(Skenderbeu.info) WhatsApp me një funksion të ri, mesazhet zanore si status.

WhatsApp vazhdon të testojë shumë veçori dhe një e re tani është parë në versionin beta të aplikacionit.

Platforma po teston një përditësim të statusit të zërit, i cili tingëllon mjaft i lezetshëm sepse WhatsApp aktualisht ju lejon të dërgoni mesazhe zanore në bisedat e rregullta.

Karakteristika është mjaft vetë-shpjeguese. Kjo ju lejon të ndani një shënim zanor si përditësim i statusit.

Funksioni i ri mund të jetë i dobishëm për ata që janë më të zëshëm në jetë dhe duan të ndajnë gjëra me njerëzit.

Kjo gjithashtu do t’i ndihmonte njerëzit të promovonin përmbajtjen e tyre ose ndonjë gjë tjetër në një mënyrë më të mirë.

Për shembull, nëse dikush dëshiron të ndajë këngën e tij me kontaktet, atëherë ai mund të postojë një foto në Status dhe madje të flasë për të duke përdorur funksionin e Statusit të zërit.

Sidoqoftë, ekziston gjithashtu një kufizim kohor për këtë veçori. Njerëzit do të jenë në gjendje të regjistrojnë një notë zanore vetëm për 30 sekonda.

Gjithashtu, shënimet zanore të ndara përmes seksionit të statusit do të fshihen automatikisht pas 24 orësh, ngjashëm me atë që ndodh me imazhet ose videot që postoni aktualisht si status në WhatsApp.

Do të ketë një opsion për të fshirë statusin e zërit edhe pas ngarkimit të tyre.

Tirana
clear sky
-6.5 ° C
-6.5 °
-6.5 °
73 %
2.1kmh
0 %
Wed
6 °
Thu
7 °
Fri
9 °
Sat
10 °
Sun
11 °

Lajmet e fundit

droge

Kapen 550 kilogramë kokainë/ Arrestohen 2 persona

0
(Skenderbeu.info)-Kapen 550 kilogramë kokainë/ Arrestohen 2 persona Njësitë e Marinës Kolumbiane sekuestruan më shumë se...
droge ne kakao

Kapet 1.3 ton kokainë në Barcelonë e fshehur mes kakaos

0
(Skenderbeu.info)-Kapet 1.3 ton kokainë në Barcelonë e fshehur mes kakaos Guardia Civil dhe Agjencia e...
droge ne banane

Kapen 213 kilogramë kokainë në një ngarkese me banane

0
(Skenderbeu.info)-Kapen 213 kilogramë kokainë në një ngarkese me banane Droga ishte fshehur në rimorkio të...
Një ton hashash

Një ton hashash u kap brenda Marokut

0
(Skenderbeu.info)-Një ton hashash u kap brenda Marokut Anëtarët e Drejtorisë së Përgjithshme Marokene të Sigurisë...
Droga

Kapen 115 kilogramë heroinë në një kamion me destinacion Holandën

0
(Skenderbeu.info)-Kapen 115 kilogramë heroinë në një kamion me destinacion Holandën Një kontroll rrugor i kryer...
shkaterrimi i laboratorit

Shkaterrohen dy laboratorë kokaine në Bolivi

0
(Skenderbeu.info)-Shkaterrohen dy laboratorë kokaine në Bolivi Autoritetet boliviane shkatërruan dy laboratorë të prodhimit të drogës...

Lajme të tjera
NGJASHME

Mosha 13-vjeçare ‘Shumë herët’ për rrjetet sociale

(Skenderbeu.info) Mosha 13-vjeçare 'Shumë herët' për rrjetet sociale. Nuk ka...

Google zbulon AI që krijon muzikë nga teksti i shkruar

(Skenderbeu.info) Google zbulon AI që krijon muzikë nga teksti...

WhatsApp veçori të re për kamerën

(Skenderbeu.info) WhatsApp veçori të re për kamerën. Platforma e mesazheve...

BMW vjen me një version të përditësuar

(Skenderbeu.info) BMW vjen me një version të përditësuar. Me pranverën,...

OnePlus do të lançojë së shpejti telefonat inteligjentë të palosshëm V Fold, V Flip

(Skenderbeu.info) OnePlus do të lançojë së shpejti telefonat inteligjentë...

Kina, Koreja e Jugut dhe India nxisin inovacionin në robotikën mjekësore

(Skenderbeu.info) Kina, Koreja e Jugut dhe India nxisin inovacionin...

WhatsApp punon në reagimet e mesazheve

(Skenderbeu.info) WhatsApp punon në reagimet e mesazheve. Platforma e mesazheve...

Twitter/ Përdoruesit do të mund të apelojnë pezullimin e llogarisë

(Skenderbeu.info) Twitter/ Përdoruesit do të mund të apelojnë pezullimin...
Raporto