Messi i hashashit, ndër ‘më të kërkuarit’ në Europë

(skenderbeu.info)  -“Messi i hashashit” Abdellah el Haj Sadek el Menbri, i njohur më mirë si El Messi del hashish, 38 vjeç, është bërë një nga kriminelët më të kërkuar në Evropë, pasi nuk u paraqit në gjykatë pasi u arrestua nga Brigada Qendrore e Narkotikëve të Policisë Kombëtare dhe më pas u lirua nga autoriteti gjyqësor. Europol e ka vendosur atë në listën e objektivave preferencialë në nivel kontinental, duke pasur parasysh kapacitetin e tij si kreu i supozuar i një prej organizatave më të mëdha kriminale të drogës dedikuar trafikut të hashashit midis Marokut, vendit të tij të origjinës dhe Spanjës.

me i kerkuri ne europe
Messi i hashashit ne europe

Messi i hashashit “kërkohet si drejtues i dyshuar i një organizate ndërkombëtare të dedikuar për trafikimin e sasive të mëdha të drogave të paligjshme dhe pastrimin e parave, si dhe mbajtjen e armëve të zjarrit.

Ai konsiderohet aktualisht si kreu i organizates më të madhe të trafikut të hashashit në Spanjë, që punon në zonën e Campo de Gibraltar, i specializuar në sjelljen e hashashit nga Maroku verior në Spanjë, kryesisht me mjete lundruse me shpejtësi të lartë”, shpjegon Europol. “Sapo të arrinin në tokën europiane, ata normalisht e ngarkonin drogën në automjete të vjedhura, e transportonin në vende të sigurta për ta fshehur derisa të shitej. I arratisuri ka një rrjet të fortë bashkëpunëtorësh që kryejnë drejtpërdrejt veprimtari të paligjshme”, shton policia europiane.

“Ky individ ka fonde të bollshme, kryesisht nga aktivitetet e tij të paligjshme dhe ka një rrjet të gjerë lidhjesh personale dhe familjare që lehtësojnë fshehjen e tij, si në Spanjë ashtu edhe në vende të tjera”, përfundon ai. Abdellah el Haj Sadek el Menbri, i konsideruar si një i arratisur “i rrezikshëm” nga shërbimet e sigurisë, do ta ketë më të vështirë të fshihet nga autoritetet e ndryshme policore tani e tutje.

Tirana
cielo sereno
9.5 ° C
9.5 °
9.5 °
87 %
1.5kmh
0 %
Ven
11 °
Sab
16 °
Dom
13 °
Lun
15 °
Mar
16 °

Lajmet e fundit

Kampionati i ski ne Kanada

Ski, Kupa e Botës: Sofia Goggia e mahnitshme

0
(Skenderbeu.info)-Ski, Kupa e Botës: Sofia Goggia e mahnitshme, triumfon në zbritjen e liqenit Louise. Në...
Leao me fanelen e AC Milan

Leao, prioritet absolut për rinovimin me Milanin

0
(Skenderbeu.info)-Leao, prioritet absolut për rinovimin me Milanin. Synoni Ziyech për janarin. Claudio Raimondi, duke folur...
Pele pasi ka dale nga spitali

Pelé ka infeksion respirator, raport mjekësor

0
(Skenderbeu.info)-Futboll: Pelé ka infeksion respirator, raport mjekësor. Pelé është diagnostikuar me një infeksion të frymëmarrjes...
Neymar para ndeshjes Brazil-Kamerun

Brazili, Neymar u jep shpresë tifozëve

0
(Skenderbeu.info)-Brazili, Neymar u jep shpresë tifozëve. “Mendoj se Neymar do të kthehet në fushë për...

Diavel MU, cfarë suksesi: versioni R tani është në pritje

0
(Skenderbeu.info)-Diavel MU, cfarë suksesi: versioni R tani është në pritje. Giuliano Mu nuk ndalet: në...
Detroit Pistons ne ndeshjen ndaj Dallas

Basketboll, Nba: Doncic nuk mjafton në Dallas

0
(Skenderbeu.info)-Basketboll, Nba: Doncic nuk mjafton në Dallas, Detroit goditi në kohën shtesë. 35 pikët e...

Lajme të tjera
NGJASHME

Kapet lideri i një rrjeti droge që dërgonte kokainë nga Argjentina në Spanjë

(Skenderbeu.info)-Kapet lideri i një rrjeti droge që dërgonte kokainë...

Kapen 700 kg kokaine /Arrestohen 5 trafikante

(Skenderbeu.info)-Kapen 700 kg kokaine /Arrestohen 5 trafikante Ministria e Brendshme...

Zbulohet kokaina e fshehur ne kontenjerin me ananas

(Skenderbeu.info)-Zbulohet kokaina e fshehur ne kontenjerin me ananas Drejtoria Kombëtare...

Zhytësit zbulojnë një ‘silur’ me 191 kilogramë kokainë me destinacion Europën

(Skenderbeu.info)-Zhytësit zbulojnë një 'silur' me 191 kilogramë kokainë me...

Kapet kamioni me 350 kilogramë kokainë

(Skenderbeu.info)-Kapet  kamioni me 350 kilogramë kokainë Në qarkun Buena Fe,...

Zbulohet shtepia e kthyer ne ‘çerdhe droge’

(Skenderbeu.info)-Zbulohet shtepia e kthyer ne ‘çerdhe droge’ Katër persona u...

Arrestohen nënë e bijë/ Fshihnin një sasi të madhe hashash

(Skenderbeu.info)-Arrestohen nënë e bijë/ Fshihnin një sasi të madhe...

Sekuestrohen 900 kilogramë kokainë dhe burgosen katër trafikantë

(Skenderbeu.info)-Sekuestrohen 900 kilogramë kokainë dhe burgosen katër trafikantë Agjentët e...
Raporto