(Skenderbeu.info)-Lufta e drogës rritet në Trekëndëshin e Artë të Azisë

Javët e fundit kanë qenë shumë delikate në pikat kufitare në Trekëndëshin e Artë të Azisë, midis Tajlandës dhe Mianmarit (ish Burma), me përleshje të armatosura midis forcave tajlandeze dhe trafikantëve të dyshuar të drogës. Në muajin dhjetor, sipas burimeve zyrtare, ka pasur të paktën 26 të vdekur mes kontrabandistëve. Tani, në janar, ata njoftojnë konfiskimet e mëdha të metamfetaminës në formë kristali.

Në një operacion të parë, agjentët kapën 731 kilogramë metamfetaminë në dy bastisje që u zhvilluan të enjten e javës së kaluar në Patthalung dhe Surat Thani, në jug të vendit. Droga u shit, siç tregohet, përmes një llogarie të aplikacionit të mesazheve Line.

Lufta e drogës rritet në Trekëndëshin e Artë të Azisë. ka pasur të paktën 26 të vdekur mes kontrabandistëve. ata njoftojnë konfiskimet e mëdha të metamfetaminës
drog

Të dielën e kaluar, agjentët gjetën 300 kilogramë të tjerë të të njëjtit lloj droge të fshehura në qese çaji në provincën e Chiang Rai (në veri të vendit), ndërsa 114 kilogramë të tjerë u kapën në Nakhon Sawan dhe Patum Thani.

Tirana
broken clouds
11.5 ° C
11.5 °
11.5 °
58 %
2.1kmh
75 %
Thu
11 °
Fri
12 °
Sat
11 °
Sun
7 °
Mon
8 °

Lajmet e fundit

droge

Kapen 550 kilogramë kokainë/ Arrestohen 2 persona

0
(Skenderbeu.info)-Kapen 550 kilogramë kokainë/ Arrestohen 2 persona Njësitë e Marinës Kolumbiane sekuestruan më shumë se...
droge ne kakao

Kapet 1.3 ton kokainë në Barcelonë e fshehur mes kakaos

0
(Skenderbeu.info)-Kapet 1.3 ton kokainë në Barcelonë e fshehur mes kakaos Guardia Civil dhe Agjencia e...
droge ne banane

Kapen 213 kilogramë kokainë në një ngarkese me banane

0
(Skenderbeu.info)-Kapen 213 kilogramë kokainë në një ngarkese me banane Droga ishte fshehur në rimorkio të...
Një ton hashash

Një ton hashash u kap brenda Marokut

0
(Skenderbeu.info)-Një ton hashash u kap brenda Marokut Anëtarët e Drejtorisë së Përgjithshme Marokene të Sigurisë...
Droga

Kapen 115 kilogramë heroinë në një kamion me destinacion Holandën

0
(Skenderbeu.info)-Kapen 115 kilogramë heroinë në një kamion me destinacion Holandën Një kontroll rrugor i kryer...
shkaterrimi i laboratorit

Shkaterrohen dy laboratorë kokaine në Bolivi

0
(Skenderbeu.info)-Shkaterrohen dy laboratorë kokaine në Bolivi Autoritetet boliviane shkatërruan dy laboratorë të prodhimit të drogës...

Lajme të tjera
NGJASHME

Kapen 550 kilogramë kokainë/ Arrestohen 2 persona

(Skenderbeu.info)-Kapen 550 kilogramë kokainë/ Arrestohen 2 persona Njësitë e Marinës...

Kapet 1.3 ton kokainë në Barcelonë e fshehur mes kakaos

(Skenderbeu.info)-Kapet 1.3 ton kokainë në Barcelonë e fshehur mes...

Kapen 213 kilogramë kokainë në një ngarkese me banane

(Skenderbeu.info)-Kapen 213 kilogramë kokainë në një ngarkese me banane Droga...

Një ton hashash u kap brenda Marokut

(Skenderbeu.info)-Një ton hashash u kap brenda Marokut Anëtarët e Drejtorisë...

Kapen 115 kilogramë heroinë në një kamion me destinacion Holandën

(Skenderbeu.info)-Kapen 115 kilogramë heroinë në një kamion me destinacion...

Shkaterrohen dy laboratorë kokaine në Bolivi

(Skenderbeu.info)-Shkaterrohen dy laboratorë kokaine në Bolivi Autoritetet boliviane shkatërruan dy...

Shkaterrohet një nga rrjetet më të fuqishme të trafikut të kokainës në Europë

(Skenderbeu.info)-Shkaterrohet një nga rrjetet më të fuqishme të trafikut...

Me 1 kg kokainë e marijuanë/ Arrestohet shpërndarësi shqiptar i drogës

(Skenderbeu.info)-Me 1 kg kokainë e marijuanë/ Arrestohet shpërndarësi shqiptar...
Raporto