(skenderbeu.info)  “Mafia shqiptare marijuan 4 metra e lartë ne spanje”  -Agjentët e Gardës Civile, në kuadër të operacionit Maneral, arrestuan tre persona, dy prej të cilëve si anëtarë të mafias shqiptare, për krim kundër shëndetit publik në qytetin Museros të Valencias, ku ruanin më shumë se 400 kilogramë marijuanë. në tre plantacione të ndryshme.Mafia shqiptare marijuan 4 metra e lartë ne spanje”

Pas hetimeve të agjentëve u krye kontrolli në vilë, ku u gjetën tre plantacione, dy në serra, me gjithsej 180 bimë marijuanë katër metra të larta. Gjithashtu, u sekuestruan disa kilogramë boce  kanabisi të përgatitura për shitje, si dhe një dhomë tjetër që përdorej si tharëse për lëndën narkotike.
Agjentët sekuestruan edhe dy armë zjarri të gjata. Më në fund, Garda Civile e Valencias arrestoi 2 meshkuj të moshës 19 dhe 45 vjeç me kombësi shqiptare dhe një grua 59-vjeçare me kombësi spanjolle.

Tirana
clear sky
16.5 ° C
16.5 °
16.5 °
94 %
1.5kmh
0 %
Mon
26 °
Tue
28 °
Wed
23 °
Thu
26 °
Fri
21 °

Lajmet e fundit

Sherr mes bandave në Itali, plagosen me thikë tre shqiptarë, njëri prej tyre në gjendje të rëndë. Ngjarja mes bandave rivale, shqiptare dhe afrikane.

Sherr mes bandave në Itali, plagosen me thikë tre shqiptarë, njëri prej tyre në...

0
(Skenderbeu.info)-Sherr mes bandave në Itali, plagosen me thikë tre shqiptarë, njëri prej tyre në...

Zbulohet shkaku i përplasjes së trenit në Indi, ku humbën jetën mbi 300 persona

0
(Skenderbeu.info)-Zbulohet shkaku i përplasjes së trenit në Indi, ku humbën jetën mbi 300 persona Përplasja...

Fantastik Verstappen, fiton edhe Çmimin e Madh të Spanjës

0
(Skenderbeu.info)-Fantastik Verstappen, fiton edhe Çmimin e Madh të Spanjës Max Verstappen nuk fal në Formula...
Si ta transformoni në shpejtësi gërshetin, gjithmonë ekzistojnë mënyra se si ta transformoni në mënyrën më të shpejtë dhe në çast ta bëni interesant

Si ta transformoni në shpejtësi gërshetin

0
(Skenderbeu.info)-Si ta transformoni në shpejtësi gërshetin Pa marrë parasysh a preferoni gërshet (bisht) të shkurtër...

Tortë e akullt greke: Ëmbëlsirë mediterane nr. 1 për të gjitha stinët e vitit!

0
(Skenderbeu.info)-Tortë e akullt greke: Ëmbëlsirë mediterane nr. 1 për të gjitha stinët e vitit! Kjo...
A po përgatit Rimac, Nevera-n për një rekord të ri? Pas thyerjes së 23 rekordeve, shumë po pyesin nëse Nevera më në fund do të vizitojë një nga pistat

A po përgatit Rimac, Nevera-n për një rekord të ri?

0
(Skenderbeu.info)-A po përgatit Rimac, Nevera-n për një rekord të ri? Pas thyerjes së 23 rekordeve,...

Lajme të tjera
NGJASHME

“Kapen mat” dy anglezët duke shitur drogë në Dhërmi

(Skenderbeu.info)-“Kapen mat” dy anglezët duke shitur drogë në Dhërmi Policia...

Zbulohen 16 ambiente të hapura ku kultivohej kanabis në Krujë, asgjësohen 6868 rrënjë droge

(Skenderbeu.info)-Zbulohen 16 ambiente të hapura ku kultivohej kanabis në...

Ngarkesa me banane vinte nga Ekuadori, zbulohen 160 kg kokainë në dy kontejner në portin e Selanikut

(Skenderbeu.info)-Ngarkesa me banane vinte nga Ekuadori, zbulohen 160 kg...

Zbulohen 6 minisera me kanabis në Velipojë, asgjësohen 270 bimë, 2 të rinj në pranga

(Skenderbeu.info)-Zbulohen 6 minisera me kanabis në Velipojë, asgjësohen 270...

Akuzohet se vrau biznesmenin 11 vite më parë, Mirgen Toshi merret i pandehur

(Skenderbeu.info)-Akuzohet se vrau biznesmenin 11 vite më parë, Mirgen...

Ishte duke peshkuar/ Mbytet 17-vjeçari në lumin Mat

(Skenderbeu.info)-Ishte duke peshkuar/ Mbytet 17-vjeçari në lumin Mat Një i...

Zbulohen parcela me drogë në Krujë, Lezhë dhe Shkodër, asgjësohen 6262 rrënjë kanabisi

(Skenderbeu.info)-Zbulohen parcela me drogë në Krujë, Lezhë dhe Shkodër,...

Policia zbulon parcelat me kanabis në Krujë/ Shpallet në kërkim 53-vjeçari

(Skenderbeu.info)-Policia zbulon parcelat me kanabis në Krujë/ Shpallet në...
Raporto