fbpx

Jorge Mendes po ndihmon Chelsean të kërkojë një klub në Portugali

(Skenderbeu.info)-Jorge Mendes po ndihmon Chelsean të kërkojë një klub në Portugali

Chelsea thuhet se po kërkon të blejë një klub në Portugali si pjesë e përpjekjeve të Todd Boehly për të riparuar mënyrën se si janë strukturuar Blutë shkruan The Mirror
Miliarderi amerikan dhe bashkëpronari i tij Behdad Eghbali janë tani në proces të punësimit të një drejtori të ri sportiv, me drejtorin e Red Bull Salzburgut Christoph Freund, këshilltarin e Paris Saint-Germain Luis Campos dhe ish-shefin e Liverpool-it Michael Edwards në garë për këtë pozitë.  
Chelsea është gjithashtu e prirur të ndjekë trendin aktual në futboll, i bërë i njohur nga Red Bull dhe City Football Group, duke u bërë një model me shumë pronarë. Sipas The Telegraph, Boehly u takua me menaxherin e akademisë Neil Bath dhe super agjentin Jorge Mendes në Portugali në qershor për të diskutuar mundësinë e blerjes së një klubi portugez.

Bath tani është duke kërkuar për përshtatjen më të mirë në Portugali dhe, pasi të gjendet, Chelsea më pas mund të mbështetet në lidhjet e Mendes në vend për të arritur një marrëveshje mbi linjën.
Boehly ka qenë i hapur për interesin e tij për të krijuar klube satelitore për Chelsean. “Mendoj se ka vende të ndryshme ku ka avantazhe të kesh një klub. Red Bull ka Salzburgun dhe Leipzigun në Champions League”, tha ai në konferencën SALT në Nju Jork këtë javë.

Chelsea owner Todd Boehly

Drejtimi i udhëtimit në Chelsea përshtatet me interesin e tyre për Freundin, i cili ka kaluar më shumë se një dekadë brenda sistemit Red Bull. 45-vjeçari ndihmoi në joshjen e Erling Haaland në Salzburg në vitin 2018 dhe tashmë ka zhvilluar bisedime të avancuara me Boehly për pozicionin vakant.
Nën pronësinë e Abramovich, Chelsea kishte një marrëdhënie të fortë me klubin holandez Vitesse Arnhem, por Boehly po kërkon një marrëveshje më formale që do t’i ndihmonte ata të kultivonin të rinjtë e tyre në huazim. Red Bull Group përmban Salzburg dhe Leipzig, të cilët shpesh shkëmbejnë lojtarë mes tyre, ndërsa City Football Group i është bashkuar Manchester City, New York City, Melbourne City, Yokohama F Marinos, Montevideo City Torque, Girona, Sichuan Jiuniu dhe Mumbai City së bashku.
Pronarët e Southampton-it, Sport Republic së fundmi bleu skuadrën turke të divizionit të dytë Goztepe, ndërsa ata shtojnë përpjekjet për të krijuar një rrjet klubesh satelitore.

LËR NJË KOMENT

Vendosni komentin
Vendosni emrin tuaj

Lajmet e fundit

Kleb Basket Ferrara

Kleb Basket Ferrara, Marco Miozzi është presidenti i ri

0
(Skenderbeu.info)-Kleb Basket Ferrara, Marco Miozzi është presidenti i ri Marco Miozzi është presidenti i ri Kleb Basket Ferrara ka njoftuar qe nga dita e djeshme se...
F1, Red Bull

F1, Red Bull synon një rekord historik në Singapor

0
(Skenderbeu.info)-F1, Red Bull synon një rekord historik në Singapor Rekordi i Red Bull daton në 2013 (13 GP të fituara) Fundjava përmban Çmimin e Madh të...
Cristiano Ronaldo

Cristiano Ronaldo nën sulm: “Si mund të flejë natën?”

0
(Skenderbeu.info)-Cristiano Ronaldo nën sulm: “Si mund të flejë natën?” flet nëna e fansit së cilit portugezi ia prishi telefonin Këto nuk janë kohë të lehta...
Livio Suppo

Livio Suppo mirëpret Petruccin

0
(Skenderbeu.info)-Livio Suppo mirëpret Petruccin ,i lumtur që i jep Danilo Petruccit një shans Livio Suppo, menaxheri i navigimit të Suzuki. Foli për vendimin për t'i...
asteroid,nasa

Sonda e NASA-s përplaset me sukses me astereoidin

0
(Skenderbeu.info)-Sonda e NASA-s përplaset me sukses me astereoidin Gjatë një prove të paprecedentë për të parë nëse është i mundur devijimi i kursit të një...
kuzhinier

Shqipëria me koston më të ulët të orës së punës në Europë

0
(Skenderbeu.info)-Shqipëria me koston më të ulët të orës së punës në Europë Në Shqipëri kostoja orare mesatare për njësi pune me kohë të plotë është...

Lajme të tjera
NGJASHME

Ronaldo:”Dua të luaj deri në Euro 2024″

(Skenderbeu.info)-Cristiano Ronaldo:"Dua të luaj deri në Euro 2024".Pavarësisht moshës...

Arbiter shqiptar ne ndeshjen Angli-Gjermani

(Skenderbeu.info)-Arbiter shqiptar ne ndeshjen Angli-Gjermani Enea Jorgji, arbiter nderkombetar shqiptar...

Federer:“Nuk dua të largohem nga tenisi”

(Skenderbeu.info)-Federer:“Nuk dua të largohem nga tenisi”.Kampioni i tenisit tashme...

10 lojtarët më të shpejtë në FIFA 23

(Skenderbeu.info)-10 lojtarët më të shpejtë në FIFA 23. E...

Chelsea: Oliver Mintzlaff qëndron në RB Leipzig

(Skenderbeu.info)-Chelsea: Oliver Mintzlaff qëndron në RB Leipzig dhe...

Një shqiptar tek Italia

(Skenderbeu.info)-Një shqiptar tek Italia, mesfushori shqiptar ne akademine e...

Suarez kthehet te Nacionali

(Skenderbeu.info)-Suarez kthehet te Nacionali vetëm për Botërorin, gje qe...

Temperaturat më të larta në Kupën e Botës 2022

(Skenderbeu.info)-Temperaturat më të larta në Kupën e Botës 2022.Kupa...
Raporto