fbpx

Modele flokësh më në modë këtë vjeshtë

(Skenderbeu.info)-Modele flokësh më në modë këtë vjeshtë.Shfaqjet për vjeshtë/dimër 2022/2023. demonstruan disa tendenca kur bëhet fjalë për modele flokësh. Nga ato lozonjare deri tek ato ekstravagante me dy ngjyra

Ndryshimi i flokëve tuaj kërkon shumë më tepër guxim se sa eksperimentet e modës, sepse nuk ka kthim mbrapa derisa flokët të rriten përsëri. Ky sezon është ideal për përpjekje të tilla: ekzotike dhe ekstravagante janë totalisht in, dhe nëse nuk jeni mësuar ende të rrotulloheni në rrugë, ndoshta është koha të filloni të praktikoni. Këto pesë trende janë shpallur si hit për këtë sezon – i kemi parë në pista dhe në kombinime me pjesë të thjeshta për t’u veshur, dhe së shpejti do t’i shohim sërish në rrugët e nxehta dhe plot gjallëri të qytetit.

Stil djali

Modele flokësh më në modë këtë vjeshtë.Shfaqjet për vjeshtë/dimër 2022/2023. demonstruan disa tendenca kur bëhet fjalë për modele flokësh. Nga ato lozonjare deri tek ato ekstravagante me dy ngjyra
stil djali

Rebele, sepse i reziston standardeve klasike, por edhe pafundësisht femëror, sepse thekson tiparet e fytyrës dhe fuqinë shkatërruese të grimit të shkëlqyeshëm, i ashtuquajturi prerja e flokëve pixie kthehet rregullisht në modë dhe, megjithëse shumë njerëz fillimisht e mirëpresin me skepticizëm, në fund ata janë gjithmonë të kënaqur. Është magjepsëse nëse e vishni të zhveshur, të zhveshur ose të krehur. Është mbresëlënëse, demonstruese dhe e lehtë për tu mirëmbajtur dhe stil.

 

Flokë me dy ngjyra
Modele flokësh më në modë këtë vjeshtë.Shfaqjet për vjeshtë/dimër 2022/2023. demonstruan disa tendenca kur bëhet fjalë për modele flokësh. Nga ato lozonjare deri tek ato ekstravagante me dy ngjyra
Floket dy ngjyra

Kitsch i viteve 2000 është ende i papërmbajtshëm dhe bashkë me të edhe flokët dyngjyrësh. Fillimisht në formën e kaçurrelave me ngjyra pushtoi rrjetet sociale e më pas pasarelat. Nëse kombinimi i ngjyrave natyrale të flokëve me nuancat e ndezura të jeshiles, të verdhës ose blusë ju duket shumë radikale, ndiqni hapat e Acne Studios, ku kryesisht u fokusuan në kombinimin e nuancave më të lehta dhe më të errëta të së njëjtës ngjyrë.

Stil i flokve ”Bob i shkurtër”
Modele flokësh më në modë këtë vjeshtë.Shfaqjet për vjeshtë/dimër 2022/2023. demonstruan disa tendenca kur bëhet fjalë për modele flokësh. Nga ato lozonjare deri tek ato ekstravagante me dy ngjyra
floke te shkurter

Eleganca delikate e bobit të shkurtër nuk kaloi pa u vënë re nga askush. Nga Louis Vuitton tek Bottega Veneta tek Dolce & Gabbana, të gjithë kanë guxuar të rikthejnë në modë bobin. Mundësi të panumërta stili i japin këtij stili tashmë popullor edhe më shumë përparësi – mund të vishet me një prerje të drejtë ose graduale, me rënie të butë ose të egër, si dhe mund të luani me gjatësinë, ngjyrën e flokëve dhe ndarjen, shkruan Gloria Glam.

Flokë të lagur
Modele flokësh më në modë këtë vjeshtë.Shfaqjet për vjeshtë/dimër 2022/2023. demonstruan disa tendenca kur bëhet fjalë për modele flokësh. Nga ato lozonjare deri tek ato ekstravagante me dy ngjyra
floke te lagur

Flokët e lagur mbeten një nga tendencat më të forta të këtij sezoni, ndaj nëse i keni pasur frikë, tani është koha t’i jepni një shans. Edhe pse mund të mos jetë për çdo ditë, kjo pamje është mjaft mbresëlënëse për t’u veshur ekskluzivisht me një veshje minimaliste për ta bërë atë të spikatur edhe më shumë. Ky model flokësh është i përsosur për festa apo mbrëmje jashtë.

Të gjashtëdhjetat e ëmbla
Modele flokësh më në modë këtë vjeshtë.Shfaqjet për vjeshtë/dimër 2022/2023. demonstruan disa tendenca kur bëhet fjalë për modele flokësh. Nga ato lozonjare deri tek ato ekstravagante me dy ngjyra
Vitet e ëmbla të gjashtëdhjetave

Pas fillimit të viteve 2000, nëntëdhjetë dhe tetëdhjetë, këtë sezon bota e modës ka vendosur të kthehet në vitet gjashtëdhjetë. Kaçurrelat asimetrike dhe flokët e zhveshur e të padisiplinuar në një stil retro sjellin frymëzim kudo që të shfaqet. Nëse ju kanë munguar balluket anësore, koha juaj po vjen. Modelet e flokëve të viteve gjashtëdhjetë shkojnë në mënyrë perfekte me funde laps, karfica, kapëse flokësh me lule dhe kapele.

LËR NJË KOMENT

Vendosni komentin
Vendosni emrin tuaj

Lajmet e fundit

Horoskopi

Horoskopi për ditën e premte, 30 shtator 2022

0
(Skenderbeu.info) Horoskopi për ditën e premte, 30 shtator 2022 Dashi Ka rrezik qe Plutoni te sjelle edhe debate, por edhe pasion te zjarrte sot ne jetën...
Parashikimi i motit

Parashikimi i motit për ditën e premte, 30 shtator 2022

0
(Skenderbeu.info) Parashikimi i motit për ditën e premte, 30 shtator 2022 - Për ditën e sotme vendi ynë do të vijojë të jetë nën...
me i kerkuri i hashashit

Messi i hashashit, ndër ‘më të kërkuarit’ në Europë

0
(skenderbeu.info)  -"Messi i hashashit" Abdellah el Haj Sadek el Menbri, i njohur më mirë si El Messi del hashish, 38 vjeç, është bërë një...
Moratoriumi i gjuetisë

Moratoriumi i gjuetisë: kafshët dhe shependët në rrezik

0
(Skenderbeu.info) Moratoriumi i gjuetisë: kafshët dhe shependët në rrezik. Për zhdukjen e kafshëve dhe shendëve gjueti e paligjshme dhe jashtë sezonit është problemi kryesor....
kokaine e kapur

293 kg kokainë ne mes te derrasave me destinacion Valencian

0
(skenderbeu.info)  -" 293 kg kokainë ne mes te derrasave" -Pasditen e kësaj të mërkure (28 shtator 2022) Policia  Federale e Brazilit sekuestroi 293 kilogramë...
migrimet e zogjeve

Ndryshimet klimatike janë fajtore për migrimet e hermshme të zogjëve

0
(Skenderbeu.info) Ndryshimet klimatike janë fajtore për migrimet e hershme të zogjëve Studiuesit, të udhëhequr nga Andrea Romano, vëzhguan dallime të mëdha midis specieve me...

Lajme të tjera
NGJASHME

Lista e emrave të Distriktit të Modës për të ardhmen e dizajnit 2022

(Skenderbeu.info)-Lista e emrave të Distriktit të Modës për të...

Dua Lipa vesh xhinse të gjera

(Skenderbeu.info)-Dua Lipa vesh xhinse të gjera Kengetarja me origjine shqiptare Dua...

Java e Modës në Paris përgatitet për festivalin e modës Balmain

(Skenderbeu.info)-Java e Modës në Paris përgatitet për festivalin e...

Shfaqja e Burberry London

(Skenderbeu.info)-Shfaqja e Burberry London ishte një shfaqje e suksesshme...

Fustanet e nusërise made in Albania të Armina Mevlanit

(Skenderbeu.info) Fustanet e nusërise made in Albania të Armina...

Cila stiliste e njohur ka dizenjuar fustanin e martesës së Armina Mevlanit?

(Skenderbeu.info) Cila stiliste e njohur ka dizenjaur fustanin e...

Kim Kardashian debuton koleksionin e Dolce & Gabbana

(Skenderbeu.info)-Kim Kardashian debuton koleksionin e Dolce & Gabbana. Si...

Prada me ‘gjeste gabimi’ në javën e modës në Milano

(Skenderbeu.info)-Prada me 'gjeste gabimi' në javën e modës në...
Raporto