune

0
(Skenderbeu.info)-Në nuancat e blusë: Kombinime shumë të bukura për ditë pune Eleganca garantohet nga nuancat...

Tërmet në Greqi, nuk raportohet për viktima

0
(Skenderbeu.info)-Tërmet në Greqi, nuk raportohet për viktima Shteti grek është goditur nga një tërmet, por...

Sezoni turistik në Shqipëri, më 15 qershor hapen 30 qendra shëndetësore në zonat bregdetare...

0
(Skenderbeu.info)-Sezoni turistik në Shqipëri, më 15 qershor hapen 30 qendra shëndetësore në zonat bregdetare...

Pesë arsye përse duhet të hani vezë më shpesh

0
(Skenderbeu.info)-Pesë arsye përse duhet të hani vezë më shpesh Veza është një nga ushqimet më...

Sulm terrorist në Somali, militantët islamikë vrasin me armë zjarri 9 persona

0
(Skenderbeu.info)-Sulm terrorist në Somali, militantët islamikë vrasin me armë zjarri 9 persona Një sulm terrorist...

Lajme të tjera
NGJASHME

Stuttgart qëndron në Bundesligë, dështon Hamburgu

(Skenderbeu.info)-Stuttgart qëndron në Bundesligë, dështon Hamburgu Stuttgart siguron qëndrimin në...

Fantastik Verstappen, fiton edhe Çmimin e Madh të Spanjës

(Skenderbeu.info)-Fantastik Verstappen, fiton edhe Çmimin e Madh të Spanjës Max...

PSG në kërkim të një trajneri, identifikohet pasuesi i Galtier

(Skenderbeu.info)-PSG në kërkim të një trajneri, identifikohet pasuesi i...

Juventus pritet të marrë një goditje më të rëndë nga UEFA

(Skenderbeu.info)-Juventus pritet të marrë një goditje më të rëndë...

Reali kërkon Davies, Bayern Munich “pazar” në Milano, synon Theo Hernandez

(Skenderbeu.info)-Reali kërkon Davies, Bayern Munich “pazar” në Milano, synon...

Boston merr fitoren e parë ndaj Heat dhe shpreson në rikthimin e madh

(Skenderbeu.info)-Boston merr fitoren e parë ndaj Heat dhe shpreson...

Ndodh edhe kjo, Ronaldo e festoi golin duke rënë në sexhde

(Skenderbeu.info)-Ndodh edhe kjo, Ronaldo e festoi golin duke rënë...

Lëvizje surprizë, Bayern “peshkon” te Man.City, kërkon “bomberin” argjentinas

(Skenderbeu.info)-Lëvizje surprizë, Bayern “peshkon” te Man.City, kërkon “bomberin” argjentinas Bayern...
Raporto