fbpx

Marcell Jacobs: tre sfida të reja për sezonin e ardhshëm

(Skenderbeu.info)-Marcell Jacobs: tre sfida të reja për sezonin e ardhshëm

Marcell Jacobs planifikon të ardhmen e tij:

Para së gjithash synoj Kampionatin Botëror në natyrë’ Fituesi i medaljes së artë në 100 metra në Tokio 2020, Marcell Jacobs, në një intervistë për Sky

Përshkroi objektivat e tij për sezonin e ardhshëm: “Vitin e ardhshëm qëllimi kryesor është një, e vetmja medalje që më mungon: Kampionatin Botëror në natyrë.
Të vazhdoj nga ambientet e mbyllura, gjë që më pëlqen dhe nuk mund të kaloj shumë pa konkurruar: së pari qellimi i Kampionatit Evropian në sallë, ku unë hyj si kampion në mbrojtje, dhe më pas Kampionatin Botëror.

Italiani do të garojë gjithashtu në 200 metra, dhe gjithashtu do të përpiqet të ulë maksimumin e tij personal prej 9.80, të marrë vetëm në Japoni:

Qëllimi është të vraponi një ose dy 200 metra për argëtim, dhe më pas t’i bëni të dyja garat në Kampionatin e Evropianit 2024. 
Unë do të doja të vendosja më të mirën personale, le të punojmë në funksion të vendosjes në formë për garën që ka më shumë rëndësi dhe këtu do të vijë koha që do të nevojitet për të vazhduar me të gjithë ata.”

LËR NJË KOMENT

Vendosni komentin
Vendosni emrin tuaj

Lajmet e fundit

Horoskopi

Horoskopi për ditën e premte, 30 shtator 2022

0
(Skenderbeu.info) Horoskopi për ditën e premte, 30 shtator 2022 Dashi Ka rrezik qe Plutoni te sjelle edhe debate, por edhe pasion te zjarrte sot ne jetën...
Parashikimi i motit

Parashikimi i motit për ditën e premte, 30 shtator 2022

0
(Skenderbeu.info) Parashikimi i motit për ditën e premte, 30 shtator 2022 - Për ditën e sotme vendi ynë do të vijojë të jetë nën...
me i kerkuri i hashashit

Messi i hashashit, ndër ‘më të kërkuarit’ në Europë

0
(skenderbeu.info)  -"Messi i hashashit" Abdellah el Haj Sadek el Menbri, i njohur më mirë si El Messi del hashish, 38 vjeç, është bërë një...
Moratoriumi i gjuetisë

Moratoriumi i gjuetisë: kafshët dhe shependët në rrezik

0
(Skenderbeu.info) Moratoriumi i gjuetisë: kafshët dhe shependët në rrezik. Për zhdukjen e kafshëve dhe shendëve gjueti e paligjshme dhe jashtë sezonit është problemi kryesor....
kokaine e kapur

293 kg kokainë ne mes te derrasave me destinacion Valencian

0
(skenderbeu.info)  -" 293 kg kokainë ne mes te derrasave" -Pasditen e kësaj të mërkure (28 shtator 2022) Policia  Federale e Brazilit sekuestroi 293 kilogramë...
migrimet e zogjeve

Ndryshimet klimatike janë fajtore për migrimet e hermshme të zogjëve

0
(Skenderbeu.info) Ndryshimet klimatike janë fajtore për migrimet e hershme të zogjëve Studiuesit, të udhëhequr nga Andrea Romano, vëzhguan dallime të mëdha midis specieve me...

Lajme të tjera
NGJASHME

Usain Bolt nuk dyshon: Marcell Jacobs nuk do t’ia dalë

(Skenderbeu.info)-Usain Bolt nuk dyshon: Marcell Jacobs nuk do t'ia...

Jannik Sinner në Sofje

(Skenderbeu.info)-Jannik Sinner në Sofje, i sapo kthyer në top 10-shen...

Lorenzo Sonego po permiresohet

(Skenderbeu.info)-Lorenzo Sonego po permiresohet.Piemontezët arritën në finale në Metz Lorenzo...

Federer mbyll karrierën me lot ne sy

(Skenderbeu.info)-Federer mbyll karrierën me lot ne sy pas 24-vite...

Dëshira e Federerit u realizua –mbyll karrierën me Nadalin në fushë

(Skenderbeu.info)-Dëshira e Federerit u realizua – ai e mbyll...

Open de France: pesë italianë në fillim

(Skenderbeu.info)-Open de France: pesë italianë në fillim,Le Golf National...

Kalani David ndërron jetë në moshën 24-vjeçare

(Skenderbeu.info)-Kalani David ndërron jetë në moshën 24-vjeçare në Kosta Rika...

Sukses: Medalje e Artë për Shqipërinë në Botërorin e Mundjes

(Skenderbeu.info) Sukses: Medalje e Artë për Shqipërinë në Botërorin...
Raporto