fbpx

MotoGp, Marc Marquez gati të ndalet sërish

(Skenderbeu.info)-MotoGp,Marc Marquez gati të ndalet sërish. E shikon stërvitjen e lirë të së premtes me njëfarë ankthi .

Kentauri i Hondas, Marc Marquez, në prag të MotoGp tre-ditor në Japoni shpjegoi se pista Motegi mund të rëndonte fizikun e tij: “Aragoni për mua fizikisht ka qenë i vështirë.

Testimi është një gjë, intensiteti i një fundjave garash është i ndryshëm. Motegi do të jetë hera e parë që do të theksoj krahun tim të djathtë, me frenim të gjatë djathtas.

Këtu të dielën mund të jetë problem, do ta kuptojmë nga PL1. Vetëm pas stërvitjes së lirë do të kuptoj nëse mund ta mbaj çmimin e madh fizikisht.”

Qëllimi është të rritemi dhe të kalojme kilometra, dhe ajo që ndodhi në Aragon sigurisht që nuk ndihmoi: “Unë bëra vetëm një xhiro.

Jam shumë i zhgënjyer sepse u ndjeva gati, mendoj se do të kisha qenë në gjendje të menaxhoja gomat dhe të mbaja ritmin në distancë.

Unë pata fat të keq, por per fat të mirë, sepse ishim me fat që nuk ndodhi asgjë. Mund të ketë kushte të ndryshme moti, Motegi është një garë e rëndësishme. Ne do të vazhdojmë të punojmë drejt vitit 2023.”

LËR NJË KOMENT

Vendosni komentin
Vendosni emrin tuaj

Lajmet e fundit

Torino

Torino: rinovimi i Sasha Lukiç

0
(Skenderbeu.info)-Torino: rinovimi i Sasha Lukiç ne javet e fundit Pas polemikave në fillim të sezonit, Sasha Lukic dhe Torino janë afruar sërish. Dhe bisedimet për...

Probleme në disa qytete nga rreshjet e dendura

0
(Skenderbeu.info)-Probleme në disa qytete dhe përmbytje nga rreshjet e dendura Reshjet e shiut kanë shkaktuar probleme dhe përmbytje në disa zona të Shqipërisë. Në Dibër, ka...
Kleb Basket Ferrara

Kleb Basket Ferrara, Marco Miozzi është presidenti i ri

0
(Skenderbeu.info)-Kleb Basket Ferrara, Marco Miozzi është presidenti i ri Marco Miozzi është presidenti i ri Kleb Basket Ferrara ka njoftuar qe nga dita e djeshme se...
F1, Red Bull

F1, Red Bull synon një rekord historik në Singapor

0
(Skenderbeu.info)-F1, Red Bull synon një rekord historik në Singapor Rekordi i Red Bull daton në 2013 (13 GP të fituara) Fundjava përmban Çmimin e Madh të...
Cristiano Ronaldo

Cristiano Ronaldo nën sulm: “Si mund të flejë natën?”

0
(Skenderbeu.info)-Cristiano Ronaldo nën sulm: “Si mund të flejë natën?” flet nëna e fansit së cilit portugezi ia prishi telefonin Këto nuk janë kohë të lehta...
Livio Suppo

Livio Suppo mirëpret Petruccin

0
(Skenderbeu.info)-Livio Suppo mirëpret Petruccin ,i lumtur që i jep Danilo Petruccit një shans Livio Suppo, menaxheri i navigimit të Suzuki. Foli për vendimin për t'i...

Lajme të tjera
NGJASHME

Livio Suppo mirëpret Petruccin

(Skenderbeu.info)-Livio Suppo mirëpret Petruccin ,i lumtur që i jep...

Danilo Petrucci kthehet në MotoGp

(Skenderbeu.info)-Danilo Petrucci kthehet në MotoGp,në Suzuki-n e Joan Mir...

MotoGP, Bastianini: “Nuk kam marrë asnjë mesazh nga Ducati”

(Skenderbeu.info)-MotoGP, Bastianini: "Nuk kam marrë asnjë mesazh nga Ducati" Piloti...

Moto2, Celestino Vietti i thotë lamtumirë ëndrrës së Kampionatit Botëror

(Skenderbeu.info)-Moto2, Celestino Vietti i thotë lamtumirë ëndrrës së Kampionatit...

Shiu nuk e ndihmon Celestinon

(Skenderbeu.info)-Shiu nuk e ndihmon Celestinon,nuk arrin të mbyllë diferencën. Pas...

MotoGP/ Kaos shiu në Motegi

(Skenderbeu.info)-Kaos shiu në Motegi, orari i ndërprerë, garuesit rrezikojnë Është...

Razgatlioglu dëshiron të përmbysë parashikimet në Barcelonë

(Skenderbeu.info)-Superbike: Razgatlioglu dëshiron të përmbysë parashikimet në Barcelonë.''Pista nuk...

Marc Marquez “nuk e priste të garonte përsëri” në MotoGP në 2022 edhe përpara operacionit

(Skenderbeu.info)-Marc Marquez "nuk e priste të garonte përsëri" në...
Raporto