fbpx

Lionel Messi thyen rekordin e Ligës së Kampionëve të Cristiano Ronaldo

(Skenderbeu.info)-Lionel Messi thyen rekordin e Ligës së Kampionëve të Cristiano Ronaldo

Lionel Messi ka kapërcyer rivalin e harkut Cristiano Ronaldo duke shënuar kundër një klubi të 39 -të të ndryshëm në Ligën e Kampionëve. Kampionët francezë u mahnitën nga një gol i hershëm të Mërkurën në mbrëmje ndërsa Maccabi Haifa shkoi përpara përmes Tjaronn Chery në minutën e 24 -të.

Messi scored against a 39th different club in the Champions League on Wednesday night

Ronaldo is the Champions League's all-time top scorer

Por ana e Christophe Galtier ishte me shpejtësi në nivelin e tetë minuta para ndërprerjes përmes Messit. Ishte goli i tij i 126 -të në Ligën e Kampionëve – një rekord i cili e lë atë vetëm 14 pas Ronaldos në 140. Dhe Messi tani ka eklipsuar rivalin e tij Portugez kur bëhet fjalë për një statistikë tjetër befasuese.
Tani ka shënuar kundër 39 klubeve të ndryshme në garën elitare të Evropës. Kjo është një më shumë se Ronaldo – me çiftin e mbyllur më parë në 38 secila. Dhe Ronaldo duket sikur do të duhet të presë të paktën një vit para se të mund të përpiqet të shtojë në rezultatin e tij.
Kjo për shkak se Manchester United Forward aktualisht po hedh tregtinë e tij në Europa League për herë të parë në karrierën e tij. Dhe ai nuk arriti ta bënte shenjën e tij në atë konkurs javën e kaluar pasi Djajtë e Kuq humbën 1-0 në shtëpi ndaj Real Sociedad. Ronaldo ka fituar Ligën e Kampionëve në pesë raste – një herë me Manchester United në 2008 dhe katër herë me Real Madrid në 2014, 2016, 2017 dhe 2018.

LËR NJË KOMENT

Vendosni komentin
Vendosni emrin tuaj

Lajmet e fundit

Torino

Torino: rinovimi i Sasha Lukiç

0
(Skenderbeu.info)-Torino: rinovimi i Sasha Lukiç ne javet e fundit Pas polemikave në fillim të sezonit, Sasha Lukic dhe Torino janë afruar sërish. Dhe bisedimet për...

Probleme në disa qytete nga rreshjet e dendura

0
(Skenderbeu.info)-Probleme në disa qytete dhe përmbytje nga rreshjet e dendura Reshjet e shiut kanë shkaktuar probleme dhe përmbytje në disa zona të Shqipërisë. Në Dibër, ka...
Kleb Basket Ferrara

Kleb Basket Ferrara, Marco Miozzi është presidenti i ri

0
(Skenderbeu.info)-Kleb Basket Ferrara, Marco Miozzi është presidenti i ri Marco Miozzi është presidenti i ri Kleb Basket Ferrara ka njoftuar qe nga dita e djeshme se...
F1, Red Bull

F1, Red Bull synon një rekord historik në Singapor

0
(Skenderbeu.info)-F1, Red Bull synon një rekord historik në Singapor Rekordi i Red Bull daton në 2013 (13 GP të fituara) Fundjava përmban Çmimin e Madh të...
Cristiano Ronaldo

Cristiano Ronaldo nën sulm: “Si mund të flejë natën?”

0
(Skenderbeu.info)-Cristiano Ronaldo nën sulm: “Si mund të flejë natën?” flet nëna e fansit së cilit portugezi ia prishi telefonin Këto nuk janë kohë të lehta...
Livio Suppo

Livio Suppo mirëpret Petruccin

0
(Skenderbeu.info)-Livio Suppo mirëpret Petruccin ,i lumtur që i jep Danilo Petruccit një shans Livio Suppo, menaxheri i navigimit të Suzuki. Foli për vendimin për t'i...

Lajme të tjera
NGJASHME

Ronaldo:”Dua të luaj deri në Euro 2024″

(Skenderbeu.info)-Cristiano Ronaldo:"Dua të luaj deri në Euro 2024".Pavarësisht moshës...

Arbiter shqiptar ne ndeshjen Angli-Gjermani

(Skenderbeu.info)-Arbiter shqiptar ne ndeshjen Angli-Gjermani Enea Jorgji, arbiter nderkombetar shqiptar...

Federer:“Nuk dua të largohem nga tenisi”

(Skenderbeu.info)-Federer:“Nuk dua të largohem nga tenisi”.Kampioni i tenisit tashme...

10 lojtarët më të shpejtë në FIFA 23

(Skenderbeu.info)-10 lojtarët më të shpejtë në FIFA 23. E...

Chelsea: Oliver Mintzlaff qëndron në RB Leipzig

(Skenderbeu.info)-Chelsea: Oliver Mintzlaff qëndron në RB Leipzig dhe...

Një shqiptar tek Italia

(Skenderbeu.info)-Një shqiptar tek Italia, mesfushori shqiptar ne akademine e...

Suarez kthehet te Nacionali

(Skenderbeu.info)-Suarez kthehet te Nacionali vetëm për Botërorin, gje qe...

Temperaturat më të larta në Kupën e Botës 2022

(Skenderbeu.info)-Temperaturat më të larta në Kupën e Botës 2022.Kupa...
Raporto