(Skenderbeu.info) Apple zbulon MacBook Pro dhe Mac Mini të ri.

Apple prezantoi MacBook Pro të ri 14 dhe 16 inç që integron procesorin e gjeneratës së ardhshme, M2 Pro dhe M2 Max.

Modeli me M2 Pro monta me një procesor me 12 procesore, me 19 grafika dhe 32 GB me memorie të unifikuar, duke përdorur MacBook Pro me M2 Max përfshin një GPU me fuqi dhe mbështetje për një memorie të unifikuar me 96 GB.

MacBook Pro i ri 14 inç me M2 Pro fillon nga 2,499 euro ndërsa versioni 16 inç ka një çmim fillestar prej 3,099 euro.

Të paktën 4249 euro do të nevojiten për MacBook Pro 16 inç me procesor M2 Max. Dërgesat priten nga 24 janari.

Apple pretendon se M2 Pro ka dyfishin e sasisë së transistorëve që dërgohen me M2 dhe gati 20% më shumë se M1 Pro.

Laptopët e rinj gjithashtu kanë 200 GB/s gjerësi të unifikuar të memories, dyfishi i asaj që disponohet në M2 normale. E gjithë kjo fuqi duhet të çojë në performancë më të mirë në aplikacione si Adobe Photoshop dhe Xcode.

Apple pretendon se MacBook Pro me M2 Pro “mund të përpunojë imazhe në Adobe Photoshop deri në 40% më shpejt se M1 Pro dhe deri në 80% më shpejt se një MacBook Pro me një procesor Intel Core i9”.

Tirana
broken clouds
11.5 ° C
11.5 °
11.5 °
58 %
2.1kmh
75 %
Thu
11 °
Fri
12 °
Sat
11 °
Sun
7 °
Mon
8 °

Lajmet e fundit

droge

Kapen 550 kilogramë kokainë/ Arrestohen 2 persona

0
(Skenderbeu.info)-Kapen 550 kilogramë kokainë/ Arrestohen 2 persona Njësitë e Marinës Kolumbiane sekuestruan më shumë se...
droge ne kakao

Kapet 1.3 ton kokainë në Barcelonë e fshehur mes kakaos

0
(Skenderbeu.info)-Kapet 1.3 ton kokainë në Barcelonë e fshehur mes kakaos Guardia Civil dhe Agjencia e...
droge ne banane

Kapen 213 kilogramë kokainë në një ngarkese me banane

0
(Skenderbeu.info)-Kapen 213 kilogramë kokainë në një ngarkese me banane Droga ishte fshehur në rimorkio të...
Një ton hashash

Një ton hashash u kap brenda Marokut

0
(Skenderbeu.info)-Një ton hashash u kap brenda Marokut Anëtarët e Drejtorisë së Përgjithshme Marokene të Sigurisë...
Droga

Kapen 115 kilogramë heroinë në një kamion me destinacion Holandën

0
(Skenderbeu.info)-Kapen 115 kilogramë heroinë në një kamion me destinacion Holandën Një kontroll rrugor i kryer...
shkaterrimi i laboratorit

Shkaterrohen dy laboratorë kokaine në Bolivi

0
(Skenderbeu.info)-Shkaterrohen dy laboratorë kokaine në Bolivi Autoritetet boliviane shkatërruan dy laboratorë të prodhimit të drogës...

Lajme të tjera
NGJASHME

Mosha 13-vjeçare ‘Shumë herët’ për rrjetet sociale

(Skenderbeu.info) Mosha 13-vjeçare 'Shumë herët' për rrjetet sociale. Nuk ka...

Google zbulon AI që krijon muzikë nga teksti i shkruar

(Skenderbeu.info) Google zbulon AI që krijon muzikë nga teksti...

WhatsApp veçori të re për kamerën

(Skenderbeu.info) WhatsApp veçori të re për kamerën. Platforma e mesazheve...

BMW vjen me një version të përditësuar

(Skenderbeu.info) BMW vjen me një version të përditësuar. Me pranverën,...

OnePlus do të lançojë së shpejti telefonat inteligjentë të palosshëm V Fold, V Flip

(Skenderbeu.info) OnePlus do të lançojë së shpejti telefonat inteligjentë...

Kina, Koreja e Jugut dhe India nxisin inovacionin në robotikën mjekësore

(Skenderbeu.info) Kina, Koreja e Jugut dhe India nxisin inovacionin...

Twitter/ Përdoruesit do të mund të apelojnë pezullimin e llogarisë

(Skenderbeu.info) Twitter/ Përdoruesit do të mund të apelojnë pezullimin...

Shitjet e smartfonëve në Kinë ranë me 13% nga viti në vit

(Skenderbeu.info) Shitjet e smartfonëve në Kinë ranë me 13%...
Raporto