fbpx

Paul Pogba: Vëllai i mesfushorit të Juventusit, Mathias, akuzohet për zhvatje

(Skenderbeu.info)-Paul Pogba: Vëllai i mesfushorit të Juventusit, Mathias, akuzohet për zhvatje

Mathias Pogba është akuzuar dhe arrestuar për një komplot të dyshuar për të zhvatur para nga vëllai i tij Paul, mesfushori i Francës dhe Juventusit.
Katër persona të tjerë janë vënë gjithashtu nën hetim zyrtar për zhvatje dhe shoqërim kriminal, thanë burime gjyqësore për agjencitë e lajmeve Reuters dhe Agence France-Presse
 Avokati i Mathias Pogba, Yassine Bouzrou, tha se klienti i tij është i pafajshëm. Ai i tha transmetuesit francez BFMTV: “Ne do ta kundërshtojmë këtë vendim”.
Mathias Pogba, 32 vjeç, ka pranuar se ishte pas një videoje që u shfaq në internet muajin e kaluar duke premtuar “zbulime” për mesfushorin 29-vjeçar të Juventusit.
Prokurorët francezë hapën një hetim gjyqësor në fillim të këtij muaji pasi ish-lojtari i Manchester United, Paul tha se ai ishte objektivi i zhvatjes dhe kërcënimeve nga një bandë e organizuar. Ai paraqiti një ankesë te prokurorët e Torinos më 16 korrik .Duke pretenduar se ishte objektivi i një komploti shantazhi prej 13 milionë eurosh (11.29 milionë £).
Një fitues i Kupës së Botës me Francën në vitin 2018. Pogba u transferua te Juventusi si transferim i lirë këtë verë pasi u largua nga Manchester United.
Mathias Pogba është gjithashtu një futbollist profesionist. I cili ka luajtur nga Guinea dhe ka luajtur për klube në të gjithë Evropën duke përfshirë Crewe, Wrexham, Crawley dhe Partick Thistle.

LËR NJË KOMENT

Vendosni komentin
Vendosni emrin tuaj

Lajmet e fundit

Horoskopi

Horoskopi për ditën e premte, 30 shtator 2022

0
(Skenderbeu.info) Horoskopi për ditën e premte, 30 shtator 2022 Dashi Ka rrezik qe Plutoni te sjelle edhe debate, por edhe pasion te zjarrte sot ne jetën...
Parashikimi i motit

Parashikimi i motit për ditën e premte, 30 shtator 2022

0
(Skenderbeu.info) Parashikimi i motit për ditën e premte, 30 shtator 2022 - Për ditën e sotme vendi ynë do të vijojë të jetë nën...
me i kerkuri i hashashit

Messi i hashashit, ndër ‘më të kërkuarit’ në Europë

0
(skenderbeu.info)  -"Messi i hashashit" Abdellah el Haj Sadek el Menbri, i njohur më mirë si El Messi del hashish, 38 vjeç, është bërë një...
Moratoriumi i gjuetisë

Moratoriumi i gjuetisë: kafshët dhe shependët në rrezik

0
(Skenderbeu.info) Moratoriumi i gjuetisë: kafshët dhe shependët në rrezik. Për zhdukjen e kafshëve dhe shendëve gjueti e paligjshme dhe jashtë sezonit është problemi kryesor....
kokaine e kapur

293 kg kokainë ne mes te derrasave me destinacion Valencian

0
(skenderbeu.info)  -" 293 kg kokainë ne mes te derrasave" -Pasditen e kësaj të mërkure (28 shtator 2022) Policia  Federale e Brazilit sekuestroi 293 kilogramë...
migrimet e zogjeve

Ndryshimet klimatike janë fajtore për migrimet e hermshme të zogjëve

0
(Skenderbeu.info) Ndryshimet klimatike janë fajtore për migrimet e hershme të zogjëve Studiuesit, të udhëhequr nga Andrea Romano, vëzhguan dallime të mëdha midis specieve me...

Lajme të tjera
NGJASHME

Kupa e Shqipërisë

(Skenderbeu.info)- Kupa e Shqipërisë.Tirana, Partizani dhe Dinamo zbresin në...

Taekwondo në Shqipëri

(Skenderbeu.info)-Taekwondo në Shqipëri, nje sport qe te rinjte e...

Ronaldo:”Dua të luaj deri në Euro 2024″

(Skenderbeu.info)-Cristiano Ronaldo:"Dua të luaj deri në Euro 2024".Pavarësisht moshës...

Arbiter shqiptar ne ndeshjen Angli-Gjermani

(Skenderbeu.info)-Arbiter shqiptar ne ndeshjen Angli-Gjermani Enea Jorgji, arbiter nderkombetar shqiptar...

Federer:“Nuk dua të largohem nga tenisi”

(Skenderbeu.info)-Federer:“Nuk dua të largohem nga tenisi”.Kampioni i tenisit tashme...

10 lojtarët më të shpejtë në FIFA 23

(Skenderbeu.info)-10 lojtarët më të shpejtë në FIFA 23. E...

Chelsea: Oliver Mintzlaff qëndron në RB Leipzig

(Skenderbeu.info)-Chelsea: Oliver Mintzlaff qëndron në RB Leipzig dhe...

Një shqiptar tek Italia

(Skenderbeu.info)-Një shqiptar tek Italia, mesfushori shqiptar ne akademine e...
Raporto